Skocz do zawartości

adamZet

Użytkownicy
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O adamZet

 • Ranga
  2/10
 1. też to już zrobiłem (zawsze sprawdzam jak mam wątpliwości czy pasek jest brązowy czy złoty czy może nawet pomarańczowy) - jest około 4,65-4,68kR
 2. Tak jak napisałem w pierwszym poście oraz tak jak możesz zobaczyć na pierwszym zdjęciu które dla Ciebie zrobiłem - posiadam dwa moduły LCM1602. Na obu jest taka sama sytuacja.
 3. Po podłączeniu pod 4,7kR na SDA i SCL rezultat jest taki sam.
 4. Tak jak na zamieszczonym schemacie (po to go umieściłem). By rozwiać Twoje wątpliwości poniżej zdjęcie połączonego układu:
 5. Są już zawarte na płytce LCM1602. Gdybym wokorzystywał sam układ PCF8574 to wtedy było by konieczne zastosowanie ich.
 6. Witam. Mam problemy z obsługą I2C na NodeMcu v3. NodeMCU v3 podłączony z LCM1602 tak jak na schemacie poniżej z tym że LCM1602 dostaje zasilanie 5V zasilacza, a GND z NodeMCU, LCM1602 i zasilacza są połączone razem. LCM1602 docelowo podłączony jest do wyświetlacza 20x4. 1. Po odpaleniu I2cScanner otrzymuję: Scanning... Unknown error at address 0x01 Unknown error at address 0x02 .... No I2C devices found 2. Po odpaleniu I2CexpDiag z https://github.com/duinoWitchery/hd44780 dostaję: Serial Initialized ----------------------------------------------------------------
 7. @Harnas Jak to policzyłeś ? Niby jakim cudem przy max obciążeniu grzałek (w sumie 52A możliwe) cały projekt miałby brać 200A ??
 8. @_LM_ Jak wyżej napisałem grzałki nigdy nie będą działały równocześnie z pełną mocą (o ile w ogóle będą działać równocześnie). Mam możliwość zamontowania grzałek na prąd 3-fazowy - kwestia tego czy warto. Planuję umieszczenie sprzętu w warsztacie - mam tam wyjście 3-fazowe 400V jak i typowe 1-fazowe 230V.
 9. Zabieram się do budowy zespołu zbiorników cyrkulacyjnych zarządzanego przez Raspberry Pi 2 B. Realizację podzieliłem na 3 etapy. ETAP I: Budowa urządzenia przedstawionego na schemacie: Do przekaźników SSR zostaną przyłączone radiatory, a całość projektu zamknięta w obudowie. Grzałki nigdy nie będą włączone równocześnie na pełnej mocy (o ile w ogóle będą włączone równocześnie). Sterowanie mocą grzałek i obrotami silników pomp poprzez komendy CLI Implementacja regulacji obrotów wentylatora (zależność od zadanej mocy grzałek) ETAP II: Uzupełnieni
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.