Skocz do zawartości

veltronic

Użytkownicy
 • Zawartość

  31
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O veltronic

 • Ranga
  3/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam, Mam bardzo trywialny problem, ale nie daje mi on spokoju. Przykładowo, chcę zasilić Raspberrypi Pico (zasilane jest napięciem od 3.3v do 5.5 V) do niego podłączony jest czujnik zasilany 3.3v Pobór natężenia prądu dla RaspberrypiPico to ok. 70ma a pobór natężenia prądu dla czujnika to ok 20ma. Baterie zasilające to 3x https://botland.com.pl/baterie-aa-r6-/15919-bateria-aa-r6-lr6-alkaliczna-gp-ultra-alkaline-2szt-5903351240826.html . Jak możemy policzyć na ile mniej więcej wystarcza one do poprawnego zasilania całego układu ?
 2. Witam mam pytanie a mianowicie: Jak uruchamiać za każdym razem ten sam program na Rasobeery pi PIco gdyż po każdym usunięciu zasilania program nie wykonywuje sie ponownie. Używam c++ w visual studio code. i Poprzez wrzucenie wygenerowanego pliku UF2 do pico skrypt się uruchamia.
 3. Dziękuję za obszerną odpowiedź. Poniżej przedstawiam uproszczony schemat, tak jak to rozumiem. Dobrze rozumiem ? Wolę przed przystąpieniem do jakichś zakupów czy przed przystąpieniem do łączenia wszystkiego w całość mieć dobrze wszystko opisane.
 4. Witam, planuje w celach edukacyjnych podłączyć 4 żarówki Led 12V, które będą sterowane za pomocą mikrokontrolera. Jako, że miałem do czynienia z Raspbery pi 4, chcę użyć tańszego odpowiednika tzn. Raspberry Pi pico . Żeby móc sterować żarówkami, użyłbym Przekaźnik . I jeżeli dobrze rozumiem piny pracują z napięciem 3.3V . Czyli muszę użyć Przetwornicy step up (np Przetwornica) żeby podnieść napięcie do tych 12 V? Jestem totalnie zielony w te rzeczy i to jest na tyle co zrozumiałem i wyczytałem. W dobrą stronę myślę?
 5. const express = require("express"); const bodyParser = require('body-parser'); fs = require("fs"); const app = express(); app.use(express.static("public")); app.use(bodyParser, urlencoded({ extended: true })); app.get("/", function (req, res) { res.sendFile(__dirname + "/index.hmtl"); }); app.get("/sample-api", (req, res) => { fs.readFile("public/Temperatura.JSON", "utf8", function (err, data) { if (err) { return console.log(err); } return res.json(data); }); }); app.listen(process.env.PORT || 4000, function () { console.log("Server started on port"); });
 6. Stwierdziłem, że wybór padnie na ten sposób (wydaje się jedyny możliwy). Po zainstalowaniu miredo po wpisaniu ifconfig - zostają wyświetlone jak mniemam adresy ipv6 (strzelam, że jeden z nich jest ten którego potrzebuje, bo reszta może być na zasadzie jakiegoś rozgłoszeniowego etc...) Po zarejestrowaniu się na stronie dynv.6 , założeniu 'zonea' i wykonaniu instrukcji (zmodyfikowaniu pliku "ddclient.conf " etc...) przechodząc do pola status niestety nie widnieje tam status IPv6 prefix, nie wiem gdzie moge szukac lokalizacji problemu,
 7. Chciałbym trochę uporządkować wiedzę: Potrzebuje adresu publicznego do mojej Malinki (Przez to że jest ograniczona ilość takich adresów są adresy prywatne zaczynające się od prefixów 192,172,10(IPv4) ). Teraz korzysta się z IPv6 gdzie już takich adresów jest dużo więcej i wszystkie są publiczne. Dzięki tym dwóm programom(?) jak mniemam niezależnych od siebie (?) będę mógł zamienić adres IPv4 który mam na raspberry na adres IPv6, który będę mógł połączyć z domeną wykupioną na ovh ?
 8. Tylko z tego co wiem, muszę na samym początku znaleźć/przypisać (?) adres publiczny do mojego raspberry pi (Poradnik). Znalazłem taki poradnik, lecz mam wrażenie, że na ten temat jest bardzo dużo różnych ( czasem mniej lub bardziej poprawnych ) poradników. Troszkę się gubię. Następnie gdy miałbym już adres publiczny do mojego raspberry pi, na stronie ovh muszę przypisać ten adres do domeny? /// Edit - Znalazłem kolejny poradnik ( https://blog.gabrielzima.pl/tag/publiczny-adres-ip/ ) z tego co rozumiem to bez publicznego adresu (kupując po prostu hosting (?) ) i ten ho
 9. Witam, Staram się utworzyć hosting na raspberry pi 4 i połączyć ten hosting do domeny (Którą wykupiłem na stronie OVH). Adres ip malinki mam dostępny, Program WinSCP ( Do transmisji plików ) mam, localhost w sieci lokalnej działa i wyświetla jakąś prostą stronę zaimplikowana na malince. Jak udostępnić tę stronę światu ?
 10. Jestem na takim etapie, że ciężko mi się połapać co dokładnie i dlaczego. Nie do końca rozumiem jak samemu ten problem naprawić. Oczywiście, że już widziałem ten poradnik wcześniej. Problem jest w tym, że użyta tam biblioteka już nie jest dostępna, a próżno jest znaleźć jej kopie.
 11. Faktycznie Gieneq odpowiedział, tylko niestety DHT21 a DHT2 się różni, a ta bilbioteka nie działa gdy próbuje ją uruchomić do obsługi DHT21. Jest jakiś sposób na sprawdzenie czy rpi wgl odnajduje podłączony czujnik ?
 12. Cześć, ja mam za to problem z połączeniem tego czujnika. Wyczytałem, że jest on łączony za pomocą 1-wire tak jak w poradniku (https://forbot.pl/blog/kurs-raspberry-pi-czujnik-temperatury-ds18b20-id26430), łącząc w pierwszej kolejności czujnik DS18B20 wszystko działa poprawnie i po wpisaniu odpowiednich komend wszystko ładnie widać, natomiast gdy staram się przepiąć DS18B20 na DHT21 nie jest on widoczny po wpisaniu komendy lsmod . Co może być przyczyną i gdzie leży błąd? Ewentualnie jak sprawdzić czy czujnik wgl działa ( nie jest zepsuty etc) . Czy już wszystko u Ciebie działa ?
 13. Witam, przy pomocy tego poradnika https://www.youtube.com/watch?v=DUGZC-tNm2w udało mi się otwierać skrypt po starcie systemu. Otóż mianowicie chciałbym aby czujnik na bieżąco odczytywał wyniki z czujników i przesyłał je do pliku z którego będę pobierał te dane i wyświetlał je na swojej stronie internetowej (tworzenie wykresów etc...) . Problem pojawia się wtedy kiedy chcę odczytywać wyniki na bieżąco za pomocą funkcji while (zielone komentarze w załączniku) . Po uruchomieniu systemu żadne wyniki nie pojawiają się w przygotowanym przez mnie pliku, jeżeli zaś zmienię funkcję na for te
 14. Mam kilka skryptów juz napisanych w pythonie 2, które będę najprawdopodobniej łączył w jedną całość. Ale jednak chyba przeniosę się na pythona3. Dziękuje.
 15. Niestety po zadeklarowaniu encodingu dalej występuje błąd, jest opcja jakos przerobic plik, żeby ten błąd nie występował ?
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.