Skocz do zawartości

Treker

Administrator
 • Zawartość

  15740
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  376

Posty napisane przez Treker

 1. Panowie, ale pamiętajcie, że 30 tys. to minimalne wsparcie, które otrzymają najmniejsze szkoły - takie, do których uczęszcza do 100 uczniów. A co to jest przy 8 klasach podstawówki? Większe szkoły dostają po 60, 70 tys., a są i takie, które otrzymują po ponad 200 tys. Tutaj można sobie podejrzeć czy dana szkoła złożyła wniosek i na jaką kwotę: https://www.gov.pl/web/laboratoria/szkoly-w-programie

 2. @Jamik jest szansa, że tym razem będzie lepiej. Przynajmniej w teorii wytyczne są takie (najważniejsze fragmenty):

  Cytat

  Czy jest jakiś obowiązek wykorzystywania kupowanego wyposażenia?
  Tak. [...] szkoły objęte wsparciem zobowiązane są do wykorzystywania tego wyposażenia w kolejnych co najmniej pięciu latach szkolnych, począwszy najpóźniej od roku szkolnego 2022/2023, podczas średnio co najmniej 3 godzin zajęć w każdym tygodniu nauki. To mogą być zarówno zajęcia lekcyjne jak i pozalekcyjne. [...]. Oznacza to zarówno zajęcia lekcyjne (wszystkich przedmiotów) jak i kółka zainteresowań, zajęcia pozalekcyjne etc. Powinien być też (przy zachowaniu warunków BHP) udostępniany uczniom do realizacji ich własnych projektów i przedsięwzięć możliwie bez ograniczeń. 

  Jak dla mnie największy plus to deklaracja tego, że sprzęt musi być również udostępniany uczniom poza zajęciami.

 3. 1 minutę temu, H1M4W4R1 napisał:

  W 30k zrobić coś bardzo dobrego raczej ciężko...

  30 tysięcy dla małej szkoły na zakup takiego sprzętu to chyba całkiem fajna kwota - mowa przecież o sprzęcie dla dzieciaków, a nie o profesjonalnych laboratoriach elektronicznych. Mam kontakt z nauczycielami, dla których zdobycie kilkuset złotych na sprzęt wymaga dużego nakładu pracy, a tutaj problem sam się rozwiązuje - trzeba tylko się zgłosić. Jeśli chodzi o wymagania co do sprzętu, to wcześniej udostępniona była znacznie bardziej restrykcyjna propozycja katalogu (szczególnie w kontekście mikrokontrolerów) - teraz wymogi są znacznie luźniejsze, więc można do tego dopasować przeróżne produkty 🙂

  • Lubię! 1
 4. @Vict witam na forum i dziękuję za miłe słowa. Cieszę się, że kurs Ci się podoba 🙂 Jeśli chodzi o opisywanie kolejnych zagadnień to wszystko zależy od zainteresowania czytelników. Na ten moment skończyliśmy publikację lekcji z tego kursu (będzie jeszcze tylko podsumowanie). Ewentualne inne zagadnienia będziemy mogli podjąć podczas ewentualnej kontynuacji tego kursu - jej powstanie zależy głównie od tego jaką popularnością będą cieszyły się materiały, które są aktualnie dostępnie 🙂

 5. Dnia 30.07.2021 o 10:21, padus napisał:

  Dobrnąłem do ostatniej lekcji i musze przyznać, że bardzo dużo się nauczyłem. Odpowiedzi na forum, na pytania które zadawałem praktycznie pojawiały się natychmiast. Poszczególne części kursu super zrobione, praktycznie wszystko dopracowane. Wykonaliście olbrzymią robotę. 

  @padus dziękuję za miłe słowa, cieszę się, że kurs Ci się podobał 🙂 Przed nami jeszcze jedna część, ale już nietechniczna (podsumowanie i ostatni quiz) - trochę jednak przekładam ją w czasie, bo widzę, że sporo osób przechodzi dopiero przez wcześniejsze ćwiczenia. Opublikujemy podsumowanie, gdy więcej osób dojdzie do końca tej serii (na pewno do końca sierpnia).

 6. @APJ jasne, rozumiemy - mieliśmy to na uwadze podczas tworzenia kursu, dlatego w dalszych częściach (w raz opisywaniem kolejnych zagadnień i peryferiów tego mikrokontrolera) znajdziesz więcej informacji na ten temat. W przypadku tej (początkowej) części kursu po prostu specjalnie nie zajmowaliśmy się szerzej tym zagadnieniem, bo i tak nie moglibyśmy na tym etapie pokazać jeszcze innych rozwiązań. Mam nadzieję, że po lekturze całego kursu temat ten nie będzie już nikomu sprawiał problemów 🙂

  • Lubię! 1
 7. @peakyss coś tu się w komentarzach pomieszało z oznaczeniami 😉 Dla jasności: R1 i R2 to tylko rezystory, które ograniczają prąd dla diod świecących i nie mają wpływu na działanie układu. Masz rację, że kondensator ładuje się m.in. przez R3 i R4 i tak jest napisane w internetowej wersji kursu: "Czas świecenia diody czerwonej, sygnalizującej obecność stanu wysokiego, ustalają sumaryczna rezystancja R3 i R4 oraz pojemność C3".

   

 8. @Dantey witam na forum 🙂 Zacznij od sprawdzenia czy Twój problem nie wynika z tego, że ustawiłeś w terminalu, że po danych ma być wysyłana "nowa linia" - przetestuj działanie kodu przy innych ustawieniach (z rozwijanego menu).

  • Lubię! 1
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.