Skocz do zawartości

Brendy

Użytkownicy
 • Zawartość

  97
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O Brendy

 • Ranga
  4/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Kopara mi opadła właśnie odpaliłem linijkę z głośnoscią jest różnica jakbyś mi o tym nie napisał to długo bym kopał zanim bym to znalazł o ile bym znalazł. Robiłem test zmiana norm ewidetnie dawała różnice. Na contrast nie bardzo pewnie to jeszcze kwestia zapoznania się z tym lepiej. Zrobiłem jak pisałeś na surowo ruszył mi proces łączenia audio+video to spróbowałem na pythona i działa dodaje z karty dźwięk i go ładnie łączy i wysyła do telegrama teraz chciałbym dodać go z mikrofonu. Zrobiłem tak na szybko taką funkcję wiem że to nie wygląda dobrze, poczytałem trochę o fork,wait itp
 2. To szkielet jest teraz tylko to jakoś poskładać. Jutro wieczorem jak wrócę biorę się do roboty zobaczymy c z tego wyjdzie.
 3. Jeszcze zapomniałem zapytać o kolejność. 1. Nagrane video z dźwiękiem w tym samym momencie. 2. Edycja dźwięku czyli dodanie contrast, norm, żeby było głośniej. 3. Połączenie video + audio do MP4. 4. Wysyłka do Telegrama. ???
 4. subprocess ffmpeg też mogę używać do łączenia video+ audio?
 5. Ok najpierw jak wrócę to zacznę od tego dźwięku żeby ten głos był głośniejszy powołując się na twój przykład wyżej. Potem spróbuję trochę poczytać,żeby chociaż mieć jakieś podstawowe tło i tak jak piszesz zacznę od podstawowego programu połączenia video z audio. Jeśli chodzi zasadę działania mnie w programie to dźwięk i video ma być nagrywane tym samym czasie i potem połączone czy jak tam się to zwie i wysłane na Telegram. Ważne jest że jak trafi do telegram to musi być w formacie MP4. Nagrywanie z kamery h264 z audio w tym samym czasie ->> konwersja video z dźwiękiem na M
 6. Ethanak poznając takie możliwości z edycją dźwięku zastanawiam się i bardzo wkręciłeś mnie w temat. Jak zaczyna się proces nagrywania video i dźwięku, potem stop i zaczyna się proces łączenia video z nagraniem głosowym w całość i wysyłka na Telegram. Czy jest to bardzo skomplikowany proces do ogarnięcia i ile czasu mógłby trwać łącząc 10s nagranie?
 7. Heh, no domyślam się tym bardziej ubolewam faktycznie są możliwości.
 8. Dziękuję za przykłady i wyjaśnienia po powrocie będę walczył dalej. Masakra jakie tu są możliwości można edytować dźwięk dodać głośność i masę innych parametrów zanim trafi na głośnik. Coś jak na kompie bym odpalił audacity i robił z dźwiękiem co chciał, a tu odbywa się to z automatu.
 9. Czyli w sox'ie wywołuje je się przez subprocess myślałem, że sox ma swoją klasę wywołania. Czyli jak dobrze rozumiem na końcu linijki zrobiłeś wzmocnienie dźwięku na 20dB? Na początku muszę dodać jeszcze import sox? Sox mam już zainstalowanego. Muszę się oderwać wyjazd służbowy i weekend z głowy, ale po weekendzie wrócę do tego. A jeszcze miałem zapytać jak w manie się poruszać wpisałem tak na szybko w terminalu Man sox, ale nie wiem co dalej.
 10. Poczytałem o tym sox jest tego dużo ale nie znalazłem przykładu jak odtwarzać czy nagrywać w pythonie jakieś prostej linijki na początek, czasu mało żeby to wszystko ogarnąć.
 11. Też mam Zero 2W na obecnymi programie. Powiem krótko na pewno warto tym bardziej że to jest darmowe, a to co potrafi telegram to bajka.
 12. Haha ktoś tu odrabia lekcje na temat telegrama a jeszcze kilkanaście postów temu nie znam telegrama Polecam ją w domu na Telegramie wszystko mam na płytkach Esp32 nawet jak mysz by się wyślizgnęła to powiadomienie albo temp czy odpytywanie układów bateryjnych po RF jaką mają baterie jest masa tego o różnym zastosowaniu Ostatnio zrobilemtakie coś taki off topic Jak pełna butla powiadomienie że pełna butla jak 50% gazu to powiadomienie Jak koniec gazu to powiadomienie i jeszcze na głośnik w domu który też obsługuje różne zdarzenia zalaniu wody itp. Nawet w samochodzi
 13. Właśnie dopiero zacząłem na spokojnie czytać heh zamiast siedzieć nad morzem w taki upał mam 20km do morza to mi zawróciłeś sox'em. Ok to biorę się za czytanie tych pojęć. Fajnie by było wyciągnąć głośniej działa fajnie tylko jeszcze za cicho. Napisałem coś takiego: Po wykryciu ruchu włącza się nasłuchiwanie i robi fotkę wysyła na tel za pomocą telegrama fotkę i nagranie głosowe, potem wciskam na Telegramie w apce mikrofon nagrywam i wysyłam wiadomośc, kiedy wiadomośc dotrze na głośnik i zostanie odsłuchana to automatycznie telegram odsyła /Nasluchuje i wtedy klikam /Nasluchu
 14. Jest różnica dałem z gnd przez 100k rezystor do pinu Gain, ale jeszcze muszę z tego głosu coś wyciągnąć trochę poczytałem o tym sox faktycznie ma możliwośći i teraz będzie bujana z dodaniem do kodu ale zostawię to na weekend
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.