Skocz do zawartości

PiotrekEl

Users
 • Zawartość

  67
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Wszystko napisane przez PiotrekEl

 1. Wyświetlacze e-ink mają pewną wadę - małą żywotność. Milion wyświetleń. Do zegarka odświeżającego co minutę daje nam to niecałe dwa lata życia. Z doświadczenia wiem, że tyle wytrzymują wyświetlacze Waveshare.
 2. Jak dotąd się nad tym nie zastanawiałem, ale po chwili zadumy i przeprowadzonej z powodzeniem próbie chciałbym uświadomić użytkowników ESPEasy aby zmieniali domyślne hasło to dla trybu AP. Niby oczywiste ale podejrzewam, że większość użytkowników tego nie robi -bo bez tego przecież działa a pewnie w poradnikach i opisach tego nie ma. Wspomniana wyżej próba dotyczyła "wyciągnięcia" hasła do sieci w której pracuje owe ESPEasy. Oczywiście próba z poza sieci. Przygotowanie "narzędzia" zajęło mi kilka minut, samo wyciągnięcie hasła, może z minutę. Może dla bardziej ogarniętych w tema
 3. A co masz podpiętę pod AVCC i AREF mikrokontrolera? Może tu jest problem.
 4. Największy problem jest, że osoby mające oraz bardzo szybko ową tracą. Szybciej niż mogłoby się wydawać. Z reguły chcą budować nie wiadomo jakie "ektra urządzenia" ale podstaw nie chcą poznać. To tak z doświadczenia piszę, nie raz już oferowałem chęć pomocy i po kilku(nastu) wiadomościach kontakt się urywał. Jak ktoś ma pomysły i nic nie robi "bo nie ma czasu", "bo nie ma wiedzy" to nawet z kimś nic nie zrobi.
 5. U mnie RPi 3 działa 24h na dobę od półtora roku i nic się nie dzieje jak na razie. Karta SandDisk z botlandu. Może masz kartę "noname".
 6. No to pewnie moduł bluetooth nie jest "available" z powodu mało wydajnego zasilania.
 7. Pewnie za mało wydajne zasilanie nie radzi sobie z zasileniem serwa.
 8. Przecież w filmikach są widoczne dane autora projektu, strona www itd. Ciekawe podejście Nic takiego nie trzeba udowadniać klientom w naszym kraju. Żeby producent "musiał" udowadniać klientowi pierwsze słyszę Brak znaczka CE na urządzeniu nie oznacza, że jest ono nielegalne i wbrew pozorom prawo nie zabrania sprzedaży urządzeń bez znaczka CE. Przerabiałem ten temat u byłego pracodawcy, nie jest to niezbędne. Sam masz pewnie w domu urządzenia bez znaczka CE, choćby w zaprzyjaźnionym botlandzie można takie kupić. Chyba że zawsze przed zakupem czegokolwiek pr
 9. @ethanak troszkę więcej kultury i szacunku do innych ludzi a Twój świat nie będzie taki smutny
 10. Kiedyś słyszałem od człowieka pracującego dla jednej z sieci komórkowych że mieli w planach połączyć część BTSów światłowodami celem odciążenia ruchu bezprzewodowego między nimi. Było to w czasie kiedy o LTE było marzeniem. Koleś miał dość dużą wiedzę techniczną na temat sieci. Ciekaw jestem jak to się skończyło i czy to ma jakiś większy sens.
 11. Autor pisze o 212-215 stopni. Ja tam nie widzę rzucających się w oczy błędów ortograficznych. Od pewnego czasu zauważam ze zmartwieniem że krytykuje się tu ludzi spoza grona forum. Takie kółeczko wzajemnej adoracji. Zero szacunku do kogoś kto nie mieści się w przyjętych tutaj ramach. Zniechęca to. Smutne.
 12. Paczka od zapałek to dość wysoka poprzeczka ale próbuj;) Potrzebujesz moduł GPS, moduł GPRS, jakieś arduino + serwer z widocznym z zewnątrz IP. Moduły z doświadczenia mogę podpowiedzieć: Moduły GSM: -Cinterion MC55 - super się sprawuje, niestety złącze trudne do wykonania w domu i praktycznie jednorazowe - nie wskazane rozłączać i podłączać. -SIM 800L - nie polecam, niestabilnie się zachowywał, ogólnie średni -AI-Thinker A6 - nie miałem problemów, działał kilka tygodni bez problemu i resetu. -AI-Thinker A7 - tu masz GPS i GPRS w jednym, ale po krótkich testac
 13. Pewnie że możesz ustawić. Może nawet masz to gdzieś w sofcie web-servera. Albo w ustawieniach routera. Ale zwykle DHCP jak już raz dał jakiś adres to go rezerwuje później dla tego urządzenia.
 14. ESP-01 zawsze zasilałem z USB i bez kondensatora i problemów nie miałem. Chyba ze kabel jest aż tak badziewny. A na początki rzeczywiście lepsze NodeMCU.
 15. ESP-01S działają dobrze z innymi softami. Szukaj najlepiej takich
 16. Miałem kiedyś podobną sytuację z trzema kupionymi za jednym razem modułami. Skończyło się wymianą modułów u sprzedawcy na inne. Wydaje mi się, że niektóre wersje ESP-01 tak po prostu mają.
 17. Oczywiście że zwierasz plus z minusem. Na logikę: minus do UNO podłączasz na stałe, plus przez przekaźnik. Wg tego rysunku nie masz w ogóle zasilania, po prostu zwierasz plus z minusem.
 18. Nie widzę tam informacji o której godzinie się turniej zaczyna. Ani żadnej agendy...
 19. Nie wiem co ty tam budujesz i czy naprawdę Ci potrzeba aż 8 UNO, i czy musisz wyłączać ich zasilanie itp itd... ale jak już musisz im odłączać zasilanie i chcesz to robić z MEGA to podłącz ich (UNO) zasilanie przez przekaźniki a przekaźniki steruj z megi. Tu masz np moduł: https://botland.com.pl/pl/przekazniki/2966-modul-przekaznikow-8-kanalow-z-optoizolacja-styki-7a240vac-cewka-5v.html
 20. Bardzo chaotycznie to napisałeś. Arduino MEGA sterujesz 16 ledami i 8 serwami a chcesz jeszcze tą Megą włączać i wyłączać 8 sztuk Arduino UNO?
 21. Praca w grupie to dobry pomysł żeby się rozwijać, pytanie tylko czy na odległość to zda egzamin. Aczkolwiek spróbować można. Nie mam za dużo czasu wolnego, ale jestem otwarty na "projekty grupowe".
 22. Mowa o sytuacji, kiedy dostawca internetu blokuje dostęp, połączenia przychodzące. Z tym że z niektórymi dostawcami się dogadasz i Ci odblokują a u operatorów komórkowych nie jest to możliwe.
 23. Z siecią komórkową masz bezpośredni związek kiedy łączysz się własną domową siecią z internetem lub z w drugą stronę. Z tą różnicą, że z zewnątrz do swojej sieci się nie połączysz bezpośrednio jeśli dostęp do internetu masz przez sieć komórkową. TJ: esp się z serwerem na zewnątrz połączy, ale serwer z zewnątrz z esp się nie połączy.
 24. Jeśli internet masz od któregoś z operatorów komórkowych to z zewnątrz się z własną siecią musisz połączyć za pomocą sieci komórkowej. Kiedyś zrobiłem coś podobnego. Temperaturę wysyłałem z esp "na zewnątrz" za pomocą serwera FTP. ESP łączył się do FTP i wysyłał plik txt, a komputer "z zewnątrz" pobierał ten plik z FTP. Działało przez kilka miesięcy (dłużej nie było mi to potrzebne), a serwer FTP możesz postawić praktycznie za darmo do jakiegoś hostingu np w cba.pl
 25. PiotrekEl

  [Inny] ILDS Table

  Kiedyś miałem klienta na takie stoły tylko duże wymiary. Po zrobieniu wstępnego projektu i kosztorysu klient zrezygnował. A im większa rozdzielczość takiego blatu tym koszta rosną do potęgi. Pomysł bardzo stary ale bardzo fajny:)
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.