Skocz do zawartości

Michlak03

Użytkownicy
  • Zawartość

    2
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika Michlak03

Młodszy odkrywca

Młodszy odkrywca (3/19)

  • Młodszy Juror

Odznaki

2

Reputacja

  1. Witam, wczoraj budowałem układy do zadań z prawa Ohma i dzielnika napięcia: Obwód 2 rezystory 1kΩ połączone równolegle, wedle wzoru 500Ω, napięcie 9V, I=U/R dało 18mA, zmierzony prąd to 11,4mA Dzielnik napięcia: R1=330Ω R2=1000Ω Uzas= 9V, wedle obliczeń miało dać 6,7V, miernik wskazał 5,4V Dokładne napięcie na baterii to 9,6V (do obliczeń dałem 9V) Czy z miernikiem jest coś nie tak? Używam takiego żółtego, jak na Waszych filmach, za 25zł (Przy II prawie Kirchhoffa wskazania napięcia były poprawne)
  2. Cześć, jestem Michał, mam 18 lat, układami elektrycznymi interesuję się praktycznie od zawsze, za dzieciaka tworząc proste jeżdżące pojazdy i rozbierając zepsute sprzęty elektroniczne. Obecnie uczęszczam do technikum elektrycznego i posiadam jakąś teoretyczną wiedzę elektroniczną, no właśnie... teoretyczną. Na zajęciach elektroniki klepaliśmy sztywną teorię nie tworząc ŻADNYCH fizycznych układów. W szkole nawet diody nie widzieliśmy na żywo. Fajnie że wiesz jak jest zbudowany tranzystor czy tyrystor i znasz definicję diody jak nie wiesz jak go praktycznie wykorzystać, przez co elektronika wydawała się strasznie nudna, ale materiały kursu Forbota na YouTube pokazały że może być to ciekawe. Dlatego m.in tu jestem by bardziej poznać to co "podobno" już znam ale tez rozwijać swoje zainteresowanie i edukować się w kierunku, który mnie ciekawi, bo od zawsze miałem zajawkę do majsterkowania
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.