Skocz do zawartości

nanab

Użytkownicy
 • Zawartość

  234
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

Wszystko napisane przez nanab

 1. Dużo lepiej jakby zrobili coś na podobnej zasadzie ale walki robotów.
 2. Rozumiem że będziesz miał w tym zasilaczu komputerowym linię 12V z regulowanym napięciem 0-30V, regulowanym ograniczeniem prądowym, wskaźniki prądu, napięcia i który bez problemu da chociażby te 70A? Daj linka, chętnie kupię.
 3. A próbował ktoś użyć elektroniki z baterii laptopowej? Mamy tam dokładny pomiar ładunku a nie tylko napięcia i cały hardware gotowy, kwestia podłączenia 2 kabli i dopisania paru linijek programu do komunikacji.
 4. Pewnie wystarczy wymienić potencjometr na 1 obrotowy
 5. Przepływa, ale tylko po przyłożeniu napięcia zmiennego. Bramka to kondensator. Silnik nie jest chyba podłączony do bramki. Prąd bamki bedzie płynął przez źródło do wspólnej masy(przy sterowaniu od strony masy) albo przez obciążenie do masy przy sterowaniu od strony plusa.
 6. Na bramkę podajesz napięcie a nie prąd. Bramka ma dużą pojemność, tranzystor przewodzi dopóki nie rozładujesz bramki. Jak bramka wisi w powietrzu to może rozładowywać się parę minut.
 7. Można hotem ale i tak trzeba poprawić grotem. Ja wstawiam kbc i podobne grotem. Czyszczę całkowicie pola, kładę układ, przylutowuję kilka nóżek żeby unieruchomić, oblewam topnikiem, a potem jadę dookoła jak minifalą.
 8. AD.3, wartości z suwaka nie da się przesłać przez bt bezpośrednio, wyskakuje błąd, że wartość nie mieści się w bajcie.
 9. Czy znasz jakiś sklep z takimi silnikami? Niestety zajrzałem i nie znalazłem nic co spełniło by oczekiwania opisane w pierwszym poście. Też tak myślałem, niestety w praktyce było inaczej-silnik kręci się tylko w jedną stronę, a w drugą przerywa i szarpie.
 10. Potrzebuję silnika z przekładnią podobnego do tego z mechanizmu wycieraczek(DC, moment ok 5Nm lub więcej, zasilanie 12V, obroty na wyjściu ok 80rpm) jednak żeby mógł pracować w dwie strony i był dostępny w sklepie od ręki(bieganie po szrotach i szukanie pojedynczych sztuk odpada). Zamówiłem już silnik napędu wycieraczek z golfa III, ale okazało się, że pracuje tylko w jedną stronę. Zasilanie, wymiary, moment, obroty są ok, tylko w moim zastosowaniu napęd musi działać tak samo w obu kierunkach. Przejrzałem ofertę wobitu i magmy ale nie znalazłem nic takiego, a już napewno nie w cenie <1000 euro i czasie oczekiwania Liczę na to, że ktoś podzieli się pomysłem skąd wziąć taki napęd.
 11. Ciekawe czy bez tej podstawy przymocowanej do ziemii tez jest taki stabilny.
 12. A może po prostu barierki były by oddalone od linii a nie poprowadzone po niej? zasięg czujników nie jest nieograniczony
 13. Możesz podać przykład dobrej stacji? W pracy używamy hakko fx-951 i ha quick 861ds, obie kosztuja ok 1000zł, jednak mimo bardzo niskiej ceny nie dają mi powodów do narzekania Jako ciekawostkę mogę napisać, że cały mój domowy warsztacik tj. podgrzewacz, grot, hot, programator, oscyloskop, zasilacz, opalarka, inne drobiazgi i chemia kosztowały mnie tyle co 1,5 quick'a
 14. Chodziło mi raczej o stwierdzenie, że 50 stopni przy lutowaniu nie robi różnicy, bo robi różnice i to ogromną
 15. Czy ktoś wie skąd można wziąć taką przejściówkę z pionową kreską jak na obrazku? Bez niej nie da się połączyć z btm.
 16. Ja prawie nigdy nie używam samego HA do montażu, no może pomijając obudowy które trzeba kłaść na HA bo grotem było by dość trudno np BGA. Jakieś elementy typu rezystorki lutuję normalnie HA pobielając wcześniej pady i dając troszkę topnika, ale np. przy kładzeniu KBC albo super I/O zawsze poprawiam luty grotem. Za to przy demontażu HA to ogromna wygoda. Do tego oczywiście gniazda, konektory, obudowy BGA i MLF-tutaj szczególnie się przydaje. 50 stopni różnicy przy BGA albo kładzeniu plastikowych konektorów to śmierć układu albo konektora. Nie wspominam już o samym laminacie-popkorn z tego może być
 17. Te superseal z tego co widzę są hermetyczne dopiero po podłączeniu, mnie chodzi bardziej o jakieś gnizdo z zaślepką. W przyszłości może zastosuję bootloader na usb, jednak narazie potrzebuję isp. Sam wtyk usb mógłbym teoretycznie zastosować, jednak urządzenie ma być poka joke, więc takie rozwiązania odpadają. Co do bootloadera bt to ciekwy pomysł, bo urzadzenia bedą miały btm-222 na pokładzie. Procek to mega8.
 18. Czy ktoś spotkał się z gniazdem idc10 hermetycznym? Buduję urządzenie, które ma działać w różnych warunkach atmosferycznych i potrzebuję jakieś gniazdo programowania które zniesie te warunki.
 19. Chodzi mi bardziej o cienkie ścieżki a nie kable. Do tego brak 5-10 kondensatorów i zasilanie procka po tej samej ścieżce co serwa.
 20. Doprowadź zasilanie do serw normalnymi ścieżkami albo przewodem, powinno pomóc.
 21. Jak jest z łącznością z kilkoma modułami naraz? Potrzebował bym bezprzewodowo połączyć kilka urzadzeń które mają działać w sekwencji jedno po drugim i telefon który będzie im wysyłać parametry pracy. Przed całą sekwencją wysyłam telefonem dane(parametry pracy+adres kolejnego modułu) do wszystkich urzadzeń + sygnał startu dla pierwszego w kolejności. Pierwsze po wykonaniu swojego zadania wysyła sygnał startu do drugiego i tak do końca. Czy z ogarnięciem takiego systemu nie powinno być problemów?
×
×
 • Utwórz nowe...