Skocz do zawartości

PiotrekEl

Użytkownicy
 • Zawartość

  62
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

PiotrekEl wygrał w ostatnim dniu 16 maja 2018

PiotrekEl ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

15 Dobra

1 obserwujący

O PiotrekEl

 • Ranga
  4/10
 • Urodziny 29.06.1985

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. PiotrekEl

  Własne arduino i problem z zasilaniem

  No to pewnie moduł bluetooth nie jest "available" z powodu mało wydajnego zasilania.
 2. PiotrekEl

  Własne arduino i problem z zasilaniem

  Pewnie za mało wydajne zasilanie nie radzi sobie z zasileniem serwa.
 3. Przecież w filmikach są widoczne dane autora projektu, strona www itd. Ciekawe podejście Nic takiego nie trzeba udowadniać klientom w naszym kraju. Żeby producent "musiał" udowadniać klientowi pierwsze słyszę Brak znaczka CE na urządzeniu nie oznacza, że jest ono nielegalne i wbrew pozorom prawo nie zabrania sprzedaży urządzeń bez znaczka CE. Przerabiałem ten temat u byłego pracodawcy, nie jest to niezbędne. Sam masz pewnie w domu urządzenia bez znaczka CE, choćby w zaprzyjaźnionym botlandzie można takie kupić. Chyba że zawsze przed zakupem czegokolwiek prosisz o potwierdzenie legalności projektowania i wykonania oraz deklaracji CE
 4. @ethanak troszkę więcej kultury i szacunku do innych ludzi a Twój świat nie będzie taki smutny
 5. PiotrekEl

  Czy czeka nas koniec internetu mobilnego w Polsce?

  Kiedyś słyszałem od człowieka pracującego dla jednej z sieci komórkowych że mieli w planach połączyć część BTSów światłowodami celem odciążenia ruchu bezprzewodowego między nimi. Było to w czasie kiedy o LTE było marzeniem. Koleś miał dość dużą wiedzę techniczną na temat sieci. Ciekaw jestem jak to się skończyło i czy to ma jakiś większy sens.
 6. Autor pisze o 212-215 stopni. Ja tam nie widzę rzucających się w oczy błędów ortograficznych. Od pewnego czasu zauważam ze zmartwieniem że krytykuje się tu ludzi spoza grona forum. Takie kółeczko wzajemnej adoracji. Zero szacunku do kogoś kto nie mieści się w przyjętych tutaj ramach. Zniechęca to. Smutne.
 7. PiotrekEl

  Jak zrobić GPS tracker GSM?

  Paczka od zapałek to dość wysoka poprzeczka ale próbuj;) Potrzebujesz moduł GPS, moduł GPRS, jakieś arduino + serwer z widocznym z zewnątrz IP. Moduły z doświadczenia mogę podpowiedzieć: Moduły GSM: -Cinterion MC55 - super się sprawuje, niestety złącze trudne do wykonania w domu i praktycznie jednorazowe - nie wskazane rozłączać i podłączać. -SIM 800L - nie polecam, niestabilnie się zachowywał, ogólnie średni -AI-Thinker A6 - nie miałem problemów, działał kilka tygodni bez problemu i resetu. -AI-Thinker A7 - tu masz GPS i GPRS w jednym, ale po krótkich testach poszedł w inne ręce więc nie mam zdania. GPSów używałem w sumie tylko firmy GlobalTop, i nie miałem z nimi problemów. Antena wewnętrzna dawała spokojnie radę w samochodzie, bawet w bagażniku. No to teraz te trudniejsze sprawy. Potrzebujesz serwer na który będą wysyłane dane z urządzenia. Musisz sobie napisać soft który je będzie odbierał i wrzucał w jakąś bazę, oraz obsługiwał klienta www. Dość żmudna i niełatwa robota, tym bardziej że nie znasz się na programowaniu. Ale jeśli jesteś ambitny to działaj
 8. Pewnie że możesz ustawić. Może nawet masz to gdzieś w sofcie web-servera. Albo w ustawieniach routera. Ale zwykle DHCP jak już raz dał jakiś adres to go rezerwuje później dla tego urządzenia.
 9. PiotrekEl

  ESP-01 problem z połączeniem

  ESP-01 zawsze zasilałem z USB i bez kondensatora i problemów nie miałem. Chyba ze kabel jest aż tak badziewny. A na początki rzeczywiście lepsze NodeMCU.
 10. PiotrekEl

  ESP-01 problem z połączeniem

  ESP-01S działają dobrze z innymi softami. Szukaj najlepiej takich
 11. PiotrekEl

  ESP-01 problem z połączeniem

  Miałem kiedyś podobną sytuację z trzema kupionymi za jednym razem modułami. Skończyło się wymianą modułów u sprzedawcy na inne. Wydaje mi się, że niektóre wersje ESP-01 tak po prostu mają.
 12. Oczywiście że zwierasz plus z minusem. Na logikę: minus do UNO podłączasz na stałe, plus przez przekaźnik. Wg tego rysunku nie masz w ogóle zasilania, po prostu zwierasz plus z minusem.
 13. Nie widzę tam informacji o której godzinie się turniej zaczyna. Ani żadnej agendy...
 14. Nie wiem co ty tam budujesz i czy naprawdę Ci potrzeba aż 8 UNO, i czy musisz wyłączać ich zasilanie itp itd... ale jak już musisz im odłączać zasilanie i chcesz to robić z MEGA to podłącz ich (UNO) zasilanie przez przekaźniki a przekaźniki steruj z megi. Tu masz np moduł: https://botland.com.pl/pl/przekazniki/2966-modul-przekaznikow-8-kanalow-z-optoizolacja-styki-7a240vac-cewka-5v.html
 15. Bardzo chaotycznie to napisałeś. Arduino MEGA sterujesz 16 ledami i 8 serwami a chcesz jeszcze tą Megą włączać i wyłączać 8 sztuk Arduino UNO?
×