Skocz do zawartości

PiotrekEl

Użytkownicy
 • Zawartość

  67
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

PiotrekEl wygrał w ostatnim dniu 16 maja 2018

PiotrekEl ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

18 Dobra

1 obserwujący

O PiotrekEl

 • Ranga
  4/10
 • Urodziny 29.06.1985

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Wyświetlacze e-ink mają pewną wadę - małą żywotność. Milion wyświetleń. Do zegarka odświeżającego co minutę daje nam to niecałe dwa lata życia. Z doświadczenia wiem, że tyle wytrzymują wyświetlacze Waveshare.
 2. Jak dotąd się nad tym nie zastanawiałem, ale po chwili zadumy i przeprowadzonej z powodzeniem próbie chciałbym uświadomić użytkowników ESPEasy aby zmieniali domyślne hasło to dla trybu AP. Niby oczywiste ale podejrzewam, że większość użytkowników tego nie robi -bo bez tego przecież działa a pewnie w poradnikach i opisach tego nie ma. Wspomniana wyżej próba dotyczyła "wyciągnięcia" hasła do sieci w której pracuje owe ESPEasy. Oczywiście próba z poza sieci. Przygotowanie "narzędzia" zajęło mi kilka minut, samo wyciągnięcie hasła, może z minutę. Może dla bardziej ogarniętych w temacie to oczywista oczywistość, ale podejrzewam, że sporo ludzi (tak jak ja) nawet się nad tym nie zastanowi, wszak to tylko amatorska automatyka domowa.
 3. A co masz podpiętę pod AVCC i AREF mikrokontrolera? Może tu jest problem.
 4. Największy problem jest, że osoby mające oraz bardzo szybko ową tracą. Szybciej niż mogłoby się wydawać. Z reguły chcą budować nie wiadomo jakie "ektra urządzenia" ale podstaw nie chcą poznać. To tak z doświadczenia piszę, nie raz już oferowałem chęć pomocy i po kilku(nastu) wiadomościach kontakt się urywał. Jak ktoś ma pomysły i nic nie robi "bo nie ma czasu", "bo nie ma wiedzy" to nawet z kimś nic nie zrobi.
 5. U mnie RPi 3 działa 24h na dobę od półtora roku i nic się nie dzieje jak na razie. Karta SandDisk z botlandu. Może masz kartę "noname".
 6. No to pewnie moduł bluetooth nie jest "available" z powodu mało wydajnego zasilania.
 7. Pewnie za mało wydajne zasilanie nie radzi sobie z zasileniem serwa.
 8. Przecież w filmikach są widoczne dane autora projektu, strona www itd. Ciekawe podejście Nic takiego nie trzeba udowadniać klientom w naszym kraju. Żeby producent "musiał" udowadniać klientowi pierwsze słyszę Brak znaczka CE na urządzeniu nie oznacza, że jest ono nielegalne i wbrew pozorom prawo nie zabrania sprzedaży urządzeń bez znaczka CE. Przerabiałem ten temat u byłego pracodawcy, nie jest to niezbędne. Sam masz pewnie w domu urządzenia bez znaczka CE, choćby w zaprzyjaźnionym botlandzie można takie kupić. Chyba że zawsze przed zakupem czegokolwiek prosisz o potwierdzenie legalności projektowania i wykonania oraz deklaracji CE
 9. @ethanak troszkę więcej kultury i szacunku do innych ludzi a Twój świat nie będzie taki smutny
 10. Kiedyś słyszałem od człowieka pracującego dla jednej z sieci komórkowych że mieli w planach połączyć część BTSów światłowodami celem odciążenia ruchu bezprzewodowego między nimi. Było to w czasie kiedy o LTE było marzeniem. Koleś miał dość dużą wiedzę techniczną na temat sieci. Ciekaw jestem jak to się skończyło i czy to ma jakiś większy sens.
 11. Autor pisze o 212-215 stopni. Ja tam nie widzę rzucających się w oczy błędów ortograficznych. Od pewnego czasu zauważam ze zmartwieniem że krytykuje się tu ludzi spoza grona forum. Takie kółeczko wzajemnej adoracji. Zero szacunku do kogoś kto nie mieści się w przyjętych tutaj ramach. Zniechęca to. Smutne.
 12. Paczka od zapałek to dość wysoka poprzeczka ale próbuj;) Potrzebujesz moduł GPS, moduł GPRS, jakieś arduino + serwer z widocznym z zewnątrz IP. Moduły z doświadczenia mogę podpowiedzieć: Moduły GSM: -Cinterion MC55 - super się sprawuje, niestety złącze trudne do wykonania w domu i praktycznie jednorazowe - nie wskazane rozłączać i podłączać. -SIM 800L - nie polecam, niestabilnie się zachowywał, ogólnie średni -AI-Thinker A6 - nie miałem problemów, działał kilka tygodni bez problemu i resetu. -AI-Thinker A7 - tu masz GPS i GPRS w jednym, ale po krótkich testach poszedł w inne ręce więc nie mam zdania. GPSów używałem w sumie tylko firmy GlobalTop, i nie miałem z nimi problemów. Antena wewnętrzna dawała spokojnie radę w samochodzie, bawet w bagażniku. No to teraz te trudniejsze sprawy. Potrzebujesz serwer na który będą wysyłane dane z urządzenia. Musisz sobie napisać soft który je będzie odbierał i wrzucał w jakąś bazę, oraz obsługiwał klienta www. Dość żmudna i niełatwa robota, tym bardziej że nie znasz się na programowaniu. Ale jeśli jesteś ambitny to działaj
 13. Pewnie że możesz ustawić. Może nawet masz to gdzieś w sofcie web-servera. Albo w ustawieniach routera. Ale zwykle DHCP jak już raz dał jakiś adres to go rezerwuje później dla tego urządzenia.
 14. ESP-01 zawsze zasilałem z USB i bez kondensatora i problemów nie miałem. Chyba ze kabel jest aż tak badziewny. A na początki rzeczywiście lepsze NodeMCU.
 15. ESP-01S działają dobrze z innymi softami. Szukaj najlepiej takich
×
×
 • Utwórz nowe...