Skocz do zawartości

Maniac

Users
 • Zawartość

  60
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Maniac

 1. Chodzi o to, że przy ataku nie powinien on reagować na linie, nie powinien się zatrzymywać.
 2. Na drugim filmiku można zobaczyć, że przy ataku, gdy robot wykryje białą linię to następuje jego zatrzymanie, wydaje mi się, że nie jest to najleszy pomysł.
 3. Nie widzę tam nic podobnego. Zobacz, może w swoich zasobach masz jakiś element w takiej obudowie.
 4. Cześć, Jeżeli ktoś ma jakiś element w Eagle z obudową SO8 lub SOP24 to bardzo bym prosił. Potrzebne mi się te 2 obudowy.
 5. Czy SOP24 oraz SSOP24 to takie same obudowy, czy jednak różne?
 6. Cześć, Jak w temacie, poszukuję biblioteki układu SCT2024 do Eagle.
 7. Maniac

  Układ RTC - jaki?

  Nie wiem jaka różnica, ale pisząc to miałem na myśli zegar w robocie.
 8. Cześć, Jaki układ rtc polecacie? Będzie mi on potrzebny do budowy zegara, interesuje mnie w nim dokładność oraz podtrzymywanie bateryjne, w przypadku braku zasilania. Pierwszy wybór padł na układ DS3231, ale cena +25zł nie jest dla mnie interesująca. Znacie jakieś tańsze układy, które są równie dokładne jak DS3231? Podtrzymywanie bateryjne nie jest koniecznością.
 9. Jaki koszt wykonania płytki?
 10. Maniac

  Szkoła na przyszłość

  To jest właśnie taka nauka na pamięć, bez zrozumienia czegokolwiek. Ktoś poprzestawia literki w zadaniu i już wzór nie pasuje i nie wiadomo jak to rozwiązać. Jeżeli sami nie zaglębiamy się w temacie i nie rozwijamy wiedzy na ten temat w domu, to studia nam nic nie pomogą i taka jest prawda.
 11. Maniac

  Szkoła na przyszłość

  Jeżeli mówisz o Polsce to jak najbardziej się z Tobą zgodzę, są wyjątki, gdzie ktoś znajdzie pracę w tym kierunku ale to raczej nieliczni. Większość to nawet nie wie co to mechatronika, więc o czym tu mówić. Druga sprawa to to, że nie tylko osoby po mechatronice mają problemy ze znalezieniem pracy, również i po innych kierunkach. To dotyczyło polski, ale na świecie wygląda to inaczej. Mechatronicy są cenieni i dobrze opłacani. Także uczyć się angielskiego i patrzeć szerzej, na Polsce się świat nie kończy.
 12. Chciałbym się dowiedzieć jakie wymiary ma robot. Długość, szerokość płytki głównej oraz długość, szerokość listwy z czujnikami.
 13. Maniac

  Podczerwień

  http://www.pe.ifd.uni.wroc.pl/BascomBasicAVR3.pdf Strona 206.
 14. Naraziem mówisz o materiałach, które można "zgnieść", gorzej będzie ze stałym przedmiotem, np. bryłka drewniana, wtedy będzie się zsuwało. To tak samo jakbyś nożycami próbował coś złapać.
 15. Dlaczego przy poszukiwaniach życia pozaziemskiego zakładamy, że muszą tam panować warunki niemal identyczne jak u nas? Równie dobrze, organizmy mogły się tam przysztosować do całkiem innych, dla nas nie do pomyślenia warunkach. Nie koniecznie obce organizmy muszą czerpać energię z wody, czy powietrza, być może inne pierwiastki dostarczają im tego samego co nam woda czy powietrze. Takie jest moje zdanie na ten temat.
 16. Cześć, chciałem zapytać czy jest na forum jakaś osoba, u której istnieje możliwość wydrukowania kilku elementów w formie druku przestrzennego?
 17. Gdzie znajduje się Wasze stowarzyszenie?
 18. Maniac

  Sensor z myszy optycznej

  Miałem zamiar to ogarnąć w bascomie, ale to raczej nie wyjdzie. Myślałem, że to trochę prościej wygląda.
 19. Znalazłem w szufladzie nie potrzebną mysz optyczną i postanowiłem dobrać się do niej, znajduje się w niej taki układ http://www.datasheet.co.kr/download.php?id=526447. Chciałbym to jakoś obsłużyć, może ktoś próbował zrobić coś podobnego, albo powie, którymi pinami powinienem się zainteresować i czy trudno jest wyciągnąć z tego obraz.
 20. Można prosić o zdjęcia tego co już jest?
 21. Maniac

  Jaki grot do smd?

  Dobrze, dziękuje za poradę.
 22. Maniac

  Jaki grot do smd?

  Witam, Jakie groty mam wybrać do lutowania elementów smd, a jakie do elementów przewlekanych, które będą najlepsze to polutowania elementów w obudowie tqfp? Wybieram z pośród tych: http://www.hotair.pl/imgn/groty/grotywszystkie_m.jpg Pozdrawiam
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.