Skocz do zawartości

Marooned

Użytkownicy
 • Zawartość

  995
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  27

Marooned zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 1 kwietnia.

Treści użytkownika Marooned zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

203 Mistrz

1 obserwujący

O Marooned

 • Ranga
  7/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Poznań
 • Zawód
  programista
 • Moje zainteresowania:
  erystyka, składanie długopisów

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Takie coś? https://www.ebay.pl/itm/VINTAGE-ORIGINAL-HP-BUBBLE-RED-LED-RETRO-DISPLAY-HP-5082-7413-fd1f11-/401371986510 Od 30 lat gdzieś mi się po kartonie wala, nie wiedziałem, że to takie cenne. Może zamienię na kawalerkę w Radomiu jak jeszcze trochę poczekam.
 2. Myślę, że dobrym dodatkiem byłoby dodanie kodu, który w przypadku zgubienia celu obraca kamerą w kierunku, gdzie cel zniknął. To widać jak za szybko uciekałeś za kadr, kamera stawała w miejscu, gdzie dalsze poruszanie spowodowałoby odnalezienie obiektu.
 3. @trainee Pewnie mowa o tym, abstrakcja absolutna, oglądałem to dawno temu z opadniętą żuchwą A co do metrówki, bardzo fajny projekt, nie pomyślałbym o czymś takim, acz fakt, że niewiele rozumiem z tej elektronicznej mowy, więc pewnie kwestia przyzwyczajenia. I szacun, że tak super szybkie zwijanie metrówki nie gubi liczonych kroków, to najbardziej mnie zaskoczyło.
 4. Maszynka z MIT rozwiązuje kostkę Rubika w 0.38 sekundy https://imgur.com/gallery/hTJ9Szb Grubo
 5. Oczywiście, że zajmuje, ale skoro i tak już jest, to nie zajmuje dodatkowych zasobów.
 6. Słowem wyjaśnienia skąd cisza w temacie. Projekt robię "w wolnym czasie", więc dość powolny postęp, ale dam znać jak coś wykminię. Znalazłem taki projekt https://github.com/khoih-prog/ESPAsync_WiFiManager_Lite/ i próbuję na nim się oprzeć, na razie jeszcze nie działa, ale praca "wre". Ale z opisu wydaje się sensowniejszy niż czysty WiFiManager. Dlaczego uznałem, że strona do uploadu binarki nowego firmware byłaby lepsza niż klasyczne OTA? Bo klasyczne OTA musi w pętli odpalać kod do sprawdzania, czy nie przychodzi połączenie do uploadu i zajmować nieco zasobów, a akurat w tym konkret
 7. Ok, nie znałem wcześniej tego WiFiManager i wygląda na to, że to może być to, czego potrzebowałem, a przynajmniej w kwestii konfiguracji. Ma prosty interfejs www, pozwala na dodanie dodatkowych parametrów, czyli ogarnie dodatkową konfigurację typu MQTT. Wstępny test przeszedł obiecująco. Dzięki za info! Jeszcze tylko zobaczę czy da się go spiąć z OTA, bo formularza do wgrania nowej binarki chyba nie da się tu podpiąć.
 8. Obczaję i poczytam, nie słyszałem wcześniej o tym WiFiManagerze. Thx
 9. By dało się łatwo konfigurować wifi, mqtt etc. By dało się wybrać nowy firmware do wgrania. Bez tego wszystko musi być hardcodowane, łącznie z hasłami.
 10. Kojarzycie jakieś gotowce na ESP8266 (mam Wemos d1 mini konkretnie) by miało już webserver, formularze do konfiguracji (wifi, etc), możliwość wgrania nowego firmware OTA? To brzmi jak taki standardowy pakiet, ale szperałem za szablonami i znalazłem tylko takie coś https://gist.github.com/DeanCording/5308e474d909f7d70613722fd86b09bb ale to nie do końca to. Nie chciałem wyważać otwartych drzwi. Obecnie mam wgraną Tasmotę*, ale ona ma pewne minusy i chciałem zastąpić swoim softem, ale nie chce mi się klepać tych generycznych rzeczy.. obstawiam, że ktoś mógł już to zrobić * konkretnie to ES
 11. Teraz pora na wersję 2.0, gdzie wąż oraz jabłka będą miały jeden pixel. Choć ten wyświetlacz może mieć chyba tylko 8 własnych znaków, więc może pixel 2x2 będzie bardziej dostępny. Przykładowy enkoder
 12. Hehe, to mi przypomniało moje błyskawiczne programowania ze 20 lat temu, jak ówczesna luba wyszła z pokoju na kwadrans, a ja na jej kompie szybko obkodziłem programik wyświetlający pewien komunikat - droga do niego była w tym samym stylu co tutaj
 13. Temat nie związany co prawda z robotami, ale równie ciekawa konkurencja (szczególnie w kraju nawiedzanym przez trzęsienia ziemi).
 14. I to są roboty, a nie jakieś tam sumo followery
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.