Skocz do zawartości

Sabre

Moderator
 • Zawartość

  3123
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  140

Sabre zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 5 grudnia 2020.

Treści użytkownika Sabre zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

734 Mistrz

O Sabre

 • Ranga
  8/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Zgadzam się z tym co napisał @deshipu w 100%. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego co do tej pory zrobiłeś. Lubię takie projekty, które nie dość, że są przemyślanie na każdym etapie projektu, to jeszcze są testowane i wyciągasz odpowiednie wnioski. To, że wyważasz otwarte drzwi projektując własne sterowniki, pokazuje jak dojrzałym projektantem jesteś. Wiem jak trudno dopasować coś gotowego do własnych potrzeb, wiem również ile pracy i wiedzy jest potrzebne, aby zrobić to samo samemu. Ale za to będzie to pasować do całości idealnie i będzie spełniało potrzeby Twojego urządzenia. Czekam
 2. @klonyyy elementy aluminiowe robisz sam na frezarce cnc, czy zlecasz jakiejś firmie? Jaki jest koszt takiego cudeńka na obecną chwilę?
 3. @klonyyy budujesz to dla siebie, czy to jest zlecenie z jakiejś firmy?
 4. Sabre

  NE555 falowo migajace diody

  Nie analizując działania NE555 można stwierdzić, że na wyjściu 3 tego układu musi być jakiś przebieg piłokształtny. Rosnące cyklicznie napięcie włącza tranzystory zaczynając od dolnego gdy napięcie na wyjściu osiągnie około 1,2-1,3V (0,6 napięcie baza-emiter plus mniej więcej 0,6V napięcie przewodzenia diody 1N4148). Ta dioda 1N4148 na dole schematu służy zapewne, aby dodać pewne opóźnienie w układzie, aby pierwsza led nie zapalała się zbyt szybko albo od razu po zgaśnięciu wszystkich czy na początku generowania pierwszego impulsu. Kolejny tranzystor zacznie przewodzić gdy napięcie na wyjściu
 5. @Mukat zamiast jednego rezystora 4k, możesz wstawić dwa szeregowo po 2k. Moc wydzieli się na nich proporcjonalnie czyli będą się o połowę mniej grzać z osobna. Za miesiąc, dwa, czy pół roku nie będzie na nich zwęglonej farby.
 6. Sabre

  Attiny28l - jak podłączyć

  @Beginner nie, to programator szeregowy ISP, Ty potrzebujesz równoległego. Prawdę mówiąc to nawet nie wiem czy można jeszcze takie kupić. Swego czasu posiadałem takowy.
 7. Sabre

  Attiny28l - jak podłączyć

  Do tego mikrokontrolera potrzebujesz specjalnego programatora równoległego i tylko tak możesz go zaprogramować. Nie posiada on ISP.
  Powiem szczerze, że nie spodziewałem się tak podchwytliwych pytań 😀. Gratuluję pomysłu.
 8. No tak, cień na ścianie od słońca nie rośnie aż tak ze względu na właśnie wiązkę równoległą. To musi być źródło punktowe ale w miarę skupione.
 9. Oczywiście że się powiększy, nie myślcie o wiązce równoległej jak o laserze, którego wiązka ma np. 0,5mm. Taka wiązka może być dowolnie szeroka przez co zasłaniając jej większą część cień również się powiększy i to z idealnym kontrastem. Edycja: Złapałem się we własny tok rozumowania. Przy idealnie równoległej wiązce nie powiększy się cień. Macie rację. Cały czas chodzi mi o na tyle skupione światło aby to było właśnie w okolicach tych 3-5°.
 10. @Marooned ale równoległa wiązka też powiększy cień gdy zbliżysz obiekt do źródła światła, z tym, że dzięki wiązce równoległej będziesz miał jeszcze lepsze krawędzie. Tak jest ze światłem ze słońca, ponieważ jest w bardzo dużej odległości od ziemi i jest to punkt, to można przyjąć, że w danym miejscu padają na dany obiekt wiązki równoległe.
 11. O ile dobrze rozumiem, to w teatrze cieni wiązka światła musi być prawie jak w laserze, tzn musi być to wiązka jak najbardziej równoległa. Bo przy oddalaniu od ściany cień będzie się powiększał ale nie zniekształcał i będzie zachowywał kontrast. Można takie coś uzyskać tylko na dwa sposoby, albo właśnie poprzez bardzo mocne skupienie tak jak w tym kolimatorze 3°, albo poprzez użycie bardzo dużego zwierciadła wklęsłego (czasza anteny satelitarnej). Prostsze jest użycie kolimatora, który skupi wiązkę bardzo mocno przy okazji zyskując na jasności.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.