Skocz do zawartości

Bradley

Użytkownicy
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Programuję w
  C, C#, JAVA
 • Zawód
  Elektronik, Programista
 • Moje zainteresowania:
  Elektronika, Robotyka, Wspinaczka

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika Bradley

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

 • Za 5 postów

Odznaki

3

Reputacja

 1. Dla osób z forum FORBOT cena 10zł niższa od aktualnej ceny z portalu aukcyjnego. Chętnych do skorzystania z obniżki proszę o wysłanie przez portal aukcyjny informacji, że osoba trafiła na ogłoszenie z forum FORBOT i podanie swojego nicku z forum.
 2. Kolega @_LM_ rozwiązał problem z którym @Krawi92 się zetknął ale nie wytłumaczył skąd się wziął błąd. int frame; typedef void (*menu_func)(void); typedef struct { char *tekst; int properties; menu_func func; }menu_t; menu_t menu1[] = { {"RS232",(int)&frame,Rs232_fun}, {"PWM",0 ,PWM_fun}, {"Motor",0,motor_setting}, {"Network",0,Network_fun}, }; Zadeklarowałeś zmienną frame typu int. W definicji struktury masz pole properties typu int. W tablicy menu1[] do pola int properties przypisujesz (int)&frame czyli adres zmiennej frame rzutowany na typ int. W efekcie wyświetlać będziesz adres zmiennej frame, a nie jej wartość. Kolega @_LM_ rozwiązał problem ponieważ zmienił definicję struktury: typedef struct { char *tekst; int * properties; menu_func func; }menu_t; Zmienił pole int properties na wskaźnik do zmiennej typu int, a następnie przypisał do tego pola adres zmiennej frame. int frame=9600,pwm = 120,motor = 44,network = 8888; menu_t menu1[] = { {"RS232",&frame,Rs232_fun}, {"PWM",&pwm ,PWM_fun}, {"Motor",&motor,motor_setting}, {"Network",&network,Network_fun}, }; W ten sposób prawidłowo udało się wyświetlić lub zmodyfikować wartość pola z użyciem operatora wyłuskania * *menu[0].properites = 115200; lcd_int(*menu[0].properites); Post uzupełniony w celach dydaktycznych dla potomnych
 3. Masz teraz zesniffowane ramki CAN z samej turbiny, po podaniu napięcia te pięć adresów które pokazywałeś wcześniej. Po pierwsze musisz się upewnić czy turbina ma podpięte wszystko co potrzebuje... Czy wymaga ona tylko tego jednego napięcia które podajesz. Jeśli będzie wszystko podpięte to w pierwszym teście sprawdź czy lecą jakieś dane na tych ramkach jeśli zakręcisz turbiną ręcznie. Jeśli chodzi o drugi test to trzeba by sprawdzić co leci na tych ramkach na podpiętej turbinie w pojeździe. Masz już część adresów na których turbo wysyła dane do pojazdu więc będziesz wiedział na co zwracać uwagę w danych pojazdu (na początek sprawdzasz te same adresy). Bez sniffowania pojazdu będzie ciężko cokolwiek zrobić. Sniffowanie przez obd może być niewystarczające bo nie ma pewności czy te ramki będą przekazywane przez gateway na obd, a jeśli nawet będą to mogą mieć na obd inne adresy niż te które masz tutaj. Trzeba próbować i się nie zrażać. Temat bardzo ciekawy acz dość trudny. Jeśli miałbyś dostępny taki samochód do sniffowania to polecam zamiast wpinania sniffera do obd (o ile jest to możliwe ze względu na dostęp do turbo) wpięcie się bezstykowo bezpośrednio do magistrali przy turbo. Będziesz miał pewność że w danych lecą interesujące Cię ramki, a są szanse że wszystkich ramek do analizy będzie mniej niż z obd.
 4. Cześć, jestem Rafał, zawodowo zajmuję się projektowaniem elektroniki oraz tworzeniem softu zarówno na mikrokontrolery jak i systemy wbudowane. Od czasu do czasu zdarza mi się popełnić jakąś aplikację na telefon lub desktopową. Kiedyś, za czasów studenckich, a było to ponad 10 lat temu, zaczynałem uczyć się programowania od zera z kursu https://kursc.forbot.pl/ Wygląda na to, że od tego kursu zaczęła się moja kariera zawodowa . Dziś dołączam do użytkowników i tym razem może ja pomogę komuś z Was.
 5. Witam, Mam do sprzedania nowy, nie używany, zestaw ewaluacyjny NFC Shield V2.0 firmy Seeedstudio. Jest to nakładka na Arduino którą dostałem na prezent. Niestety nie posiadam Arduino więc zestaw jest mi zbędny. Do zestawu dołączone dwa tagi NFC. Więcej informacji na temat zestawu oraz zdjęcia pod linkiem z ogłoszeniem: https://www.olx.pl/d/oferta/nfc-shield-v2-0-oraz-2-tagi-nfc-nakladka-na-arduino-CID99-IDOWmpL.html?bs=olx_pro_listing
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.