Skocz do zawartości

ilex

Użytkownicy
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

ilex's Achievements

1/10

1/10 (1/10)

0

Reputacja

  1. Dziękuje za instrukcje. Otrzymałem wartość 0,01A. Bateria zawędruje do utylizacji.
  2. @Gieneq dzięki za odpowiedź. Mógłbyś mi jeszcze wytłumaczyć jak poprawnie zmierzyć ten prąd zwarcia lub nakierować mnie na jakieś odpowiednie źródło? Dlaczego prąd o wartości 1A oznacza, że bateria jest sprawna? Próbowałem coś doczytać na ten temat ale nie czuję się pewnie, a nie chciałbym czegoś spalić/zepsuć . Dopiero zacząłem swoją przygodę z elektroniką.
  3. Witam, podczas korzystania z nowego miernika uniwersalnego zauważyłem, że pojawia się symbol wymiany baterii ale tylko gdy mierzę w trybie omomierza na zakresie 2000Ω oraz 200Ω. Wyjąłem więc baterię, sprawdziłem napięcie i otrzymałem wartość 9,6V czyli wszystko jakby w porządku. Zauważyłem jednak małe wybrzuszenie na baterii (na zdjęciu można to zauważyć jako lekkie rozchylenie dwóch biegunów baterii na boki). Po wymianie baterii na nową problem zniknął. Ciekaw jestem co zaszło w baterii i spowodowało to wybrzuszenie? Domyślam się, że pewnie bateria nadaje się do wyrzutu jednak zapytam, czy jest bezpiecznie z niej korzystać (np. w kursie elektroniki, który niedawno rozpocząłem) skoro napięcie jest na poziomie 9,6V?
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.