Skocz do zawartości

emias4444

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O emias4444

 • Ranga
  1/10
 1. Witam serdecznie, pracuję nad pewnym projektem i ze względu na niedostateczne umiejętności programowania w C, postanowiłem wykorzystać ArduinoIDE z bliblioteką esp32 do zaprogramowania układu ESP32-C3, zamiast dedykowanego przez producenta frameworka ESP-IDF. Tutaj pojawia się moje pytanie, w jaki sposób przebiega kompilacja takiego projektu w ArduinoIDE ? Czy projekt, który wgrywamy po przez ArduinoIDE de facto też jest zcustomizowanym firmwarem ? czy może to jest instrukcje w c++ uruchamiane są na dedykowanym firmwarze ? Kolejna sprawa: czy gdy wgrywamy nasz program do pamięci płytki to z
 2. Dzięki wielkie za merytoryczną odpowiedź. Doczytałem trochę i faktycznie modemy radiowe to całkowicie coś innego. Przeznaczone są do transmisji danych cyfrowych w paśmie ISM. Znalazłem także informację która bezpośrednio odróżnia router od modemu: router Wi-Fi pomaga urządzeniu kompatybilnemu z siecią bezprzewodową połączyć się z istniejącą siecią, która zwykle jest siecią LAN. Natomiast modem Wi-Fi umożliwia urządzeniu (np. laptopowi) akceptowanie sygnału radiowego dostarczanego przez usługodawcę internetowego w celu połączenia z Internetem.
 3. Zastanawiają mnie podstawowe różnice pomiędzy modułami Wi-Fi np. ESP8266, a klasycznymi modemami/routerami Wi-Fi. Jestem świadomy, że różnią się one na poziomie funkcjonalnym. Moduły Wi-Fi to urządzenia, przeznaczone do budowania rozwiązań IoT, prototypowania małych sieci. Umożliwiają odbiór, demodulacje sygnałów radiowych. Działają de facto jak modemy radiowe. Natomiast routery to urządzenia przeznaczone do bezprzewodowego łączenia się urządzeń z siecią LAN. Bardzo proszę o pomoc w uprządkowaniu wiedzy na ten temat. Czy to jest poprawne rozumowanie ?
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.