Skocz do zawartości

troszyn

Użytkownicy
 • Zawartość

  111
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Wszystko napisane przez troszyn

 1. Mam 11 sztuk mocowań do silników POLOLU. Metalowe, otwór montażowy 2mm. Cena po 8zł/para (2 sztuki) Za 11sztuk jak ktoś kupi wszystkie to 30zł. Masa poniżej 1g Wysyłka Inpost paczkomat 11zł, pocztex48 13zł
 2. Nowe silniki DC z metalową przekładnią 1:50 Obroty: 500obr/min Napięcie zasilania: 6V Moment: 1,1kg*cm Wał D Cena 60zł za 4 sztuki. Wysyłka paczkomatem / kurierem. Kontakt najlepiej pod 886-563-034.
 3. Witam, mam do sprzedania płytkę z mikrokontrolerem ATMEGA128A. Płytka jest w 100% sprawna, wszystkie komponenty działają poprawnie. Całość została wymontowana z działającego urządzenia ,,Signal Light Column''. Służyło, to do sterowania pracą kolumny świetlno-dźwiękowo-alarmowej. Dla zainteresowanych podrzucam manual. Dodatkowo jest druga płytka, na której możliwe, że w jednym-dwóch przekaźnikach, styki wyjściowe są ,,sklejone'', natomiast reszta działa OK. Jednak ze względu na to nie chciałbym jakiś wątpliwości. Załóżmy, że jest ona gratis do płytki z ATMEGĄ. Ogólnie na pokładzie obu płytek dostępne są między innymi: -ATMEGA 128A -złącze ISP -10 przekaźników 24VDC (6A250VAC) -RS-485 -2 prostowniki -PIC16F73-1 -2 TDA7296 -KIA 7805, 7812 -tranzystory TIP41C 12 sztuk -LV847 8 sztuk -wyprowadzenie na LCD -terminale wyjściowe -switche, kondensatory ect. Cena? 20zł sądzę, że uczciwie. Mam 4 lub 5 takich zestawów. Wysyłka zależna od upodobania kupującego, list polecony, paczka, kurier, cokolwiek chcesz. Jak ktoś się boi przelewać tak zawrotne sumy to mogę wystawić aukcję. FINAL DWG.pdf
 4. Witam, jak w temacie: - czujniki sharpa 30zł - koła pololu 15zł - listwa z 8 czujnikami ktir 25zł Mogę wystawić na allegro. Wysyłka listem 5-6zł
 5. W minisumo problemów zbytnio nie było. Ring równy, gładki, matowy. Problem z uczestnikami, którzy mimo poinformowania i potwierdzenia mailowego przybywali nawet z 2,5h spóźnieniem i pozostali musieli bezczynnie ich oczekiwać, punktualnie zjawiły się 3 drużyny. Organizatorzy i atmosfera absolutnie na +, wszystko można było uzgodnić, dogadać itp. Nagrody- zaskoczenie na wielki plus. Pena dostałem 8GB, choć wiem że była jakaś niemiła akcja, ale to nieistotne. Co do LF to ta banerowa była ok, z tym, że można było ją rozłożyć inaczej, tj. rozwinąć z rolki a nie jak prześcieradło. W ten sposób powstało sporo pęcherzy/nierówności. Poproszę o fotki/filmy.
 6. Jak w temacie, czujniki sprawne w bdb stanie. 35zł Koła 20zł Listwa 8 czujników ktir 35zł Opcja wysyłki i aukcja na znanym portalu. List polecony około 6zł. Na całość rabat.
 7. Jak w temacie, sprawne w bdb stanie. Opcja wysyłki i aukcja na znanym portalu 35zł/sztuka Za drogo? Trudno.
 8. Witam, mam takie oto zapytanie. Generalnie z mojego punktu widzenia obie uczelnie są niemal bliźniacze. Czy jest może ktoś kto kończył, kończy bądź kontynuuje naukę na powyższych uczelniach lub macie takich znajomych to prosiłbym o informacje. Nie do końca jestem przekonany w sprawach praktyk. Wiem, że na drugim roku na Akademii Morskiej są praktyki na statkach szkolnych- ok, zaś na trzecim roku praktyki, że tak powiem na zewnątrz. I tu moje pytanie: czy na trzecim roku szkoła pomaga znaleźć miejsce na praktyki? Mają jakiś zaprzyjaźnionych armatorów, kapitanów, czy trzeba samemu się starać? Na Akademii Marynarki Wojennej praktyki są przez cały trzeci rok studiów. Tam studenci są jako kadeci na kontraktach, czy oznacza to, że także pomogą mi znaleźć te praktyki, czy tez muszę się starać na własną rękę. Do tej pory otrzymałem kilka informacji, jednak chciałbym je zweryfikować. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 9. O tym właśnie mówiłem- 1mm zasięg.
 10. Jeśli dane katalogowe są podobne to nie powinno być przeszkód. Cena też dobra +25 za 2,99 to warto się we 2-3 dogadać. Też szukałem jakiś zamienników ale znalazłem jedynie takie, których zasięg wynosił 1-2mm (obudowa jak ktir).
 11. Może i tak. Pozostaje więc zdać się na pradawny rytuał rzutu monetą. A cóż to za zawody w Rumunii? Kiedy byleś? Jak tam wygląda MS? Eh, słodka Rumunio... Macieju, chyba nie negujesz stosowania czujnika z tyłu a jedynie chciałeś odnieść się do tego konkretnego przykładu. Otóż, jeśli miałby z tyłu to od razu tyłem mógłby atakować po starcie. No i niektóre roboty są ,,dwustronne''. Wniosek: nie kombinować, powierzyć swój byt monecie i zachęcić sędziów do doskonalenia sztuki rzucania monetą .
 12. Myślę przyszłościowo, może ktoś zapożyczy rozwiązania z F1 ( to drugie się nie przyjęło)
 13. Nie bardzo kapuję Macieju, właśnie tu jest szansa na opracowanie taktyki, tudzież algorytmu szukania przeciwnika. Załóżmy że roboty stoją tyłem do siebie a żaden z nich nie m czujnika z tyłu, który prędzej znajdzie rywala ma teoretycznie większą szansę na wygraną.
 14. Będzie działać, po prostu popłynie mniejszy prąd przez diodę.
 15. Nie spali się. To anoda a + zasilania to jej naturalne środowisko. Ale 5V zalecam przez rezystor około 300R. Temat schodzi powoli na miganie diodkami co nie wróży mu długiej przyszłości tutaj.
 16. Na dzień dzisiejszy to rozgraniczenie na turbina / bez turbiny wydaje się najsensowniejsze. Ale co z dyfuzorami i ruchomymi sterami na tyle? 3 kategoria? I wracamy do punktu wyjścia.
 17. Zapala stanem wysokim i rezystory są ,,przed'', wartość faktycznie koło 300. Diodę masz wspólna anoda czy katoda? Jak wspólna anoda to najdłuższa nóżka to anoda i ją podłączasz do + zasilania, pozostałe to katody i dajesz je do - zasilania.
 18. http://krysiek1984.wrzuta.pl/audio/3OMtPzGiJqE/giano_nina_simone_-_feelin_good
 19. 1 runda roboty stawiane naprzeciw siebie 2 runda roboty stawiane tyłem do siebie 3 runda roboty stawiane bokiem do siebie, zwrócone w przeciwnych kierunkach Wtedy nikt pretensji mieć nie może. Nie ma co wydłużać zawodów 4 (5) rundami.
 20. Np zapis o wymaganym uC, zakaz wykorzystywania śmigieł, bo to nie air race. Kwestia otwarta, ale mi się rozchodzi o to żeby jak na zawodach jest tylko FTL i minisumo do łożyć takie coś dla uatrakcyjnienia. Idźmy za ciosem. Co powiecie na konkurs ,,skoku wzwyż''? Rozbieg z rampą na końcu. Zawodnik sam ustalałby prędkość, kąt rampy. Trzecie strącenie tyczki / niepokonanie wysokości = zakończenie rozgrywek. Jak w realu. Oczywiście też jakieś obostrzenia powinny być.
 21. KD, wsadź do robota 2 pololu czy inne silniki a zaręczam, że nie będzie jechał prosto. Dlatego jak napisałem wcześniej a czego Ty nie doczytałeś / nie zauważyłeś to linia na rozbiegu, która robot by śledził podczas rozpędu a rozbieg szerokości np 1m. Co do kształtu. Od początku mam na myśli, że w tej konkurencji startowałyby linefollowery lub jakiś przemyślany minisumo (może dwie klasy). Ważnym parametrem byłby kąt natarcia takiego robota (linefollower).
 22. Pozwolę sobie się nie zgodzić. Ile wg ciebie trwałby lot takiego robota? Sekundę? Długość lotu można łatwo ograniczać, czy to długością rozbiegu czy nachyleniem rampy. Zwróć też uwagę na kształty robotów. Między innymi też wspomniałem o np bonusach za ,,czyste'' lądowanie.
 23. Sądzę, że masz dość lat i doświadczenia, aby przyznać mi, że nie zawsze wygrywa lepszy. Bądź co bądź w MS dużą rolę odgrywa wyczucie sytuacji, szczęście czy też nieograniczony zasób fuksa lub błąd przeciwnika. Czasami wyposażenie, rozbudowany algorytm itp schodzą na drugi plan. Rozgraniczenie na dwie klasy uważam za pomysł godny rozważenia (zniesie monopol na wygrane:-)), ale czuję, że przynajmniej teraz się nie przyjmie. Dlaczego nie?
 24. A mi się przyśniła konkurencja ,,lotów narciarskich''. W gruncie rzeczy roboty startujące to mogłyby być lf'y. Mianowicie: - prosty odcinek rozbiegu o długości 3-4m z czarną/białą linią na środku - następnie rampa np pod kątem 30 stopni bądź próg jak w skoczni - dalej podłoże wyłożone matą z gąbki taką 3-4cm na której naniesione byłyby odległości z rozdzielczością np co 0,5m Bonusowe punkty np za lądowanie bez wywrotki czy jak/ Ryzyko uszkodzenia robota znikome, bo: - z rozbiegu nie wypadnie bo linia, która śledzi czujnikami - przy lądowaniu nie uszkodzi się bo wyłożone miękką gąbką - ktoś pewnie się przyczepi że np taki Inferno/Mefisto może połamać sobie płytke z czujnikami/most łączący płytki. Wątpię bardzo, bo środek ciężkości jest z tyłu robota a nie na ,,dziobie'' a poza tym --> gąbka. Myślę, że widowisko by było. Linefollowery mogłyby osiągać prędkości dużo wyższe niż przy pokonywaniu torów. A myślę, że taki Impact (nie wiem ile waży) co ma spora powierzchnię nośną kawałek by pofrunął.
×
×
 • Utwórz nowe...