Skocz do zawartości

Nore21

Użytkownicy
 • Zawartość

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Posty napisane przez Nore21

 1. Ze względu na kilka prywatnych tematów musiałem na trochę odłożyć eksperymentowanie, ale cały czas śledzę nowe odcinki kursu. Strasznie kusicie, bo każdy kolejny odcinek wydaje się ciekawszy. Nie ma innej opcji, w weekend wyciągam znów zestaw i wracam do nadrabiania zaległości. Kiedyś korzystałem z pilota na podczerwień w połączeniu z Arduino, ale miałem wtedy dużo problemów, bo ciężko było rozbudować program w taki sposób, aby transmisja nadal działała. Wygląda na to, że po prostu korzystałem ze słabej metody (no, ale miałem wtedy też troszkę mniejsze doświadczenie). Z chęcią poczytam jak to powinno być zrobione porządnie. Dzięki Elvis!

  • Lubię! 2
 2. 4 godziny temu, Elvis napisał:

  Szczególnie temat sterowania silników, w tym BLDC zasługuje na oddzielny kurs.

  A mógłbyś powiedzieć co ciekawego te mikrokontrolery mają w kontekście silników BLDC? Nie mam z tym dużo wspólnego, nie oczekuję konkretów, ale chętnie bym usłyszał 2-3 zdania tak dla zaspokojenia własnej ciekawości i pobudzenia apetytu na więcej ;)

  • Lubię! 1
 3. @Elvis super, bardzo dziękuję!

  Czyli jak rozumiem teoretycznie można by było pójść też w drugą stronę i próbować taktować układ z ekstremalnie niskiej częstotliwości?

  1 godzinę temu, Elvis napisał:

  Dlatego układy przeznaczone np. do zastosowań związanych z płatnościami za pomocą kart, mają specjalne układy monitorujące częstotliwość pracy i kasujące klucze kryptograficzne po wykryciu jakichkolwiek zakłóceń.

  Wow, jestem pod wrażeniem tego rozwiązania... oraz Twojej wiedzy. Super, że można uczyć się od takiej osoby 🙂

  • Lubię! 1
 4. @Elvis a jak to jest maksymalnymi częstotliwościami działania mikrokontrolera? Czy w przypadku tego typu układów też można je podkręcać powyżej parametrów podawanych przez producenta? Są do tego jakieś mechanizmy? Nie mam zamiaru tego robić, ale pytam tylko z czystej ciekawości, bo zmiana częstotliwości taktowania od razu kojarzy się (pewnie nie tylko mi) z podkręcaniem procesorów w PC. Pytanie potraktuj ogólnie, niekoniecznie w kontekście opisywanych tu STM32L4 ;)

  • Lubię! 1
 5. 6 godzin temu, Treker napisał:

  cieszyć się, że cały czas można poznawać coś nowego

  Takie mam do tego nastawienie 😉

  Zakładam, że to skomplikowane zagadnienie, ale jak właściwie działa taki debugger? To wszystko wygląda świetnie, zatrzymywanie programu, podglądanie zmiennych, zmiany w pamięci itd. Jednak jak to właściwie działa w praktyce? Te zmiany wprowadza jakoś programator czy to raczej działa tak, że przez programator wysyłamy do mikrokontrolera tylko jakieś polecenia, a on ma w sobie jakiś moduł, który sam wprowadza zmiany w pamięci i zatrzymuje układ? Nie chodzi mi o szczegóły, bo pewnie jest o tym XXX stron dokumentacji. Ale możecie jakoś w 2-3 zdaniach napisać jak to działa?

  • Lubię! 1
 6. 36 minut temu, Elvis napisał:

  Ponownie wyszło trochę dużo tekstu, ale mam nadzieję, że czytelnicy nie będą zawiedzeni.

  Jeszcze nie trenowałem w praktyce, bo nie mam teraz płytki pod ręką, ale z przyjemnością przeczytałem na sucho. Jak dla mnie takie informacje o znakach końca linii i dodatkowe wyjaśnienie to duża zaleta tego kursu. Przy okazji zaczynam widzieć jak wiele jeszcze nie wiem, ale cóż... Po to uczę się z kursu, aby wiedzieć więcej :) Wieczorem siadam do praktyki.

  • Lubię! 1
 7. 26 minut temu, Treker napisał:

  Wyszedł potężny odcinek kursu!

  Delikatnie powiedziane :D Przeczytałem sobie do momentu, w którym opisaliście dostępne dokumentacje. Do tej pory wszystko było jasne, fajnie się czytało. Dzięki! Resztę, czyli instalacje IDE zostawiam na wieczór. Przy okazji pytanie o rdzenie. Na tej kolorowej grafice jest jeden układ, który ma chyba w sobie dwa rdzenie. Dobrze to zrozumiałem, że jeden układ może mieć w sobie np. 2 różne rdzenie?

  • Lubię! 1
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.