Skocz do zawartości

flamasterka

Użytkownicy
 • Zawartość

  84
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  3

flamasterka wygrał w ostatnim dniu 23 stycznia 2013

flamasterka ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

18 Dobra

O flamasterka

 • Ranga
  4/10

Informacje

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Kozackie kamasze dla elektronika-leśnika:) Na święta jak znalazł źródło: gadzetomania.pl
 2. Szacunek - bo jesteś lepszy ode mnie. A takie filmy to rarytas! Jest ten nerw, są emocje.
 3. )) To jest bardzo poważnie osadzone w temacie: Rezystor (opornik) – element ograniczający przepływ przezeń prądu elektrycznego. Powstają na nim w ten sposób straty mocy, które Holendrzy odzyskują w elektrowniach wiatrowych. Kondensator – element magazynujący energię elektryczną i następnie oddający ją w najmniej odpowiednim momencie pracy układu. Dioda – przepuszcza prąd tylko w jedną stronę, bo w drugą stronę coś blokuje; jej podstawowym parametrem jest „powtarzalne wielokrotne szczytowe maksymalne największe dopuszczalne napięcie powściągliwości absorpcyjnej wsteczne”. Tranzystor – obecnie najważniejszy element elektroniczny, stosowany wszędzie tam, gdzie się tylko da. Wyparł on lampy elektronowe, które się grzały i były zbyt duże, aby upchać je do mikroprocesorów. Stosowany w tanim chińskim sprzęcie audio powoduje dodatkowy przyjemny efekt akustyczny w postaci szumu.
 4. Potrójne szczęście:)) Chłopaki! Odpowiedzieć, że to jest wszystko co możesz dla niego zrobić Zamknąć temat. Kolega zmuszony do samodzielności poszuka. KD93, wschodnio-brazylijskie sztuki walki o pilota tv? )))
 5. Aaaaaaaaaaa no to już wszystko jasne - PW i SPW ))))) Sympatyczne osoby, z którymi koresponduję upraszane są o traktowanie moich PW jako SPW )))) By the way 2:1 jak nic:) Czekam na dalsze perełki:))
 6. Pokora – cnota moralna, która w ogólnym rozumieniu polega na uznaniu własnej ograniczoności, nie wywyższaniu się ponad innych i unikaniu chwalenia się swoimi dokonaniami. Czy zieloni faktycznie jej nie mają? [ Dodano: 25-11-2010, 11:33 ] ooooo, cytowanie pw na forum - super!
 7. Nie wygram na argumenty pt.: "sensownie zabierać się za projekt, który nas przerasta", "dobrze zadać kolejne, podobnie brzmiące pytanie" bo każdy wie, że nie jest to prawdą. Ale takie sytuacje mają miejsce. Więc co dalej? KD93, Ty dostrzegasz kolokwialnie rzecz ujmując upierdliowość, a ja czasem frustrację zadającego pytanie. Wiem, że osoby przyzwyczajone do sukcesów w innych dziedzinach mogą porywać się na coś ambitnego i tu. Każdy jest inny i tego się nie przeskoczy. Jedni mają stosowne wykształcenie, inni traktują temat jako odskocznię. "Gość, który nas zamęcza" może być mistrzem w innej dziedzinie, emerytem zabijającym czas, może się z kimś założył i potrzebuje natychmiastowej pomocy nie mając podstaw lub może przespał semestr i potrzebuje rozwiązania na wczoraj. Nie powinny nas interesować motywy. Jeśli pomagać, to pomagać, jeśli nie, to nie komentować. Brak wiedzy elektronicznej nie powinien deprecjonować i zniechęcać jednostki. Riddyk, ja tu się czuję jak ryba w wodzie:)))) Ogólnie forum uważam za wybitnie kulturalne i pasi mi to ogromnie:)) Powzięłam rolę związków zawodowych! - "Partia zielonych". Tylko jakoś poparcia zielonych nie widzę) Już się wylałam Dziękuję Pozdrawiam wszystkich ciepło z KD93 na czele:)) Jozio zapamiętam Ci to piwo! ))))
 8. KD93, jesteś na jakimś etapie rozwoju swojego zainteresowania i siłą rzeczy chciałbyś, by DIODA rozwijała się z Tobą, miała coraz wyższy poziom merytoryczny. Pewnie życzyłbyś sobie mocno osadzonych w temacie godnych rozmowy forumowiczów a tematy z których wyziera jawna ignorancja skazywałbyś na unicestwienie przez wygaśnięcie. Doskonale rozumiem Twój punkt widzenia, ale jako jedna z "zielonych groszków" nie mogę się z nim zgodzić. 1. coś co wygląda na ignorancję lub pospolite lenistwo początkujących wcale takie być nie musi. Przykład1: Przeczytaj co napisał kling wyżej o szukaniu informacji na forum Przykład2: Czytałam kiedyś cały dzień o zasilaniu słonecznym robotów. Nie mogłam na rynku znaleźć małych bateryjek, więc pytając o to na forum użyłam w poście wszystkich synonimow jakie znalazłam. Zapytałam również o właściwą nazwę. I co? Zbłaźniłam się. Było mi głupio i miałam chwilę zwątpienia. Po co zatem jest forum, gdy znamy odpowiedzi? Dla przechwałek? Które pytania sa "mądre", a które nie? 2. Piszesz No i super! Jestem w dokładnie tej samej sytuacji. Czy to nie daje prawa do prowadzenia rozmów, pytań, dywagacji i popełniania błędów wszelakich, czytania artykułów, nowinek, dopytywania, etc? Czy ktoś początkujący ma się czuć gorszy, bo zaczął w 2010? Robotyka sama w sobie brzmi groźnie:) Na wstępie każdy tu czuje się niepewny i jestem przekonana, że niewiedza każdemu początkującemu doskwiera. Jeśli ktoś ma niebywały zapał, ale dostanie po berecie kilka razy, to się wycofa. Post w koszu, wytknięcie wiadomej niewiedzy to afront. I może taki będzie sobie lutował i programował w zaciszu, ale na diodę nie wróci. Nie rzuci zainteresowania, rzuci DIODĘ. A przecież nie o to chyba wszystkim chodzi. Hobby to raczej przyjemność, rozwój w swoim tempie, na swoje możliwości i potrzeby, a nie wyścig o złote gacie. Może już nie pamiętacie ile wdzięczności i rozpierającej dumy zawiera się w słowach: "Mój super kumpel ........ z diody dziś mi pomógł!"
 9. 1. samopomoc chłopska i praca u podstaw - celem zasadniczym jest ZMOTYWOWANIE MNIEJ DOŚWIADCZONYCH DO ODPOWIEDZI NA PYTANIA, żeby odciążyć zaawansowanych. Podział forum/nadawanie rang to jedna z metod uzyskania tego celu (którą sama poddałam pod wątpliwość "zgodności z polityką firmy" i dyskusję) Pewnie, że można łatwo rozwiązać kwestię: I wiadomo, że musi być taka możliwość. Jedno z rozwiązań: W formularzu rejestracyjnym osoba zaznacza: a) jestem początkujący/a b) jestem średniozaawansowany/a (weryfikacja na podstawie np. 3 pytań) c) jestem zaawansowany/a (weryfikacja na podstawie pytań + napisanie artykułu w 4 tyg od rejestracji, w przeciwnym wypadku degradacja) Awans: W każdej chwili można przejść test ponownie, pod warunkiem uzyskania odpowiedniej liczby punktów pomocy lub mianowania przez admina. Początkujący muszą mieć korzyści z bycia początkującymi (np. pomoc, na której im zależy, konkursy na ich poziomie, szacunek mimo braku wiedzy, by rangi odzwierciedlały faktyczny stan rzeczy) 2. skala trudności Nie wiem, co myślą wszyscy młodzi, ale widzę, że okupują temat ze światłolubem, a nie np. wątek robota balansującego. Wnioskuję zatem, że skala może się przydać. Ktoś ukończy szczęśliwie światłoluba i zada sobie pytanie: "co teraz?" Linefollower? Sumo? Kroczący? Który łatwiejszy? Do którego są schematy i kody źródłowe? Który mniej kosztuje? Do którego łatwiej skompletować części? Którego robi się szybciej? Może to są właśnie kryteria skali? 3. Elektronika na forum diody Pewnie nie musi, ale to zrobi. I to jest pewnik. (Dla przykładu: Programista nie zastanawia się czy użytkownik wykona głupią czynność, której nie musi w programie. On zakłada, że tak będzie i oprogramowuje wyjątek.) Dlatego i tu powinno wg mnie znaleźć się rozwiązanie. (wystarczy 1 prosty art. na początek z opisem części )
 10. Witam przedmówców:) Pozwólcie, że przedstawię spostrzeżenia osoby soczyście zielonej: ------------------------------------------ forbot.pl polska robotyka amatorska ------------------------------------------ Trafiłam na diodę, bo to POLSKA ROBOTYKA AMATORSKA. Ziszczenie marzeń laika i cień szansy, że żenujące pytania zginą w tłumie im podobnych. Opis forum bardzo zachęca osoby niewtajemniczone w arkana elektroniki do rozpoczęcia przygody. Zatem należy liczyć się z lamerskimi i irytującymi pytaniami. Ograniczenie wpisów amatorów na forum dla amatorów? Hmmm ------------------------------------------ robotyka a elektronika ------------------------------------------ Każda bardziej doświadczona jednostka jest już mocno zmęczona pytaniami z niższej półki o przysłowiowy rezystor i inne "proste klocki z piaskownicy". Każdy amator któregoś pięknego wieczora stanie przed dylematem podłączenia dłuższej nóżki diody. Dlatego, bez sensu wydaje mi się ignorowanie błahych tematów, bo i tak zostaną poruszone. To nie regulaminy, a mentalność forumowicza determinuje do zadania pytania przez przystąpieniem do samodzielnego googlowania. Jeśli dioda ma być faktycznie polską robotyką AMATORSKĄ, to dział opisujący fundamentalne zasady elektroniki powinien się znaleźć. Każdy skorzysta, każdy zaoszczędzi czas. ------------------------------------------ skala trudności ------------------------------------------ Ocena trudności wykonania projektu - świetny pomysł! Nikt z początkujących nie będzie porywał się na modele i rozwiązania np. z 5 gwiazdkami. ------------------------------------------ samopomoc chłopska i praca u podstaw ------------------------------------------ Jest tu fajny system premiowania (piwa, pomógł/pomogła) A może warto to wykorzystać? Np. podzielić forum na kilka części (początkujący, średniozaawansowani, zaawansowani). Dostęp (pisanie postów) w częścach wyższych miałyby tylko osoby z większą ilością punktów. Może dzięki temu początkujący będą odpowiadać początkującym. A może to utopijny pomysł. Sama nie wiem. pozdrawiam:)
 11. w avrdude nie pisalam komend, ale w necie jest składnia. Normalnie podmieniając. Chwal się jak to zrobiłes!!!) Ciekawość mnie zjada:) I może Grzybkowi555 pomoże. [ Dodano: 11-11-2010, 20:21 ] ja też:)
 12. Skądś znam to okno. Zainstaluj kalkulator. Dla pewności: na którym comie pracujesz? [ Dodano: 11-11-2010, 20:14 ] ZAJEBIŚCIE:)))))) Gratuluję))))))))))) Jakie zmiany zrobiłeś w avrdude?
 13. Podziałaj Szuszy, bo być może ja coś przeoczyłam - co jest bardzo prawdopodobne przy moim małym doświadczeniu. Może Tobie pójdzie jak trzeba. W końcu programator mi przecież działał te 2 dni. 1. Zaprogramuj sobie programator (avrstudio/menu tools/AVRprog/USB_AVR_ISP_II_FT_STK500v2_v1.3.hex) 2. Zdejmij czarną zworkę, czerwana i zielona jak w obrazku z pdf 3. Connect ->stk500, port jaki przypisaleś 4. AVR -> W device.... typ kostki 5. ISP frequency potestuj różne (bo może masz jakiś kwarc zewnętrzny) i postaraj się przeczytać sygnaturę. Sam program (ten kalkulator) też zapisuje hexy do flasha i sramu:) [ Dodano: 11-11-2010, 18:48 ] Nawyk, zatem Hitchcock miał rację z ptaszkami:))) Nabieram lęku przed fusami:)) Tymi z kawy też
 14. Dlatego zapytałam od jakiego to producenta. Nawyku mi w sinaprog nigdy nie poszło. A w tym samym środowisku (układ, programator, mikrokontroler, zasilanie) raz działało, a raz nie. Mialam głupie błędy (nie widział comu, programatora, microcontrolera, avrdude sygnalizował coś tam coś tam-1 i inne szatańskie wersety), by później zobaczyć wszystko. Programator poszedł mi tylko przy użyciu mkAVRCalculator. Dziwne nie? Tam łączył się z programatorem i jak przy użyciu czarodziejskiej różdżki mogłam spokojnie czytaś sygnaturę w bascomie. Czary-mary. Teraz mam inny programator. Po 3 minutach wszystko śmigało.
×
×
 • Utwórz nowe...