Skocz do zawartości

Foadrian

Users
 • Zawartość

  45
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O Foadrian

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gdańsk
 • Zawód
  inż
 • Moje zainteresowania:
  świat
 1. Czołem koledzy, mam problem z Eclipse Version: Mars.2 Release (4.5.2) przygotowanego pod kurs STM32 F3 CUBE & HAL. Do programu wygenerowanego przez STM32CubeMX próbuję dołączyć własne pliki *.c i *.h source i header. Dodam, że robiłem takie rzeczy z powodzeniem dla Eclipse i AVR, nie przypominam sobie żadnych problemów. W tym wypadku ciągle dostaje błędy kompilacji m.in "no such file or directory" lub niewłaściwa liczba argumentów dla funkcji . Walczę z tym od kilku dni i mam wrażeniem, że nie będę potrafił prosto opisać moich problemów. Dlatego po prostu proszę was o wskazówkę.
 2. Czy korzystacie z Eclipse skonfigurowanego jednocześnie dla AVR i STM32 ? Czy też dla każdej rodziny macie oddzielną "sztukę" Eclipse ?
 3. Cześć, Potrzebuje waszej pomocy. Niestety w moim przypadku każda instalacja i próba uruchomienia czegokolwiek kończy się problemami. Do rzeczy. Do aktualnie zainstalowanego Eclipse Mars (pod AVR) doinstalowałem SW4STM32. Po imporcie projektu z CubeMx i próbie kompilacji otrzymuje następujące błędy: Próbowałem sobie z tym poradzić ale poległem i pobrałem koleją wersję Eclipse. Do "czystego" Eclipse doinstalowałem SW4STM32 i sytuacja się powtarza. Zainstalowałem więć SW4STM32. jako samodzielny soft. Dokładnie to samo: Domyślam się, że problem leży po stronie toolchain i Path. Nieste
 4. Witam kolegów, sprzedam: Terminal przyłącza DB37 ADAM-3937 2 szt. ZASILACZ PM 1207 SIMATIC S7-1200 - 6EP1332-1SH71 1 szt. Karta pomiarowa - Advantech USB-4711A 1 szt. Moduł GSM/GPRS Itead GPRS Module v1.0 1 szt.
 5. Chwilowe zaćmienie umysłu... racja między liniami SCL i SDA rezystancja jest właściwa. Ale ewidentnie obie linie mają zwarcie do masy.
 6. Moim zdaniem rezystancja pomiędzy liniami SDA i SCL powinna być rzędu MΩ, tak samo jak i pomiędzy SCL/SDA a GND. W celu naświetlenia problemu załączam fragment schematu z nabazgranym wynikiem pomiarów.
 7. Mam dostęp do przyzwoitej stacji lutowniczej. Robiłem tak jak klonyyy - cynowałem pcb i pady układy a później hot air. Mimo wszystko dość nieporęcznie mi to wychodziło. Mam jeszcze pytanie - jakiej temp. używacie do lutowania hot air w przypadkach podobnych do LGA16 ? Przypomnę jeszcze moje pierwsze pytanie: Poszukuję płytki dvp board dla LIS3DH np.: http://www.st.com/web/en/catalog/tools/PF251655 lub czegoś podobnego
 8. Cześć! Pracuję nad pewnym projektem w którym wykorzystuję LIS3DH. Obudowa LGA-16(3x3x1) nie jest najprzyjemniejsza przy budowaniu prototypów. Po przylutowaniu okazało się że rezystancja między SDA i SCL to ok 9 kOm a między SCA/SCL i GND to ok 5 kOm. Prawdopodobnie wynika to z układu ścieżek pod LIS'em i tego że jest tam trochę ciasno - mój błąd. W związku z powyższym błędem układ nie odpowiada na komunikację po I2C. Stąd moje dwa pytania: 1. Poszukuję płytki dvp board dla LIS3DH np.: http://www.st.com/web/en/catalog/tools/PF251655 Czy ktoś posiada taki układ i jest w stanie go odsprzedać lu
 9. Cześć. Korzystam z Win7 x64 i Kepler Service Release 1. Mam problem ze zmianą koloru tła i czcionki w oknie content assist. W stanie obecnym dobór kolorów sprawia że zawartość okna content assist jest nieczytelna. Zmiany próbuje dokonać Window->Preferences->General->Apperance->Colors and Fonts->Basic->Content assist backgroung/foreground color, niestety jakiekolwiek czynności nie mają żadnego efektu. Jak widać na poniższym obrazku, nic nie widać. Proszę o pomoc.
 10. Cześć. Mam do sprzedania 2x silniki Pololu HP 30:1 cena: 30 PLN za sztukę, 3x Sharp 40cm GP2Y0D340K Dalmierz cyfrowy cena: 25 PLN za sztukę, mocowanie silnika Pololu czarne (do dwóch silników) 10 PLN. Za komplet 145 PLN i przesyłkę biorę na siebie. Silniki i czujniki uruchomione nie używane.Zainteresowanych proszę o kontakt.
 11. Wszystko ok. Ale moim zdaniem rozwiązanie proponowane przez was służy do detekcji napięcia szczytowego a nie wyliczenia średniej. Na kondensatorze odłoży się maksymalne napięcie jakie pojawi się na wyjściu sharpa.
 12. Widzę że masz błąd w schemacie enkodera i czujników linii. Zamieniłeś nóżki transoptora- kolektor z emiterem. Symbol układu KTIR w Eaglu ma jakiś dziwny układ z emiterem umieszczonym u góry. Rzuć uważnie okiem na symbol- kolektor jest u góry i tam powinno być GND a podciągnięcie do "plusa" powinno być na dolnej nóżce. Też kiedyś popełniłem ten błąd i kilka złotych poszłooo.
 13. Niestety tam nie znajduję rozwiązania. Po za tym problem jest trochę szerszy co widać na załączonym obrazku. Nawet tabliczka rysunkowa nie zawiera żadnych informacji. Problem rozwiązałem instalując sp1 i sp2 do inventora.
 14. Witajcie! Mam problem z inventorem 2011. Program nie wyświetla żadnych znaków i napisów dotyczących wymiarów i napisów umieszczanych na szkicach, tabele rysunkowe też są puste. Wygląda to tak jakby napis był niewidoczny. Jeżeli utworzę wymiar jakiegoś elementu to pojawiają się strzałki wymiarowe ale nie widać wartości liczbowej. Mimo to po dwukrotnym kliknięciu mogę taki wymiar edytować. Tak samo jest z tabelami w rysunkach. Tabela elementów jest pusta - brak znaków i liczb, jednak gdy kliknę edycję tej tabeli to w oknie edycji widoczne są wszystkie elementy. Szukałem rozwiązania w "Opcje apli
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.