Skocz do zawartości

Bartroz

Użytkownicy
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Bartroz

 1. Czy mógłby ktoś wyjaśnić ten fragment kodu? Nie przypominam sobie, żeby to było w poprzednich ćwiczeniach const byte ROWS = 4; // ile wierszy const byte COLS = 4; //ile kolumn byte rowPins[ROWS] = {5, 4, 3, 2}; //piny wierszy byte colPins[COLS] = {6, 7, 8, 9}; //piny kolumn O oznacza zapis rowPins[ROWS], dlaczego przypisując nową zmienną odwołujemy się do innej?
 2. Cześć wszystkim! Chciałem się podzielić z Wami moimi zadaniami 5.3-5.5. Jeśli macie jakieś uwagi lub pytania to śmiało piszcie, ponieważ sam się dopiero uczę i może czegoś nie zrozumiałem poprawnie :). 5.3 #include <Servo.h> //Biblioteka odpowiedzialna za serwa Servo serwomechanizm; //Tworzymy obiekt, dzięki któremu możemy odwołać się do serwa int pozycja = 0; //Aktualna pozycja serwa 0-180 int zmiana =18; //Co ile ma się zmieniać pozycja serwa? int opoznienie =0; int czasopozniania =200; void setup() { Serial.begin(9600); serwomechanizm.attach(9); //Serwomechani
 3. @Gieneq Po włączeniu monitoru portu szeregowego z zakładki narzędzia, uruchamia mi okno jednak nie mogę go odpalić. A próba najechania na niego kursorem skutkuje brakiem reakcji, to jakby monitor się uruchamiał i natychmiastowo zawieszał i nie reagował. Na dołączonej grafice najechałem na okno z moniotorem (COM3) jednakże pokazuje od razu mój pulpit.
 4. Witam, wie ktoś dlaczego nie działa mi monitor portu szeregowego, tzn. mogę go uruchomić jednakże nie mogę "wejść" w to okno. Reinstalacja softwaru arduino nic nie pomogła.
 5. #define czerwona 10 #define zielona 9 String odebraneDane = ""; //Pusty ciąg odebranych znaków void setup() { Serial.begin(9600); //Rozpoczęcie komunikacji pinMode(zielona,OUTPUT); //Wyjscie pinMode(czerwona,OUTPUT); digitalWrite(zielona,LOW); //Zielona wyłączona digitalWrite(czerwona,LOW); //Czerwona wyłączona } void loop() { if(Serial.available() > 0) { //Czy arduino odebrało dane //Jeśli tak to odczytujemy dane do końca lini odebraneDane = Serial.readStringUntil('\n'); if(odebraneDane == "czerwona") {// Jesli odebrane słowo brzmi "czerwona" digitalWr
 6. Witam, otóż w trakcie pisania kodu, który pozwoli mi odpalać diody poprzez odpowiednie słowa w monitorze portu szeregowego dzieje się dziwna rzecz. Po wpisaniu słowa "czerwona" odpala mi się dioda czerwona na 1 sek i gaśnie i od razu zapala mi się dioda zielona mimo iż nie była wywoływana. Co więcej jej stan jest określony jako LOW więc nie mam pojęcia co może się dziać. Proszę o pomoc
 7. Po dogłębnej analizie znalazłem problem w swoim układzie, a mianowicie podłączyłem diodę na odwrót. Tak więc dziękuję za odpowiedź, a następnym początkującym radzę się nie śpieszyć przy nauce!
 8. Dzień dobry, jest ktoś w stanie wyjaśnić dlaczego dioda nie mruga co 1 sekundę mimo iż wszystko (kod oraz podłączenie) zrobiłem zgodnie z instrukcją na kursie? Chodzi o pierwszy przykład.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.