Skocz do zawartości

Marooned

Użytkownicy
 • Zawartość

  873
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  24

Wszystko napisane przez Marooned

 1. Koszt spoko, ale jednak hub motors są lepsze, bo cichsze i da się sensownie używać deski bez prądu. No ale podwójny hub motor + VESC i niestety, dochodzimy do ceny x2, no ale coś za coś.
 2. [odkop roku] $500?! Rozumiem, że wliczył w to cenę drukarki 3D i pół tony Lentilków?
 3. Fajne, ale 6000€ rocznie za pełny pakiet to raczej daleko od amatorskiej półki ;-)
 4. Hehe, pisałem o tym gdzieś? Nawet nie pamiętam Tak było, ale z racji braku admina na firmowym kompie po paru dniach system padł z racji braku połączenia z płytką (arduino po kablu), niby port był zajęty, a wszelkie narzędzia do znalezienia przyczyny wymagały admina... Gdyby było tu publiczne wifi, to bym zrobił autonomiczne ustrojstwo, a tak.. musiałem schować projekt do szuflady. Ale przez parę dni działał jak trzeba.
 5. Brzmi niewiarygodnie absurdalnie. Ciekawe czy sprzedadzą 10 sztuk.
 6. Ja obstawiam brak praw do pliku czy ścieżki, bo cron odpala skrypt na innym userze.
 7. Do odłączenia linijki można użyć odsysacza, linki albo gorącego powietrza. I trochę cierpliwości.
 8. Na 433MHz (między innymi) działa też LoRa, może rzuć okiem na te rozwiązania. Stworzone z myślą o długich zasięgach.
 9. Tak jeszcze w temacie, to znalazłem takie narzędzie: https://github.com/borgbackup/borg Ktoś korzystał? Mam w planach bliższe przyjrzenie się, bo po wstępniaku brzmi jak dobry strzał.
 10. Ja na nim mam obsługę kontaktronów we wszystkich oknach i drzwiach, więc ustawione oczywiście jako wejścia, ale się nie odzywałem, bo nie korzystam z Domoticza tylko z Node-RED. Ale mimo, że wszystko działa, to i tak mam w planach napisanie swojego node do tego ekspandera, bo teraz odpytuje co zadany interwał (więc np. co 500ms), co jest niepotrzebną akcją, bo ten ekspander obsługuje przerwania. Te sobie obsłużyłem w Pythonie (RPi ustawia przerwanie na pinie i czeka z robotą), więc chcę przenieść taką funkcjonalność pod NodeJS. Ale to jak inne sprawy poogarniam, bo póki co jednak na interwale działa.
 11. Artykuł miał potencjał, ale został zmarnowany na opis tylko najprostszej metody, ale zarazem najbardziej inwazyjnej i upierdliwej, bo wymaga wyłączenia systemu, fizycznego dostępu do urządzenia, przeniesienia karty do komputera i powtórzenie tych czynności po zgraniu obrazu. Temat czeka przede mną i powoli zbieram informacje, ale chętnie poczytałbym jak inni robią kopie. W szczególności: * kopia wybranych plików/katalogów (z blacklistą, by np. nie kopiować `node_modules`, które łatwo odtworzyć `npm install`, a zajmują duuuużo) * kopia przyrostowa, by zacząć od całego obrazu, ale potem rejestrować tylko zmiany * kopia automatyczna na inny system (sftp -> NAS etc)
 12. Nie miałem styczności z takimi kamerami, ale upewnij się, że nie dotyczy Ciebie problem opisany tutaj: Jakoś tak kojarzy mi się z poprzednią epoką (mogę się mylić). Obecnie na czasie są chyba głównie Node-RED (do automatyki) i Home assistant (do gadania z urządzeniami), choć osobiście jeszcze nie doszedłem do etapu, gdzie byłby mi potrzebny HA, czego nie da się zrobić w NR. Ale na ten temat internet pisze tak: "The quick answer is that Home Assistant (HA) is a superior component platform. It's unbelievably easy to add devices to HA and there are hundreds of hobbiests working tirelessly to integrate popular hardware as it becomes available. HA also has an iOS app with built in (albeit spotty) device tracking, and actionable notifications. AFAIK node red dashboard only runs in a browser. Node-RED is a superior automation platform, writing automations in yaml sucks, so combining the compatibility of HA with the automation power of node-red really gives the best possible end result." Nie dalej jak dziś czytałem o różnicach - warte lektury - https://lobradov.github.io/FOSS-Firmware-comparison-overview/ Generalnie zanim wydasz furę siana poświęć kilka wieczorów na zapoznanie się z tymi kanałami: * SuperHouse - budowanie inteligentnego domu od podstaw, krok po kroku * DrZzs - automatyka domowa, duża dawka wiedzy o Tasmota * The Hook Up - automatyka domowa, Sonoff, MQTT * Opto Video - dobre wprowadzenie do Node-RED * BRUH Automation - HA, czujniki * Andreas Spiess - ESP32 i inne hocki klocki * Playful Technology - nie związane stricte z inteligentnym domem, ale dużo fajnych projektów z zakresu automatyki i NR
 13. Robiąc taki kod: 1) czekaj 1 sekundę 2) zrób inne polecenia zakładasz, że punkt drugi robi się w nieskończenie krótkim czasie.
 14. Co więcej, z ciekawości wrzuciłem "unsigned long" w szukarkę i na pierwszych kilku stronach nie ma wytłumaczenia. Ale by to wyszukać, to trzeba znać rozwinięcie akronimu.. pytający nie znał, a szukając "UL" nic nie znajdujemy (zapewne za krótka fraza dla szukarki). Jasne, można szukać na Google, a nie na forum, ale "było" sugeruje jednak forum.
 15. Nie szukałem, czy już nie było wspominane. "Włącz Powiadom mnie o odpwiedziach" przy szybkiej odpowiedzi.
 16. Wszystkie moje pro mini są na stykówkach. Te dwa rzędy na długich bokach pasują. To, co nie pasuje, to dodatkowe piny po wąskich krawędziach - z jednej strony port szeregowy - tu na kątowych mam wpięte FTDI-USB, z drugiej GND i dwa analogowe. W dodatku najbardziej bolące są dwa piny do I2C, które są w środku płytki. Z tych często się korzysta i nie ma opcji mieć ich na stykówce bezpośrednio. (tak, wiem, odkop roku)
 17. Wątek dla Ciebie: https://www.forbot.pl/forum/topics74/pomiary-klimatu-w-domu-i-wokol-vt14891,90.htm#124660
×
×
 • Utwórz nowe...