Skocz do zawartości

fish

Użytkownicy
 • Zawartość

  146
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  5

fish wygrał w ostatnim dniu 13 stycznia 2012

fish ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

29 Bardzo dobra

O fish

 • Ranga
  5/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław
 1. Skoro interesuje Cię sam BEC, to szukaj samego BECa: http://www.abc-rc.pl/p/148/2527/esc-bec-5a-5v-uklad-zasilania-9-35v--bec-ubec-uklady-zasilania-regulatory-esc.html Skoro serwa pobierają w szczycie 0.5A, to żeby wszystkie naraz tyle wzięły muszą się jednocześnie zablokować. Czy to się wydarzy w Twoim układzie - oceń sam, wg mnie to 5A jest już wystarczające. Problem taki, że zasilany z 3S, więc musiałbyś ewentualnie zmienić zasilanie quadro.
 2. polopoiu, a masz takiego świetnego robota, że myślisz tylko o zgarnianiu nagród? Z takim podejściem nie wróżę Ci sukcesów. W temacie - bardzo żałuję, że nie ma MM, a zamiast niej jest LF Lego - dla mnie to krok wstecz. Rozumiem intencje, chcą tym zachęcić młodszych uczestników, ale bardziej przydałaby się bardziej rozwojowa konkurencja, jaką niewątpliwie jest MM. Pomimo tego, jakaś reprezentacja KoNaRu zapewne się wybierze
 3. Polecenie którego szukasz to surf. Zobacz również jak działa mesh.
 4. Ano denerwował, ale nie aż tak bardzo na serio Po prostu bałem się, że za n-tym poprawieniem ustawienia bramki w końcu się obrażą i przestaną całkiem działać (w finale dostałem prawie palpitacji serca ). Mam nadzieję, że nie odbierałeś tej złości na poważnie Treker, następnym razem po prostu Cię zdyskwalifikuję i po sprawie Mam nadzieję, że pomimo przeróżnych usterek i niedociągnięć zawody się wam podobały, niestety nie zawsze i nie na wszystko mamy wpływ, a to co możemy poprawić - poprawimy.
 5. Może to tylko kwestia obrazka, ale linia zasilająca nie dochodzi do scalaka na PCB.
 6. dafia, może jeszcze mamy zlutować Ci płytkę i zaprogramować robota? Okaż trochę szacunku, nikt tutaj nie będzie myślał za Ciebie, masz przecież odpowiedź podaną na tacy a tego nie dostrzegasz. Skoro to Twój pierwszy raz z elektroniką to spróbuj zapoznać się z podstawami i odpowiednim podejściem, dobre nawyki warto wykształcać od początku.
 7. Merki, jeśli masz możliwość, to narysuj to normalnie na kartce z zaznaczonymi osiami i zrób zdjęcie/zeskanuj Ponadto, nie wstawiaj wartości typu 90/0, tylko podaj funkcję trygonometryczną. Jeśli chcesz żeby Ci pomóc, zrób to co masz robić porządnie, rozpisz wszystkie macierze przekształceń (lub chociaż podaj w formie: A0->1 = Rot(Z,q1) * Tr(X,l1) * Rot(X,pi/2)). Trochę też nie rozumiem długości d3, bo z tego co opisałeś wygląda na to, że jest to odległość między członami obrotowymi, tak? Mówię, prościej będzie wszystko zrozumieć jak narysujesz to odręcznie. Na pewno uda się dojść do rozwiązania
 8. ciscoc, napisz jaka, a najlepiej podaj cytat
 9. ciscoc, tak, o to mi chodzi. Jest tu wyraźnie napisane, że jeżeli pożądana przez Ciebie wartość opóźnienia przekracza tę maksymalną wartość graniczną, to funkcja _delay_ms() będzie miała ograniczoną rozdzielczość. I tylko tyle - funkcja nadal będzie działać poprawnie, a podejrzewam, że do Twojego zastosowania rozdzielczość rzędu 0.1 ms jest jak najbardziej wystarczająca. Zatem jeśli chcesz mieć opóźnienie 500 ms to piszesz po prostu _delay_ms(500); i już. Co do różnych wartości częstotliwości CPU - nie ma tu żadnego przeliczania z Twojej strony, jeśli masz zadeklarowaną tę wartość w programie (a masz na pewno) to funkcja sama wylicza sobie wszystko, czego potrzebujesz. Ty tylko podajesz ilość milisekund (lub mikrosekund w przypadku _delay_us()).
 10. Lucky, w opisie aukcji masz, że to tylko płytka, bez modułu.
 11. ciscoc, fajnie, że czytasz dokumentację funkcji, to się chwali. Ale chwali się również czytanie jej całości Co 'instrukcja AVR' podaje w następnym akapicie po tym, co napisałeś?
 12. Jak przesiądziesz się z malucha do Porsche to też będziesz jechał 90 km/h, bo tak już jechałeś, a po co zmieniać? Pytasz po co, chociażby po to, żeby korzystać z tego co oferuje procesor, ewentualnie żeby się nauczyć czegoś nowego, jeśli wcześniej tego nie robiłeś?
 13. Drobnostka, dławik przy AVcc 10uH, nie 10mH.
 14. Przede wszystkim poczytaj sobie trochę o tym, jak I2C działa Polecam ten opis -> www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=352630 Dowiesz się tutaj co oznaczają poszczególne kody i po co się je sprawdza. Dodatkowo polecam Ci zaopatrzenie się w bibliotekę do obsługi I2C i rozbudowanie jej wg własnych potrzeb, ja do realizacji swojego projektu korzystałem z tej -> http://homepage.hispeed.ch/peterfleury/avr-software.html Na stronie jest pomoc do funkcji, wszystko jest bardzo ładnie opisane więc da się zrozumieć
 15. Złe podłączenie resetu, zastanów się, co w takim połączeniu robi Twój przycisk. Tak samo złe podłączenie kwarcu - nie rozumiem idei z dwoma + kondensator ma iść od kwarcu do masy, nie od uC do kwarcu. Brakuje schematu zasilania.
×
×
 • Utwórz nowe...