Skocz do zawartości

veltronic

Użytkownicy
 • Zawartość

  30
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O veltronic

 • Ranga
  3/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam mam pytanie a mianowicie: Jak uruchamiać za każdym razem ten sam program na Rasobeery pi PIco gdyż po każdym usunięciu zasilania program nie wykonywuje sie ponownie. Używam c++ w visual studio code. i Poprzez wrzucenie wygenerowanego pliku UF2 do pico skrypt się uruchamia.
 2. Dziękuję za obszerną odpowiedź. Poniżej przedstawiam uproszczony schemat, tak jak to rozumiem. Dobrze rozumiem ? Wolę przed przystąpieniem do jakichś zakupów czy przed przystąpieniem do łączenia wszystkiego w całość mieć dobrze wszystko opisane.
 3. Witam, planuje w celach edukacyjnych podłączyć 4 żarówki Led 12V, które będą sterowane za pomocą mikrokontrolera. Jako, że miałem do czynienia z Raspbery pi 4, chcę użyć tańszego odpowiednika tzn. Raspberry Pi pico . Żeby móc sterować żarówkami, użyłbym Przekaźnik . I jeżeli dobrze rozumiem piny pracują z napięciem 3.3V . Czyli muszę użyć Przetwornicy step up (np Przetwornica) żeby podnieść napięcie do tych 12 V? Jestem totalnie zielony w te rzeczy i to jest na tyle co zrozumiałem i wyczytałem. W dobrą stronę myślę?
 4. const express = require("express"); const bodyParser = require('body-parser'); fs = require("fs"); const app = express(); app.use(express.static("public")); app.use(bodyParser, urlencoded({ extended: true })); app.get("/", function (req, res) { res.sendFile(__dirname + "/index.hmtl"); }); app.get("/sample-api", (req, res) => { fs.readFile("public/Temperatura.JSON", "utf8", function (err, data) { if (err) { return console.log(err); } return res.json(data); }); }); app.listen(process.env.PORT || 4000, function () { console.log("Server started on port"); });
 5. Stwierdziłem, że wybór padnie na ten sposób (wydaje się jedyny możliwy). Po zainstalowaniu miredo po wpisaniu ifconfig - zostają wyświetlone jak mniemam adresy ipv6 (strzelam, że jeden z nich jest ten którego potrzebuje, bo reszta może być na zasadzie jakiegoś rozgłoszeniowego etc...) Po zarejestrowaniu się na stronie dynv.6 , założeniu 'zonea' i wykonaniu instrukcji (zmodyfikowaniu pliku "ddclient.conf " etc...) przechodząc do pola status niestety nie widnieje tam status IPv6 prefix, nie wiem gdzie moge szukac lokalizacji problemu,
 6. Chciałbym trochę uporządkować wiedzę: Potrzebuje adresu publicznego do mojej Malinki (Przez to że jest ograniczona ilość takich adresów są adresy prywatne zaczynające się od prefixów 192,172,10(IPv4) ). Teraz korzysta się z IPv6 gdzie już takich adresów jest dużo więcej i wszystkie są publiczne. Dzięki tym dwóm programom(?) jak mniemam niezależnych od siebie (?) będę mógł zamienić adres IPv4 który mam na raspberry na adres IPv6, który będę mógł połączyć z domeną wykupioną na ovh ?
 7. Tylko z tego co wiem, muszę na samym początku znaleźć/przypisać (?) adres publiczny do mojego raspberry pi (Poradnik). Znalazłem taki poradnik, lecz mam wrażenie, że na ten temat jest bardzo dużo różnych ( czasem mniej lub bardziej poprawnych ) poradników. Troszkę się gubię. Następnie gdy miałbym już adres publiczny do mojego raspberry pi, na stronie ovh muszę przypisać ten adres do domeny? /// Edit - Znalazłem kolejny poradnik ( https://blog.gabrielzima.pl/tag/publiczny-adres-ip/ ) z tego co rozumiem to bez publicznego adresu (kupując po prostu hosting (?) ) i ten ho
 8. Witam, Staram się utworzyć hosting na raspberry pi 4 i połączyć ten hosting do domeny (Którą wykupiłem na stronie OVH). Adres ip malinki mam dostępny, Program WinSCP ( Do transmisji plików ) mam, localhost w sieci lokalnej działa i wyświetla jakąś prostą stronę zaimplikowana na malince. Jak udostępnić tę stronę światu ?
 9. Jestem na takim etapie, że ciężko mi się połapać co dokładnie i dlaczego. Nie do końca rozumiem jak samemu ten problem naprawić. Oczywiście, że już widziałem ten poradnik wcześniej. Problem jest w tym, że użyta tam biblioteka już nie jest dostępna, a próżno jest znaleźć jej kopie.
 10. Faktycznie Gieneq odpowiedział, tylko niestety DHT21 a DHT2 się różni, a ta bilbioteka nie działa gdy próbuje ją uruchomić do obsługi DHT21. Jest jakiś sposób na sprawdzenie czy rpi wgl odnajduje podłączony czujnik ?
 11. Cześć, ja mam za to problem z połączeniem tego czujnika. Wyczytałem, że jest on łączony za pomocą 1-wire tak jak w poradniku (https://forbot.pl/blog/kurs-raspberry-pi-czujnik-temperatury-ds18b20-id26430), łącząc w pierwszej kolejności czujnik DS18B20 wszystko działa poprawnie i po wpisaniu odpowiednich komend wszystko ładnie widać, natomiast gdy staram się przepiąć DS18B20 na DHT21 nie jest on widoczny po wpisaniu komendy lsmod . Co może być przyczyną i gdzie leży błąd? Ewentualnie jak sprawdzić czy czujnik wgl działa ( nie jest zepsuty etc) . Czy już wszystko u Ciebie działa ?
 12. Witam, przy pomocy tego poradnika https://www.youtube.com/watch?v=DUGZC-tNm2w udało mi się otwierać skrypt po starcie systemu. Otóż mianowicie chciałbym aby czujnik na bieżąco odczytywał wyniki z czujników i przesyłał je do pliku z którego będę pobierał te dane i wyświetlał je na swojej stronie internetowej (tworzenie wykresów etc...) . Problem pojawia się wtedy kiedy chcę odczytywać wyniki na bieżąco za pomocą funkcji while (zielone komentarze w załączniku) . Po uruchomieniu systemu żadne wyniki nie pojawiają się w przygotowanym przez mnie pliku, jeżeli zaś zmienię funkcję na for te
 13. Mam kilka skryptów juz napisanych w pythonie 2, które będę najprawdopodobniej łączył w jedną całość. Ale jednak chyba przeniosę się na pythona3. Dziękuje.
 14. Niestety po zadeklarowaniu encodingu dalej występuje błąd, jest opcja jakos przerobic plik, żeby ten błąd nie występował ?
 15. Witam, mam drobny kłopot z obsługą przetwornika MCP3208. Po podłączeniu go a także podłączeniu Soil Moisture Sensor, wyniki jakie mi się wyświetlają odbiegają od wartości które powinny przedstawiać (czerwone kółko w załączniku), Czy coś źle deklaruje/ odczytuje ? Po błędach przy próbie otworzenia pliku przez " python WIlgotność gleby.py" internet przyniósł mi rozwiązanie użycia sudo python3 WilgotnoscGleby.py . Dlaczego muszę tak otwierać skrypt? Podczas gdy otwarcie innych wymaga tylko użycia python ....py Również prosiłbym o sprawdzenie czy dobrze rozumiem w jaki sposób przebiega
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.