Skocz do zawartości

Naelektryzowany

Users
  • Zawartość

    359
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    18

Naelektryzowany wygrał w ostatnim dniu 23 września 2015

Naelektryzowany ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

67 Bardzo dobra

O Naelektryzowany

  • Ranga
    6/10
  • Urodziny 10.04.1995

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Łódź
  • Zainteresowania
    elektronika cyfrowa, AVRy, STM32
  • Zawód
    póki co szkola

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Ech... te opaski zawsze pozbawiają mnie mocy. Na szczęście czułe elementy są w pudełeczkach.
  2. Potwierdzam odebranie paczki. Przepakuję kilka rzeczy do nowych woreczków (jakiś woreczek/taśma się rozleciały i paczka została zasypana pojedynczymi diodami).
  3. Wszyscy poza Tobą podali miejscowości w profilach. Twoja lokalizacja to punkt sortowni DPD (kod pocztowy), którego nie ukryłeś na screenie z paczki.
  4. Tak sobie dziś myślałem o tej całej akcji i wychodzi na to, że paczka przejedzie ponad 5000km. To całkiem nie mało jak na kartonowe pudełko. W załączniku animowana mapka.
  5. 1. Treker 2. Bobby 3. BOTLAND 4. Hudyvolt 5. Grabki 6. fazi787 7. Chumanista 8. Mosi2 9. MacGyver 10. sosnus 11. Pawcio0928 12. Naelektryzowany
  6. Tak jak wyżej pisał sosnus. Na jakiś zawodach w tym sezonie pojawimy się na pewno, Więc jeśli można prosić: PRZYPINKA - Naelektryzowany - Mateusz
  7. No niestety kamerki (poza wbudowanym czytnikiem qr) nie jesteśmy w stanie użyć w samym app-inventorze.
  8. Witam Jako uczeń, korzystając z przerwy świątecznej powinienem znaleźć chwilkę na pobawienie się tym zgrabnym komputerkiem. Chciałbym sprawdzić jak wygląda możliwość użycia app inventora, o którym napisałem serią artykułów, a jeśli będę miał więcej czasu może uda się zrobić jakiś kontroler do robota i liznąć trochę javy? Może to krok na przód w stosowaniu laptopów (komputerów architektury x86) jako jednostki obliczeniowej w dużych platformach mobilnych? Moc obliczeniowa powinna wystarczyć do analizy choćby obrazu. To co również mnie interesuje to możliwość zainstalowania na tym alternatywnego systemu (o ile okaże się to wykonalne) : linux, ostatecznie Windows for embedded. Oraz użycie tego jako komputer serwerowy do zarządzania przez sieć, oraz wyżej wspomniane sterowanie jakąś platformą. Bo o ile java na androida jest dla mnie na ten moment czarną magią, to napisanie jakiś prostych skryptów pod linuxem (wraz z obsługą warstwy sprzętowej) nie powinno sprawić większych problemów. Zastanawiam się również jak APC się sprawdza w roli centrum multimedialnego. Choć szczerze mówiąc nie jest to aż tak interesujące z mojego punktu widzenia, w porównaniu z tym o czym wspominałem wyżej.
  9. Po dłuższej przerwie związanej z budową robota na zawody w łodzi, wracamy do kursu. Jako, że z wolnym czasem u mnie średnio, postanowiłem, że następna część będzie najprawdopodobniej ostatnią. Tu pytanie do WAS!! O czym chcielibyście poczytać w następnej części. Jeśli będzie to w zakresie moich umiejętności postaram się zgłębić temat i przedstawić w ciekawej formie. Myślałem nad użyciem okienek informacyjnych, przetwarzaniu mowy, może wydawanie jakiś dźwięków, obsługa kompasu, gps (choć z racji pewnych ograniczeń miałbym problemy z testami). A może coś bardziej wprost robotycznego? Z komunikacją w drugą stronę niż to robiliśmy dotychczas? Wyświetlanie odczytów, rysownie wykresów (taki debugging LineFollowera)? A może macie inne pomysły?
  10. Zawody jak najbardziej udane, mimo nie wyrobienia się z programem do nowego robota, atmosfera jak zwykle wspaniała. Ludzie z którymi można pogadać na przeróżne tematy no i *w dużej ilości ...Choć te można kupić, za to koszulki jak zwykle pozostaną świetną pamiątką. W weekend jak znajdę chwilkę, coś zmonituję z tego co nagrałem (głównie finały sumo/minisumo, kiedy była chwila czasu) i wrzucę na forbota. Jedyną niedogodnością (przynajmniej dla mnie) była przerwa na trasie dla LF enchanced, która została umieszczona nie na idealnie prostej linii. Większość robotów ma na tyle szeroką listwę czujników, że były w stanie to skorygować. Mój niestety się do tej grupy nie zaliczał. Poległ na teoretycznie najprostszej przeszkodzie, no ale mówi się trudno, to nijako wada konstrukcyjna. Musze natomiast powiedzieć, że mimo iż micro mouse nie był najliczniejszą pod względem zawodników to poziom był wysoki. Nie widziałem na polskiej scenie robotów ścinających na ukos. To samo z Sumo, których w tym roku było więcej, no i na wyższym poziomie.
  11. Może w aluminium nie wiercę, jednak w laminacie, sklejce, tworzywie sztucznym jak najbardziej. Używam zwykłej wiertarki stołowej, co do jej klasy/wartości ciężko określić, bo używa jej już kolejne pokolenie. Małymi średnicami 0,6 - 2mm wiercę w laminacie, bicie naprawdę nie jest duże, a przy wytrawionej pcb + z wytrawionym "napunktowniem" to już sztuka nie trafić. Oczywiście przy większych średnicach też niema problemu, bo taki sprzęt jest przystosowany jednak do większych wierteł.
  12. Z tego co wiem taki moduł możesz zrobić sam, lub nawet go scalić z samym pcb robota, ale dla starszych robotów, lub takich, w których nie przewidziano startu zdalnego jest możliwość podłączenia modułu, które rozdawane są / sprzedawane na zawodowcach. Musisz się dowiedzieć od organizatorów konkretnej imprezy jak to wygląda i jaki jet ewentualny koszt, jeśli nie chcesz robić go samemu.
  13. Potwierdzam odebranie paczki. Muszę przyznać, że poza nagrodami bardzo pozytywnym elementem była podkładka pod myszkę z motywem Forbota. Jest na prawdę ekstra.
  14. Niestety nie wiem Sam posiadam tylko tego HTC z androidem 2.3 i nie zagłębiałem się w temat, no i zresztą nie miałem takiej potrzeby, ani możliwości. Jak dojdziesz o co chodzi i jak rozwiązać problem z przyjemnością uzupełnię kurs, dodając oczywiści Twój nick, bo jeśli na androidzie 4 nie działa, to jest to spory problem.
×
×
  • Utwórz nowe...