Skocz do zawartości

Bsaka

Użytkownicy
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Bsaka

 • Ranga
  2/10
 1. Ok, nie będę wam zawracał głowy bo za dużo z tym tłumaczenia, natomiast czy znacie kogoś z kim mógłbym się skontaktować w tej sprawie?
 2. Zrobiłem, jednak nie ma tam praktycznego użycia silnika ani jednego szczególnie krokowego. Tak samo jest użyte serwo natomiast ja mam ich w projekcie 5 i nie ma tam powiedziane jak to połączyć. Arduino w kursie jest na baterię, kiedy ja potrzebuje stabilnego ciągłego zasilania. Nigdy nie używałem sterownika arduino więc nie wiem jak go zasilić. Moja wiedza w temacie jest oparta na tym kursie (cz1 ponieważ czekam na drugą) oraz jakichś filmikach na ten temat. Jednak nie umiem znaleźć rozwiązania, i dlatego piszę.
 3. Dzień dobry wszystkim, od kilku tygodni zajmuję się programowaniem na Arduino, jednakże nie wiem czego użyć jeśli mam projekt z 2 silnikami DC, 5 serwami oraz 3 czujnikami. Jak to wszystko połączyć oraz zasilić? Poniżej zamieszczam linki do wszystkich używanych części: https://botland.com.pl/serwa-praca-ciagla-360/8405-serwo-powerhd-lf-20mg-360-standard-praca-ciagla-360-stopni-6939670203609.html *2 https://botland.com.pl/serwa-typu-micro/9159-serwo-feetech-fs90-micro.html *2 https://botland.com.pl/tact-switch/3495-tact-switch-6x6mm-5mm-tht-2pin-5szt.html *1 https
 4. To znaczy o serwach mówiłem z perspektywy wejść. Po wpięciu tego shielda jakie mogę użyć wejścia? i co to są te wejścia pinowe na środku?
 5. Rozumiem. Na ten moment jednak eksperymentuję. Patrzyłem w internecie jakie sterowniki mogłyby być do silników DC i chciałem się spytać co uważacie na temat arduino motor shield. Mam też na ten temat kilka pytań: czy taki obwód przewiduje też serva? Czym można zasilić taki obwód jeśli się ma taki silnik (Silnik 37Dx57L z przekładnią 150:1 24V 68RPM - Pololu 4687)? Czy można do takiego urządzenia podpiąć np. 2 silniki i 4 serva? Z góry dziękuję bardzo za pomoc. Tak jak już chyba mówiłem jestem nowy w temacie, szczególnie że w kursie Forbota, nie jest to temat szczególnie mocno opisany.
 6. Dzień dobry, pracuje nad projektem gdzie muszę użyć silnika, który będzie bez przerwy działał. Ma on na celu przesuwanie koła o średnicy 50cm z zakończeniem zębatym. Jest to w fazie projektu więc cieżko mi podać wagę tego obiektu, lecz będzie wykonany z aluminium i miał wysokość 0,5 cm. Nigdy wcześniej nie używałem silników elektrycznych z arduino uno, więc nie wiem co i jak, szczególnie przy tak wysokim napięciu. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.