
RafI
Users-
Zawartość
45 -
Rejestracja
-
Ostatnio
Reputacja
3 NeutralnaO RafI
-
Ranga
3/10
- Urodziny 31.05.1987
Informacje
-
Płeć
Mężczyzna
-
Lokalizacja
Opole/Domecko
-
Moje zainteresowania:
elektronika, automatyka i robotyka
-
Diody służą do zabezpieczenia układu przed napięciami indukowanymi w silniku w chwili wyłączenia, bo jak pewnie wiesz silnik to układ RL. Edit: OldSkull, oczywiście mój błąd, zagalopowałem się
-
Może najpierw zajrzysz na stronę pololu i zobaczysz jaki prąd pobierają wybrane przez Ciebie silniki, później zajrzyj do dokumentacji mostków i zobacz jakie wytrzymują obciążenia. To nie jest zabawa w zgadywanie i przerysowywanie schematów bez ich wcześniejszego zrozumienia.
-
AVCC - zasilanie dla przetwornika A/C (a także części PORTU C np. w atemega8). Jeżeli używasz przetwornika A/C to łączysz przez dławik do VCC i dodatkowo łączysz z masą przez kondensator 100nF. Natomiast w sytuacji gdy nie używasz przetwornika to możesz bezpośrednio połączyć AVCC i VCC. AREF - pin z napięciem referencyjnym dla przetwornika A/C. W ustawieniach przetwornika możesz wybrać za pomocą odpowiedniej kombinacji bitów REFS0 i REFS1 źródło napięcia odniesienia. Jeżeli wybierzesz, że na AREF będziesz miał napięcie odniesienia to musisz tam podać napięcie. Jeżeli jako źródło napięcia od
-
Na tych scalakach tego nie zrobisz. Nawet sobie nie zadałeś trudu żeby sprawdzić w necie ich dokumentacje. Gdybyś to zrobił to wiedział byś do czego służą.
-
Na tym forum nie na wróżek. Opisz dokładnie co jest nie tak. Sprawdziłeś czy na mikrokontrolerze jest napięcie? Czy masz podawane napięcie na silniki? Jesteś pewien, że program jest poprawny?
-
Sterowanie 4 silnikami DC oraz 2 krokowcami
RafI odpisał w temacie użytkownika msdotnet • Zupełnie zieloni
Rozumiem, że w grę nie wchodzi procek z większą liczbą wyprowadzeń? Co to za manipulator? Ile będzie potrzebował wyprowadzeń? Ile wyprowadzeń będzie potrzebował LCD? Same mostki potrzebują 24 wyprowadzenia. -
Sterowanie 4 silnikami DC oraz 2 krokowcami
RafI odpisał w temacie użytkownika msdotnet • Zupełnie zieloni
Innym rozwiązaniem jest zastosowanie expander'a portów na I2C. Oczywiście wejścia Enable powinieneś podpiąć bezpośrednio do atmegi. -
uC oznacza mikrokontroler. Dopóki nie zdobędziesz elementarnej wiedzy z elektroniki nawet nie zaczynaj zabawy z mikrokontrolerami.
-
[C][USART] Wysyłanie z powrotem odebranego bajtu
RafI odpisał w temacie użytkownika sznajder • Mikrokontrolery
Ustaw pin na którym jest Rx jako wejście, a pin na którym jest Tx jako wyjście. Spróbuj zamienić zapis: while ((UCSRA & (1 << RXC)) == 0) {}; // Do nothing until data have been recieved and is ready to be read from UDR ReceivedByte = UDR; // Fetch the recieved byte value into the variable "ByteReceived" while ((UCSRA & (1 << UDRE)) == 0) {}; // Do nothing until UDR is ready for more data to be written to it UDR = ReceivedByte; // Echo back the received byte back to the computer na: while (!(UCSRA & (1 << RXC))); // Do nothing until data hav -
[C][USART] Wysyłanie z powrotem odebranego bajtu
RafI odpisał w temacie użytkownika sznajder • Mikrokontrolery
Nigdzie nie widzę zadeklarowanej częstotliwości F_CPU. Jest ona potrzebna do obliczania BAUD. -
Brak jakiegoś elementu w tme to nie koniec świata, są przecież inne sklepy i allegro, np.: Seguro lub Lispol
-
Może być, ale będziesz musiał zwracać uwagę bo rejestry rejestry jak i bity w rejestrach mogą się różnić pomiędzy ATinny2313 i ATtiny261A.
-
Tak, masz rację służy do programowania, ale trzeba mieć procesor,który będzie programowany. Czyli potrzebujesz mikroprocesor wraz z niezbędnymi zewnętrznymi elementami plus napisany program. W Twoim przypadku na początku wystarczy Ci procek kilka diod i przycisków. Dobrze by było gdybyś sobie poczytam trochę na temat mikroprocesorów, programowania, co jest do czego itp. Nie ma sensu branie się za naukę programowania skoro nie wiesz co z tym programatorem zrobić.
-
Z Twoich wypowiedzi wynika jednoznacznie, że nie znasz podstaw elektroniki. Takie pytania powinieneś zadawać w dziale dla początkujących. Jeszcze lepiej gdybyś trochę poszukał sam na google.
-
Kurs programowania uC AVR w C (WinAVR, Kurs AVR-GCC)
RafI odpisał w temacie użytkownika Treker • Mikrokontrolery
Dokumentację techniczną procesora widziałeś? Tam jest wszystko opisane, łącznie z rejestrami, co do PWMu to masz tabelę z trybami pracy Timerów, znajdziesz tam potrzebne Ci ustawienia rejestrów. Pytanie brzmi w jakim stopniu opanowałeś już C?