Skocz do zawartości

flesiu

Użytkownicy
 • Zawartość

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

19 Dobra

O flesiu

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Dębica
 1. Mam pytanie, czy koszulki są płatne? Nie jest to nigdzie napisane, a w formularzu rejestracyjnym znajduje się pytanie o koszulki.
 2. Jeśli chodzi o wybieranie nagród, to takie rozwiązanie było na CybAiRBot 2012. Wprawdzie było to trochę zaskakujące i trzeba było się szybko zdecydować (widząc tylko z daleka albo pytając tych co już wybrali), ale na pewno ciekawe rozwiązanie. Pamiętam, że pula była dosyć duża i były chyba 2 lub 3 "kolejki" gdzie wybierało się kolejne nagrody.
 3. Treker, jeśli chodzi o propozycje z pierwszego posta, to 1) taki wyświetlacz jest w Rybniku, 2) kilka punktów pomiarowych jest w Rzeszowie (pomiar na prostej), ale systemu z F1 nigdzie na razie nie ma, 3) straty na pewno był na jakichś zawodach nie wiem czy to też nie był Rybnik, ale na pewno gdzieś było i to może w paru miejscach, 4) tego nigdzie nie było i na pewno byłoby ciekawe, co do ostatniego posta, to ta edukacja mogłaby być w formie "konferencji" po finale, tak jak jest na różnych zawodach sportowych. Prezentacja z xSumo, typu zdjęcie, waga, itp. byłaby ciekawa i chyba realna do zrobienia:)
 4. Do różnych pomiarów stosowaliśmy oba wymienione przez Ciebie sposoby. Było to już chwilę temu więc na 100% nie jestem w stanie powiedzieć, ale chyba do identyfikacji były równe odstępy, gdyż do logowania użyliśmy matlaba z ustawionym trybem fixed point. Pomiary co 1 ms jeśli dobrze pamiętam. Ale sposób z zapisywaniem czasu i ticków też stosowaliśmy do innych pomiarów.
 5. Dobre pytanie Treker, też miałem je zadać Więc czekamy na odpowiedź
 6. Tak pobudzaliśmy układ skokiem, ale logowaliśmy odczyty enkodera, nie prędkość. Dane odczytywaliśmy najszybciej jak się dało logując czas i wartość enkodera. Samo zidentyfikowanie i dopasowanie modelu udało się całkiem dobrze, lecz tak jak pisałem już wcześniej późniejsze wykorzystanie modelu jest trudne do zrealizowania. Znajomość modelu może pomóc wyznaczyć jakieś początkowe nastawy, ale i tak bez metody prób i błędów się nie obejdzie
 7. Najpierw odnosząc się do postu wyżej, nawet jeśli znamy parametry silnika lub jesteśmy w stanie je wyliczyć(czyli de facto je znamy), to są to parametry teoretyczne. W rzeczywistości i tak musimy zidentyfikować silnik eksperymentalnie. Ewentualnie jeśli producent podał jakieś wartości to możemy je przyjąć jako początkowy model przy wyznaczaniu transmitancji( realne wartości nie powinny zbytnio odbiegać od teoretycznych, więc algorytm optymalizacji, dopasowujący dane eksperymentalne do modelu będzie miał łatwiej). W naszym robocie Thunderstorm w ramach pracy inżynierskiej robiliśmy identyfikację silnika, jednak próba symulacji i wyznaczania nastaw za pomocą simulinka okazała się trudna. Simulink korzysta z algorytmu ciągłego. W rzeczywistości algorytm jest dyskretny i posiada ograniczenie na sterowanie. Ograniczenie sterowania powoduje, że obliczanie nastaw, czy nawet transmitancji jest trudne/niemożliwe, gdyż obiekt staje się nieliniowy. Podsumowując Simulinka można wykorzystać, żeby wyznaczyć jakieś początkowe wartości nastaw, jednak jakość sterowania najlepiej oceniać już na rzeczywistym obiekcie i dobierać nastawy znając działanie każdej części regulatora. Z teorii wiadomo, że metody Z-N i A-H dają nastawy dalekie od optymalnych, ale można spróbować ich użyć (tylko trzeba uważać przy utracie stabilności). Osobiście nigdy nie korzystałem z nich przy doborze nastaw silnika. Przepraszam za przydługi post. Mam nadzieję, że trochę pomogłem.
 8. jak odzyskać login do konta? bo funkcja przypomnij dane pozwala zresetować hasło, ale nie przypomina loginu, a logowanie przez podanie maila jako loginu nie działa
 9. Jeśli masz zabezpieczenie przed dzieleniem przez 0, to sposób rozumowania jest dobry, nie wiem jak z implementacją, ale chyba też wygląda poprawnie, choć tak jak mówiłem nie znam Bascoma, więc nie mogę powiedzieć na 100% że jest dobrze.
 10. Obliczenie na Googlach był poprawne, bo 60+(-60)/2=60-30=30 Ale w twoim programie chyba dzieliłeś sumę, a nie tylko ostatnią liczbę, choć nie wiem, bo nie znam Bascoma
 11. A co z wynikami klasyfikacji 2012/2013? Bo chyba ich nie było, a temat też jakoś znikł.
 12. Z tego co pisali organizotorzy, to do minisumo classic dostaje się 16 najlepszych robotów z minisumo enhanced i są rozgrywane tylko finały systemem pucharowym.
 13. Chodzilo mi o to, że jak mam uruchomiony VCP na STM32 i przesyłam dane do komputera przez USB. Chciałem tak samo przesłać do telefonu, ale obsługa po stronie telefonu nie jest taka prosta... Szkoda, że App Inventor tego nie obsługuje. Wydawało mi się, że skoro obsługuje bluetooth to USB też... Szkoda
×
×
 • Utwórz nowe...