Skocz do zawartości

Marooned

Użytkownicy
 • Zawartość

  893
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  25

Wszystko napisane przez Marooned

 1. Jeśli chodzi o dotarcie do kogoś, kto odpadł od zbocza i leży gdzieś wśród kamieni, to obawiam się, że rower nie podoła. A co do rąk, to mam wrażenie, że to może być podobny ciężar jak utrzymywanie swojego ciała na drążkach - może nawet mniej z powodu głównego odrzutu na plecach odciążającego ręce? No ale to gdybania. Jak się przelecę to dam znać
 2. To chyba najdziwniejsza rzecz związana z modelami, jaką widziałem. Oni ścigają się na liczbę okrążeń? To zatrzymanie to dolanie paliwa? Po wyścigach haftują godzinę w krzakach? Tyle pytań!
 3. Założyłem, że chodzi o LED, ale fakt, nikt o tym nie wspominał
 4. Jeśli chcesz się zmieścić w puszce, to może zamiast przekaźnika wykorzystać jakiś MOSFET. Przekaźnik ma ten plus, że odcinasz 230V całkowicie, a jeśli skorzystasz z tranzystora, to zasilacz chodzi non stop i tylko odcinasz 12V po stronie LED. Plus taki, że wtedy możesz zrobić ściemnianie albo inne dziwaczne efekty łącznie z nadawaniem Morsem
 5. To zależy co ten "serwer na malince" ma robić. Rzuć sobie okiem również na Node-RED, bo może nie ma co wyważać otwartych drzwi, szczególnie na start, skoro sam zaznaczasz, że jesteś początkujący. Myślę, że lepiej zrobić fajny postęp na gotowcach i potem sobie dostrajać w razie potrzeb, niż ugrzęznąć na starcie klepiąc wszystko od zera. Wtedy łatwo się zrazić i do niczego konkretnego nie dojść.
 6. To wtedy nie ma sensu robić z tego kostki do kulania, tylko po prostu wyświetlacz w dowolnej obudowie
 7. Yup, jako bajer bardzo fajne, bo na pewno w realnym użyciu mało sensowne. Ciężko zrobić z takiej kostki tak zwaną "fair dice", czyli dobrze wyważoną. Ale bajer jest
 8. Fajnie jakby dało się taką zrobić z wyświetlaczy, np. takich. Wtedy jest na tyle mała, że nadal nią można kulać, a dzięki wyświetlaczom można używać jej w różnych grach, nie tylko w tych, gdzie są klasyczne ścianki. Np. takie Kowale losu, gdzie podczas gry kostki są modyfikowane.
 9. Projekt fajny, ale warsztat! Warsztat przekozacki na maxa
 10. Ah, wkręciłem sobie, że 70zł za metr. Jak za całość, to rzeczywiście do przyjęcia.
 11. Ogólnie spoko, ale jeśli idziesz "przed kamerę", to warto poprawić poziom językowy by nie razić słuchacza. "czysta amper" -> "trzysta amperów" Ampery, waty, te wyrazy się odmienia, więc "amperów, watów". Diody w dopełniaczu, to "diod", a nie "diód". Z paska LED czy zasilacza wychodzą przewody, a nie kable. "stend by" to "stend baj", nie "stend bi". "włączać", nie "włanczać", "załączać", nie "załanczać" etc. Zawsze mnie ciekawiło czy poza ciekawostką ktokolwiek serio wykorzystuje kolorowe oświetlenie na co dzień, w dodatku pstrokate i zmieniające się. Nie widzę pozytywnego aspektu użytkowego w takim rozwiązaniu. Szczególnie, że koszt jest całkiem wysoki. Ale plus za sam materiał. Mógłbyś dodać wyścigi po suficie
 12. Minus WebP jest taki, że jak sobie zapiszemy taki obraz, to niewiele aplikacji umie to otworzyć. U mnie tylko przeglądarka, żaden program do oglądania fotek nie ogarnia. Nie to, że często coś zapisuję, ale zdarzało się jakieś foto czy schemat. Wiadomo, zawsze można screena sobie zrzucić albo sięgnąć po jakiś konwerter, więc to raczej taki niuans.
 13. No jasne, zależy z której strony spojrzeć, ale oznacza to samo.
 14. W 5:55 podpis mówi wszystko. Kwintesencja automatyki. Chiny złe, ale gdyby nagle odciąć import/export, to pół świata by się nie pozbierało i doskonale o tym wiedzą. Całkowicie uzależnili od siebie światową technologię.
 15. Wiadomo ile mieli strat? Przy jednorożcu z 10 kopterów pikowało w dół wydając ostatnie błyski, potem przy prezencie i napisach widać było braki. W ogóle chyba za mało kopterów do niektórych napisów, połowy nie udało mi się odczytać. Co by nie być gołosłownym https://www.facebook.com/lovelogoblog/photos/a.432742170111479/2867160873336251/
 16. Fajne połączenie dwóch światów. Taka skrzynka informująca o swojej zawartości pewnie miałaby większy sens jakby dawała znać przy zmianie, a nie co x sekund. Plus może możliwość odpytania o zawartość (jak się skrypt odpala, to na początku nic nie wie, więc mógłby odpytać).
 17. Ilość odpadu plastikowego jest porażająca (choć ładne to). Co ciekawe, o tym, że na trytki niektórzy mówią trytytki dowiedziałem się nie dalej niż kilka lat temu Ja zostaję przy krótszej nazwie.
 18. Koszt spoko, ale jednak hub motors są lepsze, bo cichsze i da się sensownie używać deski bez prądu. No ale podwójny hub motor + VESC i niestety, dochodzimy do ceny x2, no ale coś za coś.
 19. [odkop roku] $500?! Rozumiem, że wliczył w to cenę drukarki 3D i pół tony Lentilków?
 20. Fajne, ale 6000€ rocznie za pełny pakiet to raczej daleko od amatorskiej półki ;-)
 21. Hehe, pisałem o tym gdzieś? Nawet nie pamiętam Tak było, ale z racji braku admina na firmowym kompie po paru dniach system padł z racji braku połączenia z płytką (arduino po kablu), niby port był zajęty, a wszelkie narzędzia do znalezienia przyczyny wymagały admina... Gdyby było tu publiczne wifi, to bym zrobił autonomiczne ustrojstwo, a tak.. musiałem schować projekt do szuflady. Ale przez parę dni działał jak trzeba.
×
×
 • Utwórz nowe...