Skocz do zawartości

pitsa

Użytkownicy
 • Zawartość

  53
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O pitsa

 • Ranga
  4/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Opole
 1. Zasada jest prosta, trzeba mieć zawsze plan awaryjny. Np. wpietą klawiaturę. Jak nie ma monitora, a nie sieć nie zadziała to można Alt+F1 sudo shutdown -h now albo Alt+F2, podać login, enter, hasło, sudo shutdown -h now i nie ma potem niespodzianki, że zrobi się remount na readonly.
 2. Natrafiłem na ten sam problem. Po podłączeniu do monitora okazało się, że główny katalog / jest readonly. Trzeba wykonać "sudo mount -o remount, rw /" i wtedy można działać dalej. Podejrzewam, że to przez dwukrotne podłączenie do zasilania. System nie został czysto odłączony i stąd ten efekt. Po podłączeniu do zasilania trzeba czasem poczekać gdy wokół jest zbyt wiele sieci wi-fi.
 3. Dla takiego zestawu danych w plikach csv ( http://es2.noip.pl/automatyka/data/ ) warto byłoby zastosować gnuplot ( http://www.gnuplot.info/ ) i wygenerować automatycznie na serwerze wykresy (przykład jak to się robi: https://raymii.org/s/tutorials/GNUplot_tips_for_nice_looking_charts_from_a_CSV_file.html ).
 4. Uwierz, że znamy bardzo dobrze ten patent:) Projekt został wykonany w tej formie, aby niejako "wejść w temat". Tak właśnie wygląda przyznanie się do plagiatu.
 5. W takim przypadku należy zapoznać się z tym co opatentował Oleksiy Pikalo: http://onlatte.com/blog/2009/04/21/check-out-our-patent/ http://onlatte.com/blog/wp-content/uploads/2009/04/onlipu0801_pub_pat20090074928.pdf Szkoda, że w artykule nie ma nawet wzmianki o istniejących już drukarkach do nadruków na pianie...
 6. Nie ma to jak broń biologiczna. Oprócz jeżyków do lotnych komarów przydałoby się wprowadzanie do oczek wodnych szybkich larwojadów.
 7. Kupię. MMA7361L akcelerometr 3-osiowy z reg. napięcia - moduł 30zł numer konta itp. na priv.
 8. Biedne roboty. Jedne muszą walczyć na ringach, inne są testowane na torach wyścigowych i biegają po czarnej linii, a jeszcze inne muszą wykonywać ciężką mrówczą pracę, nosząc na grzbiecie dzień po dniu ciężkie regały z towarami: http://www.wykop.pl/link/1364021/dniowka-robota-do-spraw-logistyki/
 9. Na początek potrzebne jest coś działającego - zrealizowany chociaż jeden projekt i nie jest do tego niezbędna super lutownica.
 10. Są nawet gotowe zestawy robotów na bazie arduino: http://dx.com/s/robot+arduino
 11. Z tego co zaobserwowałem ekipa GROM działa demokratycznie. To jest możliwe w małych grupach gdzie każdy zna swoją rolę i decyduje się w danym momencie na odpowiednie z jego strony poświęcenie dla grupy. Stąd pojawiło się pytanie o to co kandydat może zaoferować dla grupy. Warto nastawić się na dawanie i wtedy otrzymuje się najwięcej. Tą ideę działania stowarzyszenia w nich dostrzegam. Wielu działań w przyszłości nie da się przewidzieć. Zgrana grupa potrafi się jednak dynamicznie dostosować. Podam przykład. W ramach festiwalu nauki GROM organizował konkurs na prace rysunkowe typu "zbuduj swojego robota". Nie było ustalonego regulaminu konkursu, była za to otwarta dyskusja na temat inżynierskiego podejścia do projektu, sposób planowania itp. Każdy mógł dodać od siebie dlaczego daną pracę wyróżnia i wkrótce mogli zadzwonić do zwycięzców zapraszając po odbiór nagrody. Znaczenie bycia w takiej grupie bardzo dobrze opisał piotreks-89. Nie wiem czy uda mi się być najstarszym, ale ja również złożyłem swoją ofertę dla grupy.
 12. Jeśli GROM jest już stowarzyszeniem, to proszę o statut stowarzyszenia w emailu zwrotny do oferty przyłączenia się do was.
 13. Jest gdzieś coś więcej na temat stowarzyszenia GROM? Pomijam FB.
 14. Na tej stronie: http://stypendiumzwyboru.absolvent.pl/uczestnicy/robotyka-moja-pasja-1034 znalazłem film z czymś na 4 kółkach: Widać lepiej tylko jak to może jeździć...
×
×
 • Utwórz nowe...