Skocz do zawartości

MarekGolan

Użytkownicy
 • Zawartość

  2
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O MarekGolan

 • Ranga
  1/10
 1. @Treker Dziękuje za odpowiedź i również witam Docelowo projekt robię w oparciu o pudełko, które sobie wydrukowałem: Na razie to zostawiam. Podpiąłem potencjometr bezpośrednio do Arduino: Wgrałem kod z kursu oraz dodałem mapowanie: int odczytanaWartosc = 0;//Odczytana wartość z ADC float napiecie = 0;//Wartość przeliczona na napięcie w V void setup() { Serial.begin(9600);//Uruchomienie komunikacji przez USART } void loop() { odczytanaWartosc = analogRead(A0);//Odczytujemy wartość napięcia napiecie = map(odczytanaWartosc, 0, 800, 0, 18
 2. Podpinam się pod pytanie kolegów wyżej. Jak zapobiec wahaniom odczytu potencjometru? Zrobiłem projekt dot. sterowania serwomechanizmami ale mam ciągle problem z potencjometrami, które nawet dotykania generują rożne wartości. Próbowałem kombinować z zew. źródeł zasilania. Różne przewody, potencjometry, płytki itd. Zawsze są wachania. Teraz podpiąłem pod arduino uno wyłącznie potencjometr ale i tak odczyt się wacha Czy ta się to jakoś ustabilizować by korzystanie z potencjometru jako manipulatora miało realny sens?
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.