Skocz do zawartości

rubesom

Użytkownicy
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez rubesom

 1. Bazowałem na tym filmie FILM. Mierzy taki sam bezpiecznik i ma ustawiony na taką samą wartość - wynik jaki dostaje to 00.5. Myślicie, że to specyfika tamtego miernika?
 2. Cześć, Chciałem zmierzyć rezystancję takiego bezpiecznika LINK. Używając multimetra wskazuje mi on na 01,2ohm. W nocie katalogowej jest informacja o 20mohm - 80mohm. Co mierzę nie tak, że wychodzi mi zupełnie inna wartość? Załączam zrzut z multimetru - w jaki sposób mierzę.
 3. Czy na zdjęciu z tego poradnika rezystor nie powinien być podłączony przed diodą a nie za nią (chodzi mi o zdjęcie nr 7)?
 4. Błędem był brak podpiętej diody podczas dokonywania pomiaru. Mam jeszcze pytanie co do natężenia jakie jest odpowiednie dla diody czerwonej. Chłopak z kursu, który podałeś mówi o 20mA a w kursie z forbot'a jest informacja o 7mA, jak to jest?
 5. Mam problem z podłączeniem rezystora w mojej płytce stykowej. Mam czerwona diodę i chciałem podłączyć ją do baterii 9V przez rezystor 1K ale sprawdzając miernikiem napięcie dalej mam 9V. Tak wygląda podłączenie: Mam nadzieje, że widać całe podłączenie. Co zrobiłem źle?
 6. Hej Tworze hobbystycznie w AVRach i myślałem, żeby przejść na ARM ale mam na wstępie kilka pytań. 1. Czemu AVR są bardziej popularne od ARMów? Chodzi o to, że ARMy są "trudniejsze"? 2. Pascal to dobry początek dla programowania np. w takich językach jak C/C++ Java dla kompletnie zielonych - Czy ta analogia pasuje do AVR < ARM? Nie wiem jak to dokładnie umiejscowić. Znam C++ i trochę bardziej Jave, odnajdę się w świecie ARMów? 3. Co zrobię na ARM a czego nie zrobię na AVR?
 7. Czesc Zawsze chcialem kupic akumulatory li-pol, takie do modeli ale trzba bylo tez do tego kupic ladowarke i zawsze cena mnie zniechecala. Znalazlem na jednej stronie taka ofert: LINK Czy ta ladowarka jest uniwersalna - to znaczy czy moge w niej ladowac inne akumulatory, kupione np. na allegro. I czy ten zestaw jest wart swojej ceny?
 8. Mam układ zasilany prądem 3,3V - podłączam do tego układu rezystor (podłączam go do plusa w układzie) 100Ω, kiedy mierze napięcie to dalej mam 3,3V. Co robię źle?
 9. Cześć Mam potencjometr montażowy RM-065 10K - czyli 10k omów? Podłączam przez niego czerwoną diodę - przed podłączeniem ustawiam potencjometr na 2V, zasilanie podaje przez port USB (przez płytkę zasilającą ustawiającą napięcie na 3,3V). Dla jasności, multimetr podłączam plusem do środkowego wyprowadzenia potencjometru a minus do minusa. Nie wiem czy do końca dobrze rozumiem, gdyż: 1. Przy maksymalnym ustawieniu, spadek napięcia wyniesie 200V (iloczyn 10000omów i 0,02A?)? 2. Przy manipulacji potencjometrem, wykonując około 1/4 pełnego obrotu zmiana napięcia wynosi kilka volt - przy takiej maksymalnej wartości tego potencjometru spadek napięcia nie powinien być znaczny przy lekkim przekręceniu?
 10. Mam programator, Attiny2313, układ L293D i silnik krokowy (ze stacji CD-ROM - ślimakowy). Nie mogę znaleźć żadnego poradnika jak to zaprogramować. Możecie podlinkować jakiś poradnik?
 11. Po wielu próbach udało mi się uruchomić programator AVR, zaprogramować ATtiny2313 i zamrugać diodami. Znalazłem ciekawy poradnik z wyjaśnieniem krok po kroku jak podłączyć nadajnik i odbiornik radiowy 433MHz. Zamawiając części chce zamówić jeszcze układ L293d, żeby sterować silnikiem. Kiedyś wymontowałem taki zwykły silnik ze starego CD-Romu (ten zwykły, nie chodzi mi o ślimakowy) i mam w związku z nim kilka pytań: 1. Czy da się sterować takim silnikiem za pomocą tego mostka? 2. Czy ATtiny2313 ma coś takiego jak "Pulse-Width Modulation" i pozwoli mi to sterować prędkością obrotową silnika? 3. Co w praktyce daje używanie silnika DC z przekładnią (w praktyce)?
 12. Chce zrobić generator piezoelektryczny (do zasilenia diody). Jaki kupić konkretnie materiał? Wikipedia podaje, że może to być kwarc ale czy każdy, czy musi być jakiś konkrety? Jak się do tego podpiąć, gdzie plus a gdzie minus? Jak patrzeć na wydajność takiego elementu? Wymiary, kształt? Do teorii korzystałem z tego: STRONA Dalej nie wiem jak zrobić coś takiego w domowych warunkach, coś na wzór tego projektu: Da się zrobić taki generator samemu czy darować sobie i kupić jakąś kartkę komunijną z takim elementem?
 13. Miał bym na sprzedaż L9110 Fan.opis Cena 25zł + przesyłka. Chętni?
 14. Nie jestem w stanie zrozumieć w 100% różnicy między akcelerometrem a żyroskopem... Żyroskop mówi o położeniu a akcelerometr o przyspieszeniu. To znaczy, że sam żyroskop określi mi położenie i przemieszczenie?
 15. W jaki sposób lokalizować nadajnik w przestrzeni trójwymiarowe? Chodzi mi o coś takiego, gdzie do dłoni mam przyczepiony nadajnik(?) który jest lokalizowany przez odbiornik i informacja o jego położeniu jest przesyłana do programu który nanosi jego położenie do programu komputerowego. Jak rozwiązać coś takiego?
 16. Sorki, że podpinam się pod temat ale moje pytanie nie nadaje się na nowy temat. Czy ten poradnik mogę również wykorzystać do attiny2313? Chodzi mi głównie o to czy miso, mosi... są w tym samym miejscu jak na tej atmedze ?
 17. To chyba odzew na mój temat . Mi się wstęp bardzo podoba. Czekam na dalszą część .
×
×
 • Utwórz nowe...