Skocz do zawartości

Mateo

Użytkownicy
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

366 wyświetleń profilu

Mateo's Achievements

2/10

2/10 (2/10)

3

Reputacja

 1. Jeśli w stawie średnik w linijce kodu, (który jest poniżej) pomiędzy nawias okrągły, a nawias rozpoczynający pętle to gdy jest średnik Serial.println z ostatniego "else" jest wysyłany w nieskończoność w monitorze portu szeregowego a jeśli go nie ma to wszystko działa ok, czyli czeka na odbiór jakiś danych i dopiero po odbiorze jest wyświetlana wiadomość. Chciałbym się dowiedzieć co zmienia ten średnik w tym miejscu, z góry dzięki za odpowiedź. if (Serial.available() > 0) { a tu cały kod #define zielona 8 #define niebieska 9 boolean ONzielona = 0; boolean ONniebieska = 0; String dane = ""; void setup() { pinMode(zielona, OUTPUT); pinMode(niebieska, OUTPUT); digitalWrite(zielona, LOW); digitalWrite(niebieska, LOW); Serial.begin(9600); } void loop() { if (Serial.available() > 0) { dane = Serial.readStringUntil('\n'); if(dane == "zielona"){ ONzielona =! ONzielona; digitalWrite(zielona, ONzielona); }else if (dane == "niebieska"){ ONniebieska =! ONniebieska; digitalWrite(niebieska, ONniebieska); }else{ Serial.println("nie ma takiej diody"); } } }//koniec pentli loop
 2. Dziękuje za objaśnienie farmaceuta, teraz wiem dlaczego jeżeli zastosuje pierwsza wersje kodu, to nie do końca wszystko działa.
 3. Witam chciałbym się dowiedzieć się jaka jest różnica w działaniu takiego kodu if (digitalRead(przycisk == LOW)){ w stosunku do takiego kodu if (digitalRead(przycisk) == LOW){
 4. Trochę nurtuje mnie to, może cos nie tak przeniosłem na płytkę stykową ze schematu... Tutaj zdjęcie płytki Dodaje jeszcze film, tak dla zobrazowania sytuacji itp.
 5. Genialne dwa kursy, wszystko wytłumaczone jak dla przysłowiowego "debila"
 6. Witam dlaczego mój telefon ładuję się prądem wyższym od 100mA? Dokładnie to laduje sie prądem 260mA przy mocno rozładowanej baterii w porywach do 0.5A.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.