Skocz do zawartości

Grzybu

Użytkownicy
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Grzybu

  1. @Gieneq Wiem, że nie najlepiej to wygląda ale mam nadzieję, że w miarę czytelne. Chodziło mi o to, że LED1 słabo świeci się kiedy czujnik nawet nie wykryje przeszkody, po wykryciu jest ok, zapala się wtedy pełnym światłem. LED2 działa zgodnie z założeniem, normalnie się świeci a po wykryciu przeszkody całkiem gaśnie. Próbowałem włączać różne rezystory do bazy i emitera ale efekt jest taki, że natężenie światła zmienia się jednocześnie na obu diodach.
  2. @Gieneq Dzięki, zadziałało ale niestety "idealnie" działa kiedy jest podłączona tylko jedna dioda. Kiedy podłączam obie, tak która powinna zaświecić się dopiero po wykryciu przeszkody też się lekko świeci, tak jakby przepływał przez nią jakiś szczątkowy prąd. Czy da się to jakoś rozwiązać?
  3. Hej, może pytanie może troszkę obiega od tematu bo układ działa mi prawidłowo ale chciałbym zrealizować projekt trochę na opak. Chodzi mi o to żeby po wykryciu przeszkody dioda gasła a wcześniej świeciła cały czas. Czy potrzebuję dodatkowych elementów czy wystarczy trochę inaczej zmontować układ? Docelowo chciałem zamontować obie diody aby jedna gasła a druga się zapalała.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.