Skocz do zawartości

kingofspace

Użytkownicy
 • Zawartość

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutralna

O kingofspace

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Łódź
 • Zainteresowania
  Elektronika, Akustyka, Robotyka, mU
 • Zawód
  Budowlaniec, Elektronik,Programista
 1. Panowie proszę o uspokojenie się;] To jest temat dotyczący łódzkiego terenu a nie całej Polski:D
 2. Na siłę nie szukam ludzi. Po prostu zbieram chętnych. Moim zdanie co dwie głowy to nie jedna i będę dążył żeby to koło/grupa powstała i prężnie funkcjonowała.
 3. a jaki masz silnik? Przypuszczam że jakiś malutki? [ Dodano: 01-01-2012, 17:33 ] Jest to raczej normalne że płynie prąd jakiś szczątkowy.
 4. Ale całe zasilanie od układu odłączasz?
 5. Póki co chęć udziału zgłosiło 5 osób. Serdecznie zapraszam kolejne osoby. Proszę też przekazywać informacje znajomym z łodzi nie wszyscy śledzą dział na luźno
 6. Retkinia bałuty centrum [ Dodano: 31-12-2011, 18:27 ] Spotkania grupy bym widział jako powiedzmy o mówienie założeń konstrukcyjnych. Planów na najbliższe dni/tygodnie. I tak większość pracy każdy będzie wykonywał w zaciszu domowym. Tylko jedna osoba będzie lepsza w programowaniu inna w projektowaniu obwodu inna w mechanice. Członkowie grupy będą się uzupełniać wspierać i wspólnie dążyć do rozwoju. Będą też organizowane nie "oficjalne spotkania" na których powiedzmy 2-3 osoby będą spotykać się w domu i robić to co kochają tzn budować roboty. Oczywiście będziemy robić spotkania całkiem nie oficjalne:D kto zna jakiś bar xD Wiecie nie każdy posiada np tokarkę.. Ja w swoim arsenalu maszyn mam zaginarkę do blachy 2 metrową zawijarkę do rur i wiele innych maszyn stolarskich. Posiadam dostęp do obrabiarki cnc. I jeszcze jedno proszę mnie nie traktować jako wodza czy założyciela. Ja zwykły człowiek jestem który rzucił hasło i chce zrobić coś fajnego. Mam nadzieje że my łodzianie jesteśmy wstanie się zebrać i wspólnie pokazać na co nas stać. [ Dodano: 31-12-2011, 18:29 ] A i jeszcze jedno jak uznamy że przydały by się jakieś kursy itd to myślę że będzie dało się to zorganizować. Ale ogólnie pomysł na forum zakłada stosunki partnerskie tzn robotyk-robotyk A nie profesor - uczeń. Rozumiecie moją idee?
 7. Decyzja już zapadła że powstanie. Aktualnie zbieramy chętnych którzy by chcieli uczestniczyć w kole.
 8. Wszystko zależy od ilości osób i stopnia ich zaawansowania. Jeżeli było by dużo chętnych chciałbym zorganizować komórki które by sie zajmowały konkretnymi konkurencjami na zawodach np minisumo free lf. Zawsze przy projekcie lepiej się pracuje mając towarzystwo niż nie:D Ja ze swojej strony jestem wstanie zapewnić miejsce(np hangar do testów samolotów:D) i transport na poszczególne zawody w polsce. Jednakże wygrane w zawodach to nie był by najważniejszy cel. Najważniejsze to było by dobrze i w miłym towarzystwie spędzić czas i rozwijać swoje umiejętności.
 9. No to super. To mamy inicjatywę już pawcio masz gg moje to 11429297. Zapraszam do kontaktu wszystkich chętnych.
 10. Witam mam pytanie czy istnieje na terenie łodzi koło robotyków? Nie chodzi mi o koło na polibudzie. Chodzi mi o takie koło gdzie wspólnie można pracować nad konstrukcjami spotykać się rozmawiać. Szukam czegoś takiego. Jak nie znajdę to sam je założę Siedzibę i park maszynowy mam. Proszę o wypowiadanie się ewentualnych osób z łodzi i okolic najbliższych chcących być członkami takiego koła.
 11. Nie do końca dobrze. Niestety zastosowanie mocniejszych silników wymusi zmianę sposobu sterowania co za tym idzie programu ponad to będzie płyną większy prąd to się skoleji wiąże z przebudową układu sterowania (zastosowanie driverów odpowiednich)
 12. Prototyp Ciekawy ale moim zdaniem źle wywarzony. Za bardzo przód obciążony. I Zbyt długo musi on pikować za nim prędkość pozwoli na podniesienie dzioba i lot ślizgowy. Większa powierzchnia skrzydeł by pozwoliła na dalszy lot.
 13. Zastosuj 2 zwykłe kołki goldpinowe i po problemie... Na czas programowania wypinasz zworkę do działania zakładasz. Jak się boisz o zgubienie zworki w najważniejszym momencie to zastosuj jakiś przełącznik.
×
×
 • Utwórz nowe...