Skocz do zawartości

trainee

Użytkownicy
 • Zawartość

  101
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

trainee zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 17 maja.

Treści użytkownika trainee zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

43 Bardzo dobra

1 obserwujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @marcin_1987 Te filmy są trochę zbyt szczegółowe wraz z upływem czasu, ale na początku są tu analogie wodne narysowane, które niestety na Forbot zostały tylko krótko wspomniane przy tych elementach, a nie narysowane i opisane. Bo jeśliby się rozpędzać w kwestii tego jak to prąd płynie, to w końcu dojdziemy do tego, że tak naprawdę, to nie płynie. Ale to może nie ułatwić zrozumienia. Mam déjà vu, że gdzieś widziałem też jakieś ładne animacje z analogiami wodnymi, ale tak łatwo to sobie nie przypomnę.
 2. @tommo1982 Radziłbym jednak dojść do działu 6, działu o diodach. Bo w tym co napisałeś jest wiele problemów. A i powtórzyć materiał o pomiarach, bo z Twojej wiadomości można wnioskować, że próbowałeś zmierzyć prąd nieprawidłowo, w sposób na dłuższą metę grożący uszkodzeniem miernika, aczkolwiek tu go ratowało istnienie potencjometru wcześniej. Bo miernik w trybie pomiaru prądu jest w dobrym przybliżeniu zwarciem. Prąd lepiej płynie tam, gdzie jest mniejszy opór. Jeżeli robisz zwarcie nad diodą, to prąd płynie przez zwarcie, nie przez diodę. I nie mierzysz wtedy w ogóle prądu płynącego przez di
 3. Pomijając, że tu jest użyty port sprzętowy, czyli musiałeś przepiąć Bluetooth z 2, 3 na 0, 1, to nie ma tu nic odkrywczego ani innego. Jeżeli to działa, to komunikacja między komputerem a telefonem też musi.
 4. Także Ty masz sytuację jak z obrazka, z Bluetooth po lewo, Leonardo pośrodku. To nie może nie działać.
 5. Dojdziemy w końcu do etapu, że będziesz musiał fotki porobić, co masz gdzie podłączone, bo nie da się uwierzyć.
 6. Z tego co widzę, to chip w Leonardo ma VIH=0,2*Vcc + 0,9V, czyli to powinny być 1,9V. To nie ma tu czego podbijać.
 7. Czarowanie jak czarowanie. Konwerter poziomów gotowy za grosze. Albo taki MOSFET jak na nich są.
 8. Tak jeszcze na marginesie dodam, że do Uno podłączałem tę zabawkę bez konwertera, licząc się z ryzykiem "moja strata". W każdym razie w moim wypadku nie było problemów z odczytam po stronie Arduino stanu z Bluetooth.
 9. Popatrz też na ładne obrazki z Internetu.
 10. 5V to ten poprawny wybór wyprowadzenia by zasilić ten moduł, bo on potrzebuje zasilania w zakresie 3,6-6V. A Vin może dać i 12V. Także tu się wszystko zgadza. Wyjście z Arduino idzie o większym napięciu do modułu niż powinno. Jest ryzyko uszkodzenia modułu, nie powinno się tak robić, jako minimum można by zastosować dzielnik napięcia w tę stronę dla zabezpieczenia. A co do wyjścia z Bluetooth w kierunku Arduino - ten "idealny" stan wysoki dla Arduino to niby 5V, ale stan wysoki ma zakres, nie wiem ile to jest dla Atmegi w Leonardo, bo dla tej w Uno stan wysoki wejściowy zaczyna się od 3V. No i
 11. Serial1 to jak podłączysz jakiś terminal do pinów 0 i 1. I jeżeli, notabene, używasz po stronie komputera tego szeregowego portu, który idzie po kabelku USB, to możesz Bluetooth podłączyć do 0 i 1 i używać Serial1 zamiast SoftwareSerial. Ale to tylko możesz. To w żaden sposób nie powinno wpływać na to czy Twój kod działa. Jest jeszcze jedna umiarkowanie prawdopodobna możliwość. Ten Bluetooth jest 3,3V, a Arduino 5V. W teorii jego wyjście powinno wystarczyć na wejście pinu Arduino, chyba że coś mu niedomaga z zasilaniem (do czego podłączyłeś jego Vcc?). Jeśli chodzi o poprawne podłączanie
 12. @StefanekP no trudno. Masz po prostu większe wyzwanie przed sobą, musząc motywować się samemu. Będziesz od tego lepiej zahartowany. A tak, to jak sam sugerowałeś z tymi warsztatami z programowania itp. Rozglądaj się, może trafi się coś z elektroniką, np. na uczelni pod opieką tamtejszych pracowników. W ostateczności, jak masz zapał, to możesz zaatakować uczelnię, znaleźć jakiegoś prowadzącego zajęcia i zaczepić, czy da się gdzieś zaczepić. Może eksternistycznie jakiś wykład odwiedzić? Na stronach uczelni pewnie możesz posprawdzać jakie są przedmioty, kto prowadzi, znaleźć adres mail teg
 13. Dla pewności zerknąłem na pinout w Leonardo, mając jakąś myśl, że może tam dla odmiany te piny wchodzą w konflikt z szeregowym do konsoli. Ale nie, nic podobnego. Sam mam tylko Uno i mam też ten Bluetooth i by nie być gołosłownym, podłączyłem, wkleiłem Twój kod, działa. Przy założeniu, że używasz w Leonardo konsoli szeregowej po USB podłączonym do płytki, to wszystko wygląda dobrze.
 14. Także nie wiem. Uszkodzony pin, którym odbierasz, w Arduino? Bo Twój kod działa. Działa i kropka. W obie strony.
 15. Wszystko jest tu poprawne i wszystko działa. Więc, o ile nie pomyliłeś przewodów, to nie wiem, może to, co masz na telefonie, nie wyświetla znaków w miarę przychodzenia tylko czeka na inny znak nowego wiersza niż ten wysyłany przez konsolkę Arduino? Spróbować można np.: if (Serial.available()) { int r = Serial.read(); mySerial.write(r); if (r == 10) mySerial.write(13); } Poprawka: krzywo czytam. Nie w tę stronę masz problem. A konsola Arduino pokazuje każdy pojedynczy przychodzący znak, więc w tę stronę nie byłoby problemu.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.