Skocz do zawartości

KrisLen

Użytkownicy
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O KrisLen

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. KrisLen

  Transmisja DCC przez STM32

  Jest możliwość zrobienia takiego nadajnik, jak analizowanego wcześniej na STM32, ale na starszych procesorach ze słabaszym Timerem (Atmega328)? Znalazłem małą płytkę (idealne rozmiary) z Atmega328, a mam mało miejsca w obudowie
 2. KrisLen

  Transmisja DCC przez STM32

  Znalazłem kilka stron i pdf, ale piszą tylko, że preambuła ma 12 bitów o wartości 1. Przed każdym bajtem pakietu jest przesyłany bit o wartości 0. Tak wygląda cała ramka. Tylko, czy podczas odbioru preambuły muszę odebrać wszystkie 12 bit, czy jednak służy tylko do synchronizacji i nieważne ile bitów odbiorę - ważne aby zauważyć ostatni bit 0? Jak to jest w innych transmisjach z preambułą?
 3. KrisLen

  Transmisja DCC przez STM32

  Dobry sposób. Jak to jest z preambułą? Czy to jest tylko synchronizacja i nie trzeba liczyć dokładnie tych 12 bitów? Wtedy wystarczyłoby czekać na bit zero pokazujący początek danych, niezależnie od ilości bitów preambuły.
 4. KrisLen

  Transmisja DCC przez STM32

  Teraz rozumiem i biorę się za pisanie kodu A jak wykonać odbiór? A w zasadzie jak rozróżnić preambułę (12bit) od pozostałych bitów ramki? Czy da się to zrobić w STM32 sprzętowo?
 5. KrisLen

  Transmisja DCC przez STM32

  Mam problem ze znalezieniem odpowiedzi jak to wszystko powinno razem działać. Jeśli timer ustawimy na określoną ilość powtórzeń w rejestrze, to sam timer wyzwala DMA tyle razy ile będzie powtórzeń? Kto realnie pobiera poszczególne bity (w jaki sposób) i wprowadza na pin procesora?
 6. KrisLen

  Transmisja DCC przez STM32

  Dopiero poznaje STM32, więc ciągle wielka ilość DS przede mną Czy timer w tym procesorze, aby wysłać takie krótkie pakiety bajtów, należy: najpierw uruchomić, potem przesłać pakiet DMA i zatrzymać timer. Następnie poczekać do następnej wysyłki pakietu?
 7. KrisLen

  Transmisja DCC przez STM32

  Jak rozumiem, wypełnienie będzie stałe (50%). Zmienne wartości szerokości bitów przesyła się kolejno do timera z bitów zapisanych w tablicy przez DMA? Czy to masz na myśli?
 8. KrisLen

  Transmisja DCC przez STM32

  Tylko czy taką metodą obsłuży się zmienność długości impulsu, w którym zmienia się długość i okres, jak na powyższym rysunku (w linku)?
 9. Cześć, Chcę zrobić własną obsługę DCC kolejki elektrycznej w standardzie NMRA. Problem mój pojawił się w momencie wymyślania sposobów transmisji między dwoma STM32 w standardzie NMRA. W standardzie NMRA przekazywane są dane za pomocą pakietów ze zmienną długością bitów: Podstawy+DCC Jak w STM32 można obsłużyć czasową transmisję poszczególnych bitów? Zależy mi aby protokół przesyłu zajmował niewiele czasu procesorowi, najlepiej w przerwaniach, ale jak to zrobić? Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.