Skocz do zawartości

Treker

Administrator
 • Zawartość

  15774
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  381

Treker zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 19 maja.

Treści użytkownika Treker zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

3039 Mistrz

O Treker

 • Ranga
  10/10
 • Urodziny 09.06.1992

Informacje

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Przy obecnych trudnościach z dostępnością elementów półprzewodnikowych skupiam się na najpopularniejszych platformach. Mniej popularnymi rozwiązaniami będziemy mogli zająć się w przyszłości, gdy nie będzie ryzyka, że nagle jakiś układ przestanie być już dostępny. A są już takie przypadki, że przez obecny kryzys wycofano się z produkcji niektórych układów. Na ten moment nie mam niestety (w najbliższych planach) zapisanych tematów, o których piszesz - tzn., że materiały takie nie będę przygotowywane w tym roku kalendarzowym.
 2. @BlackJack w ciągu ostatnich 12 miesięcy wydaliśmy najobszerniejszy kurs (jak do tej pory), czyli kurs ST32L4 - objętościowo jak 2-3 tradycyjne kursy, więc jednak coś tam się dzieje Jeśli chodzi o wydarzenia to ten "temat" dopiero budzi się po pandemii, bo powoli zaczynają docierać informacje o coraz większej liczbie wydarzeń. Zapewniam, że plany na nowe treści są i będę działać
 3. @HTD, witam na forum i dziękuję za merytoryczny komentarz. W związku z tym, że ta część kursu była już bardzo długa to musieliśmy tutaj pójść na pewne ustępstwa, aby jeszcze bardziej nie rozciągać przykładów. Stąd akurat w tych przykładach celowo pominęliśmy np. sprawdzanie błędów, na które zwracaliśmy uwagę w innych częściach tego kursu. To nie jest kod produkcyjny, głównym celem było tutaj pokazanie "nietypowego" wykorzystania peryferiów sprzętów. Masz jednak oczywiście rację, że należałoby ten kod rozbudować. Analogicznie, w przypadku warunku wewnątrz write_bit() - taki zapis był celow
 4. Kody programów należy umieszczać przez narzędzie Wstaw kod (znajdziesz je w edytorze obok ikonki "<>"). Dzięki niemu programy są odpowiednio formatowane i kolorowane, a wtedy wszystkim znacznie łatwiej analizować wklejony kod. Proszę to poprawić - z góry dziękuję za zrozumienie i pomoc przy utrzymaniu porządku na forum
 5. @wroobelek cześć Mariusz, witam na forum! Mam nadzieję, że nasze materiały będą dla Ciebie pomocne
 6. @pananteek witam na forum Niestety nie mamy w zwyczaju rozwiązywać tutaj zadań domowych. Chętnie jednak pomożemy - pokaż swoje próby, daj znać na czym konkretnie utknąłeś.
 7. @bart921 gratuluję ciekawego projektu i dziękuję za opis Właśnie go zatwierdziłem, więc temat jest już widoczny publicznie.
 8. @kiker212 witam na forum Jakie dokładnie silniki modelarskie zakupiłeś? Jeśli są to same silniki, bez żadnej przekładni to może zwyczajnie są zbyt słabe, aby poruszyć robota. Silniki DC mają stosunkowo wysokie obroty i niski moment, aby mogły napędzać robota najczęściej potrzebują przekładnię, która obniży prędkość i zmniejszy moment obrotowy. Stąd podczas budowy robotów najczęściej korzysta się z gotowych napędów, które składają się z silnika DC oraz przekładni - np. 20:1, 200:1 itd.
 9. @Macej98 witam na forum Przerwanie wykonuje się natychmiastowo - wartość zmiennej ustawiania jest na 1. Jednak efekt tej zmiany zauważysz dopiero, gdy zakończy się poprzedni cykl "migania". Program jest wykonywany, zostaje przerwany, zmienna jest ustawiania na 1, a następnie program wraca do miejsca, w którym został przerwany. Jeśli było to gdzieś wewnątrz "else" to po obsłudze przerwania program tam wróci, aby dokończyć wcześniejsze działanie.
 10. @Kuba_Z2 problemem jest niska wydajność baterii 9 V. Nie jest ona wstanie wydajnie zasilić tego układu. Musisz wymienić ją na jakieś mocniejsze źródło zasilania - np. 6xAA lub zewnętrzny zasilacza.
 11. @Gumisiek witam na forum, mam nadzieję, że nasze materiały będą pomocne @fotoniq cześć Andrzej, powodzenia w realizacji tego planu - elektronika na pewno będzie ciekawym urozmaiceniem Twoich zajęć. @norbert4104 witam na forum i zachęcam do stałej aktywności. @Jackoboo witam na forum, w razie problemów pytaj śmiało na forum
 12. @SzczepanQLIG przepraszam za (bardzo) późną odpowiedź, ale pytanie zupełnie mi umknęło. Ogólnie raczej nie zmieniamy nazw użytkowników na forum, które mają już na koncie sporo postów, ale jeśli jest to dla Ciebie ważne, to wyślij do mnie w prywatnej wiadomości nową nazwę - zaktualizuję ją.
 13. Do naszego katalogu dołączyła kolejna firma. Zapraszam do zapoznania się z jej ofertą! Firma ZnakDirect działa na polskim rynku dopiero od niedawna, ale stojące za nią wiedza i doświadczenie zbierane są już od 1998 roku. Firma dostarcza elastyczne rozwiązania dla oznaczeń przemysłowych – od instalacji elektrycznych, poprzez hydraulikę do budowy maszyn. ZnakDirect wspiera szeroko rozumianą branżę konstrukcyjno-techniczną. Założyciel i pomysłodawca firmy, Stefan Gustafsson, będąc elektrykiem sam na co dzień potrzebował oznaczeń i tabliczek dla swoich instalacji. Regularnie
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.