Skocz do zawartości

Dawid 95

Użytkownicy
 • Zawartość

  163
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Dawid 95

 1. Witam, mam dosyć dziwne pytanie odnośnie czujników. Czym się kierować przy ich wyborze? Co do długości fali wszystko jasne, ale na co jeszcze zwracać uwagę? Kupię kilka różnych rodzajów i będę testował. Ogólnie chodzi o to czy wybór diody i fototranzystora jest elementem kluczowym w mm.
 2. Witam, tak jak w temacie. Kupię kilka sztuk tego fototranzystora.
 3. Witam Tak jak w temacie. Mam na sprzedaż mało używane pololu 30:1 hp bez obustronnego wału. Cena za sztukę to 40 zł. Do tego 5 zł wysyłka. Zdjęć nie dodaję bo chyba każdy wie jak to wygląda. Na życzenie mogę dodać. Kontakt na pw.
 4. Witam ! Na sprzedaż mam używaną książkę Mikrokontrolery AVR język C podstawy programowania M. Kardasia, wydanie I z roku 2011, książka w bardzo dobrym stanie. Cena do negocjacji. Kontakt na e-mail. Pozdrawiam
 5. Turbina, opony, zębatki, ktiry, mostki sprzedane. Zostały 2 silniki Graupner Speed 320 wystawione na serwisie aukcyjnym za 29 zł z wysyłką.
 6. Niestety tak jak mówisz, ceny na allegro są całkiem wysokie. Przy obecnym kursie dolara na HK wyszłoby około 50 zł, ale niestety serwo jest niedostępne.
 7. Witam! Poszukuję serwa MG958 w miarę taniego do testów. Kontakt na pw.
 8. Witam! Mam na sprzedaż rzeczy, które miały posłużyć za budowę line followera. - Pololu HP 30:1 mało używane x2 - VNH3SP30 x2 nowe - Graupner Speed 320 x2 nowe - koła LEGO x2 nowe - przejściówka do kół lego na wał Pololu x2 używane - taśma FFC 20 pin raster 1mm nowe - HL149 21:1 x2 używane - mogę też sprzedać lf'a na części albo w całości bo działa, tylko 4 spośród 15 czujników nie działają Po więcej informacji na pw zapraszam, cena do uzgodnienia.
 9. Witam ! Mam na sprzedaż 3 nowe procesory STM32F103RBT6, cena za sztukę to 25 zł + 5 zł wysyłka. Kontakt poprzez e-mail. Stoi na serwisie aukcyjnym.
 10. Ja już nawet zaprogramowałem swojego STM'ka, Wszystko działa tylko miałem problemy ze sterownikami od ST-linka.
 11. Podawał ktoś z Was numer kontaktowy?
 12. Dzięki za wskazówkę z rezystorami Tolo, nie zauważyłem. Poprawię to bo faktycznie nie będzie to fajny efekt. Płytka z czujnikami zrobiona jest już nowa , główna też, jestem na etapie dokładnego sprawdzania tych płytek. Pewnie dzisiaj przyjdą pocztą zębatki z Wobitu, jeśli tak to niedługo się wytoczy koła z poliamidu.
 13. Nie było jeszcze nawet oficjalnego zakończenia konkursu.
 14. Najpierw dojdzie do limitu ( 1000) i dopiero będą wysyłać maile.
 15. Skoro na maila mają odpisywać redaktorzy stm32.eu, to pewnie mają niezły zap*eprz. Dlatego może jeszcze nie ma potwierdzeń.
 16. Zakładajcie na gmail. 10 sierpnia było jeszcze do wygrania ponad 600 tych zestawów.
 17. Płytkę z czujnikami już zaprojektowałem, jeszcze do niej wrócę kiedyś i dopracuje. Dodaję schemat do sprawdzenia : Przy Tsopie jest pewna nieścisłość z lib'em. Sprawdziłem sobie w ds i na schemacie powinno być dobrze podłączone, ale jeśli miałby ktoś lib'a to niech da znać .
 18. Te odległości już poprawiłem. Dodam też załącznik a w nim płytka. Mam 400 errorów z czego grubo ponad połowa to dimension'y. Overlapy mam tylko gdy przelotka jest blisko pada. Często zdarza się ,ze obrysy obudów kondensatorów lekko się nachodzą ( do poprawki ) ? [ Dodano: 29-07-2012, 18:21 ] Zapomniałem się zapytać, mógłbyś mi Sabre powiedzieć jak inaczej rozmieścić rezystory od diod ? Próbowałem na warstwie top , dzięki czemu zyskałem na powierzchni, ale estetyczne to nie było. czysta.brd
 19. [ Dodano: 29-07-2012, 13:59 ] Dodaję nową płytkę. Jest całkiem sporo przejść ścieżek między kondensatorami i rezystorami SMD 0603. Nie wiem czy będę w stanie jakkolwiek ją jeszcze zoptymalizować. Starałem się robić jak najmniej przelotek.
 20. One tylko po części zachodzą na pady. Dodaję płytkę. Nie wiem jak ją mogę zoptymalizować żeby było jak najmniej np. przelotek. Bo teraz to wygląda jak jakaś plątanina. Macie jakieś rady ? pierwsza płytka z czujnikami 2.pdf
 21. Właśnie robię pcb czujników. Mam pytanie odnośnie przelotek rozmiaru 0,5 na padach czujnika KTIR0711S . Czy to nie będzie w niczym przeszkadzać oprócz trudności w lutowaniu ?
 22. Dałem 43 Om , i przez to wychodzi ,że zostanie około 0,86v.
 23. Dodaję schemat (nie powinno być błędów ) oraz wstępne ułożenie czujników na płytce.
×
×
 • Utwórz nowe...