Skocz do zawartości

lzieniew

Użytkownicy
  • Zawartość

    2
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez lzieniew

  1. Nie rozumiem skąd wzięło się rozumienie utworu jako dzieła artysty. Wcześniej została przytoczona definicja utworu, jako I w tym rozumieniu zarówno symfonia, instrukcja wykonania puzonu, a nawet kod źródłowy Warhawk są utworami, ponieważ jakby nie patrzeć tworzenie tych rzeczy to tworzenie czegoś nowego (działalność twórcza), a inna osoba tworząc je zrobiłaby to z konieczności inaczej, więc mają indywidualny charakter. Także część "niezależnie od wartości" ma tu znaczenie, bo mówi że nawet najgorszy gniot jest utworem, a więc jest objęty prawem autorskim. Nigdzie natomiast nie jest wspomniane, że musi być to dzieło artysty.
  2. Bardzo ciekawe podejście do sprawy, szczególnie w porównaniu z artykułami stawiającymi hobbystów na równi z zawodowymi producentami elektroniki. Od jakiegoś czasu przyglądam się kwestii certyfikacji CE, które wydają mi się bardzo nieprzyjazne dla małych podmiotów tworzących urządzenia elektroniczne, dlatego czekam na drugą część artykułu.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.