Skocz do zawartości

daniel7745

Users
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez daniel7745

 1. A więc to wszystko przez niższe zasilanie. Dzięki za pomoc.
 2. Robię tą część kursu Kurs Arduino Dokładnie podpunkt "ADC W PRAKTYCE" - pierwszy
 3. Mam problem z Arduino Nano (klon), zasilanie z 3.3V. Jeśli przetwornik jest 10 bitowy to rozdzielczość powinna wynosić 1024, u mnie monitor portu szeregowego wskazuje max 750. Coś jest nie tak, jeśli był by 8 bitowy - 256, skąd mam taką wartość? Nie daje mi to spać
 4. Zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego mój monitor portu szeregowego pokazuje mi tylko 750 kombinacji? Dodam, że korzystam z Arduino Nano i zasilam swoją płytkę stykową z diodami napięciem 3.3 V. To raczej nie ma wpływu na ilość kombinacji. Bo domyślam się że przetwornik jest również 10 bitowy, bo gdyby był 8 to dochodziło by do 256 kombinacji. Jeśli się mylę, poprawcie mnie.
 5. Dzięki Treker, to było bardzo proste. Głupi ja
 6. Dioda zielona i czerwona podłączone są do tego samego wyjścia poprzez dzielnik napięcia. Gdy kondensator się naładuje, na wyjściu ustawia się 0, czerwona gaśnie, zapala się zielona. Czy mógłby ktoś wyjaśnić, jak to się dzieje, że nie gasną dwie razem i dwie razem się zapalają? Pewnie jest to spowodowane dzielnikiem, ale nie potrafię sobie tego wyobrazić.
 7. Znalazłem, wejście do bramki źle podłączyłem dzięki Treker
 8. Skusiłem się na zadanie dodatkowe. Prawie wszystko gra, tylko zastanawia mnie dioda LED4, która cały czas się świeci. Wydaje mi się, że bramki CD4069 nie powinny działać "symetrycznie" (chyba po to są zastosowane różne rezystory 100k i 470k), a co za tym idzie na wejściu CD4071 powinien zdarzyć się przypadek gdy pojawią się dwa 0 i dioda mignie. Na załączonym filmie widać, u mnie - nie. Czy dobrze myślę?
 9. Treker zamiast diody podłączyłem buzzer, nic więcej nie zmieniałem. Podłączyłem obydwa układy jeszcze raz i faktycznie jest znaczna różnica w głośności.
 10. Nie bardzo rozumiem w jakim celu jest wykorzystana 3 bramka, w przykładzie z buzzerem. Napisałeś "Bramka US1C została zaprzęgnięta do pracy jako element sterujący przetwornikiem." Czy tym elementem w naszym układzie nie jest kondensator. który ładuje się a następnie rozładowuje, zmieniając tym samym sygnał sterujący bramki? Podłączyłem buzzer do pierwszego przykładu z diodą, również działał. Dlatego chciałbym zrozumieć w jaki celu jest użyty.
 11. Ze schematem poradziłem sobie tak: Czy teraz wyniki są poprawne?
 12. 1. 0 2. 1 3. 1 Może jakaś podpowiedź do układu z NAND?
 13. Uruchamiam jako admin i pokazuje się dłużej okno. Coś tam instaluje ale i tak nie działa.
 14. Znalazłem ten plik, klikam pojawia się okno dialogowe i szybko znika, więc nic nie przeczytam. Ale to niczego nie zmieniło, chyba przerzucę się na programator USB.
 15. Witam, od dłuższego czasu morduję się z programatorem STK200. Dowiedziałem się, że prawdopodobnie mam zablokowany port LPT. Na Elektrodzie znalazłem taki poradnik: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1835364.html Postępowałem według niego ale przy 6 punkcie mam problem, ponieważ nie mogę znaleźć pliku shell gnustep. Proszę o podpowiedz gdzie on może być (oczywiście tych którzy z tego poradnika korzystali), chyba, że jest jeszcze jakiś inny sposób odblokowania tego portu, bo coraz bardziej zastanawiam się na kupnem czegoś na USB.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.