Skocz do zawartości

Sabre

Moderator
 • Zawartość

  3069
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  138

Sabre wygrał w ostatnim dniu 14 lutego

Sabre ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

678 Mistrz

O Sabre

 • Ranga
  8/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Może się czepiam ale stop lutowniczy nie jest dla mnie komponentem dlatego napisałem to co napisałem . W moim mniemaniu same komponenty nie gwarantują zgodności z RoHS.
 2. Artykuł dość ciekawy choć prawdę mówiąc spodziewałem się trochę lepszych opisów poszczególnych składowych. Tak naprawdę z artykułu w ogóle nie wynika czym są dane na wykresach w jaki sposób zostały zebrane itp. Mnie zaciekawił mechanizm anti-windup, ale nie dowiedziałem się w ogóle czym jest i jak został zrealizowany. Ciekawie natomiast zrealizowałeś filmik z pokazaniem poszczególnych składowych, ale tak jak napisałem wcześniej zbyt mało szczegółów i podstawowych informacji co z czego wynikało jak np. początkowe nastawy wynikające z symulacji. W jaki sposób została przeprowadzona symulacja, w jakim środowisku, na podstawie jakich danych. Myślę, że te informacje w znacznym stopniu wzbogaciłyby ten artykuł.
 3. @deshipu bardziej chodziło mi o to, że zawsze ale to zawsze pierwszy akapit wprowadza w pewien temat, który powinien zostać rozwinięty w dalszej części artykułu. A tu jest piękna teoria o wszystkim i o niczym. Zaczęło się pięknie o sygnale z kosmosu i za przeproszeniem d... , co się stało z tym sygnałem? Poczułem się trochę jak na kazaniu w kościele, czyli piękne słowa ale zero konkretów. Jesteśmy przecież na forum technicznym a nie teologicznym.
 4. @gibonn witamy na forum ! Mechanik okrętowy, brzmi interesująco . Czy to jakaś tajemnica co to za okręt?
 5. Tylko nie krzyżujcie mnie, ale wyrażę własną opinię na temat artykułu, który to dał ciekawą myśl i nim nakarmił mnie wiedzą jakąkolwiek to się od razu skończył. Narobił mi smaku pierwszym akapitem, rzucił kilkoma pięknymi zwrotami i równie pięknymi tłumaczeniami tych zwrotów i nic więcej. Zero jakiejkolwiek merytoryki, ot piękne słownictwo i nic więcej. Dokładając do tego 3 strony wpisów naszych forumowiczów i zero jakiejkolwiek reakcji autora tego artykułu sugeruje filozoficzny tekst przepisany z jakiejś mądrej strony, który nie miał do niczego prowadzić. Osobiście czuję się nie usatysfakcjonowany i muszę gdzieś dopaść książkę Lema Głos Boga bo to jedyna część artykułu, która wzbudziła moją nienakarmioną nim ciekawość. Drogi autorze jak się coś zaczyna to się to kończy, nieładnie jest wspomnieć o czymś a potem zmienić całkowicie tok artykułu.
 6. Nie jest to prawdą w moim przekonaniu. W dalszym ciągu w normalnej sprzedaży jest stop lutowniczy 60/40 czyli 40% ołowiu i 60% cyny. Połączenie elementów spełniających zgodność z RoHS takim stopem spowoduje, że całość przestanie być zgodna z RoHS. Ja w dalszym ciągu do wszystkich moich płytek używam cyny z ołowiem gdyż stopy ze srebrem nie spełniały moich potrzeb.
 7. @urko28 witamy na pokładzie, proszę zapiąć pasy .
 8. Myślę, że już wystarczy wszystkim. Drogi autorze tego tematu, gdy skończysz swoje dzieło nie omieszkaj się nim pochwalić w odpowiednim dziale naszego forum. Temat zamykam bo wszystko już zostało powiedziane.
 9. @ethanak ale nikt nie mówił, że ta informacja ma być przekazywana szeregowo do wszystkich diod. W normalnych tego typu systemach robi się łańcuchy równoległe. Każda linia dostaje sygnał równolegle. Ewentualnie po 2 linie w szeregu. Gdzieś na youtubie jest wideo jak ktoś sobie robi telebim ze zwykłych pasków WS2812B i tam jest też kilka tysięcy diod. Każdy prawie pasek ma własny zasilacz, do tego zasilanie obustronne. Sygnał jak się nie mylę szedł na dwa paski w szeregu, nie pamiętam dokładnie bo dawno temu już to oglądałem. Efekt końcowy z bliska jest kiepski, z kilku metrów już robi wrażenie taki telebim. To chyba było to:
 10. No nie, może zwykłe 5050 ale też nie tak tanio. Diody tzw. DotStary czyli adresowalne w obudowie 2x2mm to koszt około 300zł za 500 sztuk z alieexpress. Myślę, że w 1500zł za 3000szt. można by się wyrobić. Tak czy siak liczby o których mówi @PaYo są nierealne w hobbystycznym świecie. Mówimy tu już o naprawdę dużej matrycy diod składającej się z tysięcy sztuk. Zasilanie tak dużej ilości diod to już setki amper . Zaprojektowanie samej płytki do takiego ekranu to już nielada wyzwanie, aby jasność wszystkich diod była równomierna. Jak ktoś mi nie wierzy to proszę bardzo, przy pełnej jasności licząc 60mA na diodę (20mA na kolor) razy 3200 diod wychodzi 0,06A*3200=192A. Tak, dobrze widzicie, do zasilania potrzebna by była spawarka . O chłodzeniu całości już nie wspomnę, aczkolwiek wszystko zależy od powierzchni na jakiej będą rozłożone diody czyli od odstępów między nimi. Wszystko wygląda ładnie w teorii dopóki się nie policzy najprostszych rzeczy jak chociażby pobór prądu. Każdy chciałby mieć w domu mały telebim z idealną czernią itp.
×
×
 • Utwórz nowe...