Skocz do zawartości

gacek91

Users
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O gacek91

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Lubuskie,Wrocław
 1. Siemka, tutaj pisze chyba o tym samym problemie. Ściągnij najnowszą biblioteke od ST może coś to da
 2. Nie jestem programisto Pythona ale domyślam się że nie masz zainstalowanej biblioteki/modułu o nazwie time. Musisz ściągnąć paczke do Pythona, tak mi się zdaje. Odnośnie 3 plików to one nie działają odzielnie. Tak powiem, jeden plik uruchamia pozostałe dwa pliki. Dzieki czemu ten pierwszy plik posiada funckjonalność pozostałych dwóch. Udostępnia to każdy język programowania w obecnych czasach. Jeżeli chcesz się nauczyć programowania to polecam Grębosza "Symfonia C++" tom 1 i 2 . Są tam przedstawione podstawy C i C++. Jeżeli nausz się języka C/C++ to żaden język nie bedzie ci starszny
 3. Użył do tego programu Inksapce z wtyczką pozwalającą na eksportowanie z tego programu do G code. To wszystko jest napsiane w G code. Jeżeli masz dwa punkty to masz rówanie lini prostej. I laser leci z punktu A do punktu B. Jeżlei masz krzywą punkty A B i C to krzywa jest interpolowana. Jak masz dwa punkty to znacz punkt początkowy i punkt końcowy to możesz wyliczyć każdy punkt "po drodze". Tak samo jest z krzywymi. Z tego linku co pokazałeś to wykorzystał mostki H do sterowania silnikiem krokowy bo rapi ma za mały prąd na wyjściu portów. Wszystkie deklaracje jak i tłumaczenie cod
 4. Ja dodam swoje 3 grosze że jeżeli masz duży projekt gdzie jest multum zmiennych gdzieś 50-100 to struktury ułatwiają życie. Bardzo. Jeżeli dostajesz kod(trzeba dodać dużo kodu) do poprawy i masz zmienić jedna rzecz to jeżeli kod jest napisany przejrzyście to idzie łatwo. Dodam że kod pisany na samych zmiennych jest mało czytelny bo nagle dochodzi dużo linijek kodu. W skrócie gdzie to jest wykorzystane? Wszędzie gdzie ułatwia to życie, bo od tego to jest. Zachęcam do obejrzenia opensource programów gdzieś na svn albo git i zapoznania się z kodem.
 5. Zdaje mi się że musisz zarejestrować przerwanie od ADC. Inaczej NVIC nie powiadomi DMA o zakończeniu konwersji w ADC. Nie wiem co tam uruchamiasz jeszcze, nie zamieściłeś całego kodu.
 6. Masz zabezpieczone pewne strony w pamięci flash przed zapisem/skasowaniem. Odbezpiecz je. Opcja jest dostępna w utlinku.
 7. gacek91

  Atmega88- kwarc

  Z dokumentacji: Maksymalnie wyciągniesz 8MHz. Oscylatory RC są gorsze od oscyalotrów kwarcowych. Musisz zastosować kwarc 20MHz aby mieć taką częstotliwość.
 8. Takie "coś" nie zadziała. Poczytaj o mostku H.
 9. -- Edit --- Do przerwań zwenętrznych możesz wykożystać tylko niektóre piny. Wszystko jest napsiane w dokumentacji. Nie możesz użyć przerwania bo takie przerwanie nie istnieje Możesz użyć np EXTI0 lub EXTI1 lub EXTI3 itp. Musisz poszukać tabelki z wektorami przerwań w dokumentacji jest to na stronie 184/967 jakie przerwania twój procesor obsługuje. Jeżeli masz EXTI0 to możesz wykożystać tylko pin 0 z portów: Wyżej cytat z dokumentacji. Mam nadzieję, że teraz sobie poradzisz
 10. gacek91

  Mózg od podszewki

  Mi się zdaje, że w tekście źródłowym pisze o 1,190 miliarda euro to ma już większy sens.
 11. W makefile dołączyłeś plik d_lcd.c ? Kompilator nie widzi twojej funkcji ani zadeklarowanych zmiennych. teraz inne błędy wyskakują... Najlepiej jak byś poczytał dokumentacje do atmegi8 możliwe, że tam trochę inaczej uruchamia się timera niż na 32. Ale tego nie jestem pewny. Ja ci bardziej nie pomogę bo sam dopiero uczę się programowania uC. Ja na twoim miejscu odpaliłbym timer0 na zwykłej diodzie(miganie co 1s) żeby dowiedzieć się jak to funkcjonuje. Bo inaczej możesz się zniechęcić. Poza tym też mam jakąś książkę do avr'erów i tamte przykłady też mi nie działają. Stara książka,
 12. Popraw nazwę pliku. Z #include "d_led.h" na #include "d_lcd.h" oraz w kodzie #ifndef _d_led_h #define _d_led_h na #ifndef _d_lcd_h #define _d_lcd_h Czytaj uważniej co wypisuje tobie kompilator.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.