Skocz do zawartości

adamZet

Użytkownicy
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnio

adamZet's Achievements

2/10

2/10 (2/10)

0

Reputacja

 1. też to już zrobiłem (zawsze sprawdzam jak mam wątpliwości czy pasek jest brązowy czy złoty czy może nawet pomarańczowy) - jest około 4,65-4,68kR
 2. Tak jak napisałem w pierwszym poście oraz tak jak możesz zobaczyć na pierwszym zdjęciu które dla Ciebie zrobiłem - posiadam dwa moduły LCM1602. Na obu jest taka sama sytuacja.
 3. Po podłączeniu pod 4,7kR na SDA i SCL rezultat jest taki sam.
 4. Tak jak na zamieszczonym schemacie (po to go umieściłem). By rozwiać Twoje wątpliwości poniżej zdjęcie połączonego układu:
 5. Są już zawarte na płytce LCM1602. Gdybym wokorzystywał sam układ PCF8574 to wtedy było by konieczne zastosowanie ich.
 6. Witam. Mam problemy z obsługą I2C na NodeMcu v3. NodeMCU v3 podłączony z LCM1602 tak jak na schemacie poniżej z tym że LCM1602 dostaje zasilanie 5V zasilacza, a GND z NodeMCU, LCM1602 i zasilacza są połączone razem. LCM1602 docelowo podłączony jest do wyświetlacza 20x4. 1. Po odpaleniu I2cScanner otrzymuję: Scanning... Unknown error at address 0x01 Unknown error at address 0x02 .... No I2C devices found 2. Po odpaleniu I2CexpDiag z https://github.com/duinoWitchery/hd44780 dostaję: Serial Initialized -------------------------------------------------------------------- I2CexpDiag - i2c LCD i/o expander backpack diagnostic tool -------------------------------------------------------------------- hd44780 lib version: 1.3.2 -------------------------------------------------------------------- Reported Arduino Revision: 1.8.16 Arduino Board: ESP8266_NODEMCU_ESP12E CPU ARCH: ESP8266 - F_CPU: 80000000 -------------------------------------------------------------------- SDA digital pin: 4 (GPIO4) SCL digital pin: 5 (GPIO5) -------------------------------------------------------------------- Checking for required external I2C pull-up on SDA - STUCK LOW Checking for required external I2C pull-up on SCL - STUCK LOW ******************************************************************** ERROR: SDA or SCL stuck pin ******************************************************************** I2C bus not usable Testowałem również na przypadkach gdzie na dwóch różnych expanderach LCM1602, gdzie nie ma podłączonego wyświetlacza i zasilacza, a zasilanie LCM1602 jest z pinu NodeMCU 3V, korzystałem również z różnych przewodów - efekt ten sam. Sprawdziłem też piny D1 i D2 - są zdrowe (jest prawidłowe napięcie gdy ustawiony jest stan wysoki, a po podłączeniu diody i odpaleniu testowego programu prawidłowo mruga). Ponadto sprawdziłem też to samo na innym ESP8266 - tym razem pod postacią Wemos D1 mini - tam sytuacja również jest taka sama. Czy pominąłem jakiś krok? Jakieś sugestie?
 7. @Harnas Jak to policzyłeś ? Niby jakim cudem przy max obciążeniu grzałek (w sumie 52A możliwe) cały projekt miałby brać 200A ??
 8. @_LM_ Jak wyżej napisałem grzałki nigdy nie będą działały równocześnie z pełną mocą (o ile w ogóle będą działać równocześnie). Mam możliwość zamontowania grzałek na prąd 3-fazowy - kwestia tego czy warto. Planuję umieszczenie sprzętu w warsztacie - mam tam wyjście 3-fazowe 400V jak i typowe 1-fazowe 230V.
 9. Zabieram się do budowy zespołu zbiorników cyrkulacyjnych zarządzanego przez Raspberry Pi 2 B. Realizację podzieliłem na 3 etapy. ETAP I: Budowa urządzenia przedstawionego na schemacie: Do przekaźników SSR zostaną przyłączone radiatory, a całość projektu zamknięta w obudowie. Grzałki nigdy nie będą włączone równocześnie na pełnej mocy (o ile w ogóle będą włączone równocześnie). Sterowanie mocą grzałek i obrotami silników pomp poprzez komendy CLI Implementacja regulacji obrotów wentylatora (zależność od zadanej mocy grzałek) ETAP II: Uzupełnienie projektu o czujniki temperatury DS18B20 Implementacja regulatorów PID do sterowania mocami grzałek ETAP III: Uzupełnienie projektu o ekran dotykowy 7" Implementacja interfejsu przy pomocy którego będzie można ustawiać zadaną temperaturę oraz obroty silników pomp Do do etapu I posiadam następujące wątpliwości: Czy w momencie włączania Raspberry Pi na wyjściach GPIO nie pojawi się na chwilę stan wysoki (co skutkowałoby włączeniem się na chwilę grzałek i pomp z pełną mocą) ? Jakiego układu do regulacji obrotów silników pomp użyć (znak ? na schemacie) tab by było to optymalne rozwiązanie? Czy koniecznym jest zapewnienie dodatkowych zabezpieczeń z uwagi na występujące wysokie prądy? (Nie znalazłem żadnego sensownego przełącznika bezpieczeństwa na 60A/230V). Byłbym wdzięczny za podzielenie się opiniami i sugestiami.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.