Skocz do zawartości

Janushello

Użytkownicy
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Janushello's Achievements

2/10

2/10 (2/10)

0

Reputacja

 1. podłączyłem jak na zdjęciu i ledy się świecą ale... przycisk nie reaguje jak mógłbym podłaczyć żeby działał przycisk jak w początkowym skrypcie i żeby było oddzielne zasilanie dla paska i dla arduino, o ile się da.
 2. czyli dodać rezystorów tylko ile rezystancji potrzebuję? mogę to jakoś obliczyć na podstawie samych ledów i tego że na pasku białych ledów jest 5V? tylko jak mam podstawić pod wzór Uzasilania ma być z zasilacza (12V)czy 5V czyli pin z arduino? Rozumiem ze Idiodyma być 0,2A, a Udiody jak mogę sprawdzić?
 3. To powinienem wymienić stabilizator i dodatkowo dodać rezystory idące do ledów na kostce stykowej?
 4. A czy jak podpinam ledy do 5V to nie powinno pobierać odpowiedniej ilości prądu?
 5. mam 2 paski po 15 ledów tylko nie wiem w jaki sposób mam to sprawdzić :/. Na pasku co jakiś czas jest napisane 5V. Na zdjęciu będzie lepiej widać jak to wygląda.
 6. Jak podłączyłem bez ledów to jest trochę ciepłe ale nie tak parzy jak przy podłączeniu ledów i nie przy gnieździe zasilania tylko w punkcie tego stabilizatora o którym pisał @H1M4W4R1 .
 7. Podłączyłem złącze usb prosto do arduino i po zapaleniu ledów tak samo momentalnie zaczęło się grzać w miejscu gniazda zasilania arduino.
 8. Próbuję przy pomocy płytki arduino zrobić światła ledowe na przycisk zasilane kablem usb i jak podłączam arduino do zasilacza 12 V to momentalnie zaczyna się płytka podgrzewać okolicach gniazda zasilania. Skrypt jest prosty. niedawno przerobiłem sobie drugi poziom kursu arduino ale chyba brakuje mi wiedzy tylko nie wiem jakiem :/. Załączam także jak na podstawie zasilania buzzera podłączyłem wejście usb do zasilania ledów. bool light=false; void setup() { pinMode(A5, OUTPUT); //Konfiguracja A5 jako wyjście pinMode(2,INPUT_PULLUP); digitalWrite(A5, LOW); } void loop() { if(digitalRead(2)==LOW&&light==false){ digitalWrite(A5, HIGH); //Cykliczna zmiana stanu wyjścia delay(200); light=true; } else if(digitalRead(2)==LOW&&light==true){ digitalWrite(A5, LOW); delay(200); light=false; } }
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.