Skocz do zawartości

Marooned

Użytkownicy
 • Zawartość

  890
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  25

Posty napisane przez Marooned


 1. Jeśli chcesz się zmieścić w puszce, to może zamiast przekaźnika wykorzystać jakiś MOSFET.

  Przekaźnik ma ten plus, że odcinasz 230V całkowicie, a jeśli skorzystasz z tranzystora, to zasilacz chodzi non stop i tylko odcinasz 12V po stronie LED. Plus taki, że wtedy możesz zrobić ściemnianie albo inne dziwaczne efekty łącznie z nadawaniem Morsem 😉


 2. To zależy co ten "serwer na malince" ma robić. Rzuć sobie okiem również na Node-RED, bo może nie ma co wyważać otwartych drzwi, szczególnie na start, skoro sam zaznaczasz, że jesteś początkujący. Myślę, że lepiej zrobić fajny postęp na gotowcach i potem sobie dostrajać w razie potrzeb, niż ugrzęznąć na starcie klepiąc wszystko od zera. Wtedy łatwo się zrazić i do niczego konkretnego nie dojść.


 3. Ogólnie spoko, ale jeśli idziesz "przed kamerę", to warto poprawić poziom językowy by nie razić słuchacza.

  "czysta amper" -> "trzysta amperów"
  Ampery, waty, te wyrazy się odmienia, więc "amperów, watów".
  Diody w dopełniaczu, to "diod", a nie "diód".
  Z paska LED czy zasilacza wychodzą przewody, a nie kable.
  "stend by" to "stend baj", nie "stend bi".
  "włączać", nie "włanczać", "załączać", nie "załanczać"
  etc.

  Zawsze mnie ciekawiło czy poza ciekawostką ktokolwiek serio wykorzystuje kolorowe oświetlenie na co dzień, w dodatku pstrokate i zmieniające się. Nie widzę pozytywnego aspektu użytkowego w takim rozwiązaniu. Szczególnie, że koszt jest całkiem wysoki.

  Ale plus za sam materiał. Mógłbyś dodać wyścigi po suficie 😉

  • Lubię! 1

 4. Minus WebP jest taki, że jak sobie zapiszemy taki obraz, to niewiele aplikacji umie to otworzyć. U mnie tylko przeglądarka, żaden program do oglądania fotek nie ogarnia. Nie to, że często coś zapisuję, ale zdarzało się jakieś foto czy schemat. Wiadomo, zawsze można screena sobie zrzucić albo sięgnąć po jakiś konwerter, więc to raczej taki niuans.


 5. Dnia 9.09.2019 o 19:23, wn2001 napisał:

  Wiem, że kiedyś nawet użytkownik @Marooned zbudował sobie takie coś na biurko, dla linii tramwajowej nr 16 😉

  Hehe, pisałem o tym gdzieś? Nawet nie pamiętam 🙂
  Tak było, ale z racji braku admina na firmowym kompie po paru dniach system padł z racji braku połączenia z płytką (arduino po kablu), niby port był zajęty, a wszelkie narzędzia do znalezienia przyczyny wymagały admina... Gdyby było tu publiczne wifi, to bym zrobił autonomiczne ustrojstwo, a tak.. musiałem schować projekt do szuflady. Ale przez parę dni działał jak trzeba.

  • Lubię! 1
×
×
 • Utwórz nowe...