Skocz do zawartości

PiN

Użytkownicy
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O PiN

 • Ranga
  2/10
 1. PiN

  Druk3D wypukłe krawedzie-menisk

  Ok sprawdzę inny filament jak mi się skończy ten co kupiłem - 3DACTIVE PET-G Zacząłem kombinować w ustawieniach Acceleration i Jerk i przy ustawieniach: -powłoki zewnętrznej acceleration =800 mm/s2 oraz jerk= 62mm/s - dla powłoki wewnętrznej acceleration =600 mm/s2 oraz jerk= 55 mm/s ( oryginalnie acceleration i jerk były ustawione na 800 i 600 mm/s2 , a jerk 7mm/s Menisk prawie zniknął Co myślicie o takich wysokich ustawieniach jerk-u ?
 2. PiN

  Druk3D wypukłe krawedzie-menisk

  ethanak- a gdzie kupiłbyś dobrą dyszę i dobry filament w jakiejś logicznej cenie ?
 3. PiN

  Druk3D wypukłe krawedzie-menisk

  Witam po urlopie. Zainstalowałem Curę. po wydrukowaniu efekt menisku znacznie się zmniejszył jednak nie ustąpił. W Curze znalazłem parametr "gradual infill step height" - jest on ustawiony na "0". Górne warstwy głowica drukuje na tej samej wysokości , przynajmniej nie wyczułem aby wózek "Z" wykazywał jakiekolwiek ruchy. Zastanawiam się czy problem nie leży w ustawieniach "acceleration" i "jerk"?
 4. PiN

  Druk3D wypukłe krawedzie-menisk

  Niestety nic takiego nie znalazłem. Na razie nie mogę sprawdzić zachowania się głowicy przy drukowaniu górnej warstwy. Do 15-07 jestem na urlopie i nie mam dostępu do drukarki. Po 15 lipca sprawdzę. Zrobiłem jeszcze wydruk obręczy na grubość 0,8 mm- tu wypełnienie nie wchodzi w rachubę. Też niestety występuje ten menisk. Załączam zdjęcie
 5. PiN

  Druk3D wypukłe krawedzie-menisk

  Przesyłam parametry ustawione w ideamaker dla drukarki i filamentu. Ustawienia dla drukarki i filamentu (PET-g) ściągnąłem ze strony https://3dprintbeginner.com/ideamaker-profile-for-sidewinder-x1-and-genius/ Zastanawiam się jaki slicer zainstalować? Ustawienia dla filamentu PET-g znalazłem tylko dla ideamaker.
 6. PiN

  Druk3D wypukłe krawedzie-menisk

  Tak oczywiście. Na jaki slicer zmienić? Czy podać Tobie ustawienia jakie mam teraz na ideamaker?
 7. PiN

  Druk3D wypukłe krawedzie-menisk

  Wydaje mi się , ze zmiana przepływu filamentu nic nie dała bo menisk nie maleje ze wzrostem przepływu. W ideamaker ten parametr po angielsku nazywa się "Primary filament flowrate" Załazam wyniki. przepływ filamentu.pdf
 8. PiN

  Druk3D wypukłe krawedzie-menisk

  Stosowałem wypełnienie "gyroid" (ideamaker), krata- przy wypełnieniu 5%, 30% i 100% wypełnienia. Efekt menisku występował w każdym. Zrobiłem wczoraj próbne wydruki graniastosłupa 5x5x15mm dla różnych temperatur filamentu PET-G. Zauważyłem , że ze wzrostem temperatury maleje efekt menisku , ale nie znika zupełnie. Załączam tabelkę pomiarów. Powyżej 250 stopni wydruk już nie nadawał się do pomiaru dobor temp.pdf
 9. PiN

  Druk3D wypukłe krawedzie-menisk

  Na wypukleniu jest prawidłowo.
 10. PiN

  Druk3D wypukłe krawedzie-menisk

  Ok zrobiłem pomiar: Miało wsunąć filament na 10 cm , a wsunęło na 9,3 m
 11. PiN

  Druk3D wypukłe krawedzie-menisk

  Artillery Sidewinder X1 ma na wyświetlaczu możliwość ręcznego wsuwania nagrzanego filamentu na 1-5-10 mm. Czy porównanie rzeczywistego przesunięcia filamentu przed dyszą dla np dziesięciu kliknięciom "wsuń filament na 10 mm" będzie pompierem wystarczającym ? Czy jednak będzie konieczne rozkręcanie maszyny i ingerencja w oprogramowanie ?
 12. PiN

  Druk3D wypukłe krawedzie-menisk

  Z tego linka wynika , że musiałbym rozkręcić drukarkę i ingerować w jej oprogramowanie. Na razie póki jest nowa i nie jestem jeszcze oblatany, nie chciałbym tego robić. Czy ten sam efekt uzyskam kalibrując flowrata np tutaj https://www.youtube.com/watch?v=jtoilP3ac-Q ?
 13. PiN

  Druk3D wypukłe krawedzie-menisk

  Nie potrafię ocenić. Teraz jest ustawiony na podstawowy przepływ- 90% Jak to sprawdzić ?
 14. PiN

  Druk3D wypukłe krawedzie-menisk

  Nie. Włączyłem i wydrukowałem próbę. Ideamaker->pełne wypełnienie->prasowanie prasowanie Flowrate ustawiłem na 20% prędkość prasowania na 10 mm/s i bardzo mocno ustąpił ten efekt ale nadal jest Czy można jeszcze jakimiś parametrami zmniejszyć ten menisk ?
 15. Witam wszystkich Drukarka Artillery Sidewinder X1, filament PET-G Jestem początkujący w temacie wydruków 3D. Zrobiłem parę wydruków i wszystkie krawędzie drukowane pionowo nie są zakończone "ostro". Razem ze ścianą tworzą jakby "menisk" wklęsły. Pokazuje to zdjęcie. Czy i jak można zlikwidować ten efekt , aby krawędzie były "ostre"?
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.