Skocz do zawartości

bryniu

Użytkownicy
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

bryniu wygrał w ostatnim dniu 12 grudnia 2008

bryniu ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

1 Neutralna

O bryniu

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Brak informacji
 • Lokalizacja
  Nowy Targ
 1. // Wybór kanału wejścia - PC3 (ADC3) ADMUX |= _BV(MUX1)|_BV(MUX0); Tak to powinieneś czytać. Ustawiasz bity nr 0 oraz 1 czyli binarnie 11 czyli jest to liczba 3 czyli trzeci kanał przetwornika (licząc od 0 to drugi). Spójrz do datasheeta, strona 206 tabela 75. Albo tu: http://avr.elektroda.eu/?q=node/30
 2. Zależy skąd bierzesz to napięcie i jaki masz układzik (gdzie jest rezystor wsadzony).
 3. Może chodzi o coś podobnego do powyższych? Jeśli tak to tu jest strona autora http://www.linusakesson.net/hardware/chiptune.php
 4. To nie jest programator tylko nadajnik odbiornik radiowy.
 5. Czerwona obecność zasilania, zielona oznacza, że trwa programowanie.
 6. Znam ten programator, jednak dla mojego laptota nie wystarczająco dobrze udaje to programowe USB i wykrywa mi go jako nieznane czy też uszkodzone urządzenie. Muszę podłączać ten programator przez huba USB.
 7. Ponadto o ile pamiętam to sygnały uaktualniane są dopiero na końcu procesu, a Ty po tym: wartosc <= data*skok + dolny*drgan; sprawdzasz : if (aktvalue < wartosc) then więc masz tu wartość z poprzedniego wywołania procesu. Sygnały używa się raczej do przenoszenia danych między procesami oraz wejściem i wyjściem, Ty masz jeden proces więc możesz zrobić to na zmiennych (ich wartość jest od razu przypisywana oraz zachowują wartość między wywołaniami procesu).
 8. No właśnie tak jak abxyz pisze. A po podłączeniu do AVCC zmieniłeś w rejestrach skąd ma brać napięcie odniesienia?
 9. Jeszcze takie coś znalazłem A nie widzę zmiany tych bitów ADPS0 do ADPS2 . No i nie wiem jak z tym AREF ja miałem niby 5 V tam podłączone ale mi nie działało więc przestwiłem na AVCC jako napięcie odnieśenia.
 10. wartosc3 = ADCW; //zmienna wartosc3 przyjmuje wartosc z ADC To mi się nie podoba co to za rejestr? ja korzystam z ADCH i ADCH , nie wiem czy nie powinieneś czekać na koniec konwersji : while(bit_is_set(ADCSRA,ADSC)){}; No i nie pokazałeś jak poustawiałeś to wszystko (porty i inne rejestry). Polecam stronkę http://www.tkdami.net/~voytek/programy/adc/Przetwornik_AC.html świetnie jest tam wszystko opisane.
 11. McRancor masz może jakieś materiały o algorytmach zapamiętujących drogę lub też o algorytmach predykcyjnych? Chętnie poczytałbym coś na ten temat.
 12. Jeszcze dyferencjał użyj bo na zakrętach będziesz mieć ciężko.
 13. Witam mnie osobiście bardzo podoba się pomysł z mini FAQ, z czasem jak forum będzie się rozrastać, łatwiej będzie coś znaleźć.
 14. A ja mam takie pytanie, jestem zielony w tym wszystkim. Po co w ogóle są tam te kondensatory ?
×
×
 • Utwórz nowe...