Skocz do zawartości

Treker

Administrator
 • Zawartość

  12371
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  235

Treker wygrał w ostatnim dniu 13 sierpnia

Treker ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

1469 Mistrz

8 obserwujących

O Treker

 • Ranga
  10/10
 • Urodziny 09.06.1992

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Języki programowania
  C/C++
 • Zainteresowania
  elektronika, web
 • www

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @mariobrothers witam na forum Czy silniki wydają jakiś dźwięk? Spróbuj dla testu zdjąć koła (aby mieć pewność, że nic nie blokuje osi silników). Rozumiem, że jesteś przekonany co do poprawności podłączenia wtyczek, ale sprawdź proszę raz jeszcze czy nie popełniłeś tego lub tego błędu. Do tej pory za każdym razem, gdy pojawiał się tego typu problem, rozwiązaniem było właśnie poprawne przykręcenie przewodów. Nigdy nie wystąpił problem innego typu
 2. @laszlowaty witam na forum Skąd ten wniosek? Jeśli chodzi Ci o tę grafikę, to obawiam się, że nie masz racji. Wszystko jest tam poprawnie. Zerknij na schemat budowy płytki stykowej. Pomocny może być ten artykuł: Jak działa płytka stykowa? Zdjęcia, budowa, przykłady. Można spokojnie przykładać sondy miernik do wyprowadzeń jednego rezystora, bo drugi jest dołączony do niego szeregowo. Po przyłożeniu jednej sondy do drugiego rezystora wynik powinien być taki sam (+/- błąd pomiaru)
 3. W takim razie warto nadrobić braki Nie wiemy co i jak dokładnie masz podłączone, ale na pewno musisz dodać kondensatory - od tego trzeba zacząć.
 4. @Bunlab szkoda, że tak wyszło, ale i tak należą się gratulacje Jak ogólne wrażenia z wyjazdu? Wszystko poszło zgodnie z planem (poza awarią)? Jak ogólnie wypadła tegoroczna edycja zawodów?
 5. Nie napisałeś nic o wydajności akumulatorów - może są zwyczajnie zbyt słabe, aby wytrzymać prąd rozruchowy od obu silników? A jakie (i gdzie) masz już wstawione?
 6. @Davis postaraj się na przyszłość umieszczać schematy w "bardziej standardowy" sposób, każdemu będzie wtedy łatwiej Możesz mierzyć napięcie w taki sposób, ale chyba łatwiej zrozumieć to, gdy mierzy się napięcia względem masy. Anoda diody na Twoim schemacie jest podłączona (przez rezystor) do dodatniej szyny zasilania. Katoda diody jest połączona z wyjściem komparatora. W związku z tym, dioda zaświeci się, gdy na wyjściu komparatora będzie masa (0V, minus zasilania). Mam nadzieję, że to jasne Teraz możemy analizować dalej, zgodnie z kursem: jeżeli napięcie na wejściu nieodwracającym jest wyższe niż na odwracającym, to napięcie na wyjściu jest zbliżone do dodatniego bieguna zasilania, w przeciwnym razie, napięcie wyjściowe jest bliskie ujemnemu biegunowi zasilania. Aby uzyskać na wyjściu komparatora masę musimy więc doprowadzić do sytuacji, w której napięcie na wejściu nieodwracającym będzie niższe od napięcie na wejściu odwracającym. Zgadza się to więc z Twoimi wnioskami
 7. To dość mało precyzyjny opis. Nie wiadomo czego się spodziewać, ale szanse są. Najlepiej będzie, jeśli na podstawie projektu PCB narysujesz sobie schemat tego urządzenia. Jeśli chodzi o mikrokontroler to jest to możliwe, ale równie dobrze układ może być zabezpieczony przed odczytem - wtedy nie pomoże nawet wylutowanie go z urządzenia.
 8. Ok, to ja się już pogubiłem, bo nie kojarzyłem, abyś pisał o gotowych płytkach z mikrokontrolerem na pokładzie. Myślałem, że chcesz wykorzystać goły układ ATmega328, a on nie posiada żadnego pinu tego typu.
 9. @GAndaLF bardzo fajna inicjatywa Dodałem do naszego kalendarium: https://forbot.pl/blog/wydarzenia
 10. Dla formalności dodam, że niedawno z tego tematu wydzieliłem sporo postów do osobnego wątku (w ramach robienia porządków). Mam nadzieję, że uda się odłożyć już sprzeczki na bok Niech ten temat służy do dyskusji na temat opisywanego rozwiązania, bez zbędnych prywatnych zgryźliwości. @ManneQuin pytanie tylko czy filament jest aktualnie "drogi". Kilogram filamentu można kupić już za 40-45 zł. Biorąc pod uwagę koszt maszyny oraz czas potrzebny na jej obsługę to zakup filamentu wyjdzie jednak taniej. Projekt ten traktowałbym raczej jako ciekawostkę np. z kategorii projektów ekologicznych (wykorzystanie starych butelek)
 11. @Davis wszystko zależy od podłączenia układu i tego co dokładnie mierzysz Pokaż proszę schemat, na którym bazujesz i powiedz co dokładnie (i gdzie) mierzysz.
 12. @Kreatyvny miło słyszeć! W takim razie powodzenia z kolejnymi eksperymentami (podczas drugiego poziomu kursu będzie więcej ciekawych projektów)
 13. @loocash super, bardzo fajny interfejs Za jakiś czas coś podobnego pojawi się na Forbocie (z trochę inną funkcjonalnością), ale już teraz muszę przyznać, że Twój pomysł z wyborem parametrów bezpośrednio na tabelce to świetne rozwiązanie
 14. Czyli chciałbyś zbudować drukarkę laserową, która drukuje bezpośrednio na laminacie?
×
×
 • Utwórz nowe...