Skocz do zawartości

miszczo

Users
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O miszczo

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Miszczolandia

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Oj wstyd Posiadam tę książkę i drugą wydawnictwa atnel. Moje osobiste odczucia są podobne i zaczynam właśnie od tej drugiej, bo ta jest zbyt skomplikowana jak dla początkującego. Jednakże po ogarnięciu jednej wezmę się za drugą, bo z pewnością będzie doskonałym uzupełnieniem wiedzy. __________ Komentarz dodany przez: Treker Błąd poprawiony, dzięki
 2. Program wrzucasz przez program FLIP dostępny na stronie atmela. Ja robiłem sobie tak klona avr isp mk2.
 3. Jak zrobiłeś pasek z narzędziami po prawej stronie?
 4. Ortów nie ma, są liczne błędy z przecinkami, ale nie przeszkadza zbytnio w czytaniu. W tym miejscu tylko dostaw bo chwilę się zastanawiałem o co chodzi. Możesz też z miejsca wsadzić przecinki przed każdym że/który. I to wg mnie jest trochę nie po polsku Poza tym ok.
 5. Z tą lutownicą, to te śrubki można zeszlifować, to wtedy wszystko lepiej się zejdzie.
 6. Dodam, że nie trzeba wyłączać siatki i zmieniać tło na biały kolor jeśli wybierzemy file=>print=>print to file pdf.
 7. O ile dobrze kojarzę to jest to lcd z sterownikiem LPH-7366/7666 i połączony jest za pomocą gumki przewodzącej. Mając wyświetlacz złączem do siebie i do góry poczynając od lewej strony: 1 vdd 2 sclk 3 sdin 4 d/c 5 sce 6 osc 7 gnd 8 vout 9 res Więcej info w EP w artykule "Sterowanie graficznych wyświetlaczy z telefonów komórkowyc firmy nokia"
 8. Zamiast oscyloskopu na karcie dźwiękowej nie lepiej było zastosować analizator stanów logicznych na lpt? Dodam jeszcze, że opisy sygnałów wysyłanych przez niektóre rodzaje pilotów można znaleźć w sieci, ale wtedy trzeba znać konkretny model pilota, a nie jakieś CE.
 9. miszczo

  Pomoc przy PCB

  Zajrzyj do datasheeta i zobacz jak rozmieszczone są wyprowadzenia. Wszystko jest ok.
 10. Z centralki zapewne jest 1/0 ale wątpię, że z czujników Raczej można mierzyć tą metodą odległość, ale myślę, że byłaby mało dokładna, gdyż nadajnik nie jest ustawiony kierunkowo tylko nadaje ultradźwięki we wszystkie strony, tak aby ogarnąć całe auto.
 11. miszczo

  Pomoc przy PCB

  Spróbuj zaraz przy kącie 90 stopni zrobić pad a następnie kilka razy przylutować i odlutować element to się przekonasz. Jak jeszcze potraktujesz odsysaczem to na 100% ścieżka oderwie się od laminatu. Prowadzenie ścieże pod kątem 45 stopni trochę zmniejsza ryzyko oderwania ścieżki, choć jak można się domyśleć nie eliminuje. Co do płytki to dodałbym jeszcze warstwę polygon jak już ktoś pisał. Najpierw rysujesz prostokąt narzędziem POLYGON (najlepiej prostokąt ponieważ warstwy polygonu nie mogą na siebie zachodzić) następnie narzędziem NAME zmieniasz nazwę na gnd i wciskasz RATSNEST.
 12. Nie musisz nic "wsadzać". Programujesz od razu. Przecież eprom to nie uC - dla niego kod to zwykłe dane.
 13. Jeżeli kupiłeś nowy - a zapewne tak zrobiłeś - to musisz go zaprogramować, żeby móc odczytać pożądane dane. Z czystego odczytasz same F.
 14. Tak. Jeżeli nie chcesz używać sprzętowego spi-jakiego nie ma attiny możesz zrobić programowe. Wtedy dowolnie wybierasz za co odpowiedzialne są poszczególne porty.
 15. miszczo

  Pomoc przy PCB

  Żeby uniknąć tego o czym napisał kolega wyżej wejdź w edycje pcb i użyj narzędzia mirror na czujniki. Następnie popraw ścieżki. Wtedy będzisz mógł bez problemu zalutować je z drugiej strony. A ze ścieżkami pod kątem prostym nie chodzi tylko o to, że źle wygląda to wizualnie. Po prostu lubią się one odrywać od laminuatu. Dlatego praktyczniej stosować jest pod kątem 45 stopni.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.