Skocz do zawartości

baton

Użytkownicy
 • Zawartość

  67
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  8

baton zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 4 września 2013.

Treści użytkownika baton zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

38 Bardzo dobra

O baton

 • Ranga
  4/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  PWr

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Pozwolę się nie zgodzić z opinią o zbytnim zaawansowaniu systemu do małych projektów. Przecież malina tak czy inaczej potrzebuje prawdziwego OSa, żeby można było na niej coś zrobić. Dotąd był to przeważnie Linux, który raczej lżejszy od tego Windowsa nie będzie, już szczególnie jeśli korzystamy z środowiska graficznego. Sam chętnie wypróbuję to rozwiązanie, bo uwielbiam zarówno C# jak i VS
 2. Uwaga! Rejestracja na zawody otwarta będzie do dnia 24.11.2013. Jest to termin ostateczny i nie planujemy jego przedłużania, dlatego rejestrujcie się już teraz
 3. Polecam przeczytać, ciekawy artykuł: http://www.drdobbs.com/jvm/programming-with-reason-why-is-goto-bad/228200966 "Nie używać goto" wydaje mi się jednym z głupszych sformułowań, jeśli chodzi o zasady programowania.
 4. Może trochę kotlet, ale to chyba jedyna polska strona, którą znalazłem, szukając rozwiązania powyższego problemu - czyli co zrobić, gdy wszystko mamy ustawione poprawnie, ale linia PIO 0.10 nie chce działać - także pozwolę sobie zamieścić rozwiązanie, dla potomnych. Otóż - odpinamy programator od układu.
 5. Treker, chyba czas najwyższy na kategorię robotów microsumo w katalogu, co?
 6. Rzadko bywałem ostatnio na forbocie, koniec semestru boli, a odezwałbym się wcześniej. Pewnie problem został dawno rozwiązany, ale w każdym razie... nie wiem dlaczego to by miało tyle czasu trwać Dawno temu robiłem testy czasu trwania pomiarów ADC w atmedze, żeby udowodnić komuś, że trzeba mieć naprawdę rakietę, żeby nie wyrobić się z odczytami. Nie pamiętam teraz dokładnych wyników, ale w trakcie 1ms na pewno dało się przeprowadzić kilkukrotnie pomiar na wszystkich kanałach ADC, więc to raczej nie jest kwestia czasu konwersji. Będę strzelał, to co mi przyszło do głowy, co warto sprawdzić
 7. baton

  Szybki i wydajny gepard

  Na mnie ten robot wywarł dużo większe wrażenie niż bostonowy biegacz. Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach nie jest już problemem stworzenie dowolnie finezyjnie poruszającego się robota, a właśnie kwestia jego zasilania. Cóż z tego, że mamy robota biegającego z prędkością rakiety, kiedy jego zasięg operacyjny jest ograniczony do bieżni? Ciekaw tylko jestem, czy ten gepart z MIT jest w stanie poruszać się poza bieżnią.
 8. Rozumiem obawy przed pozbawieniem zabawy absolutnie zielonych... Ale nie mamy chyba środków, chęci ani potrzeby, aby zrobić wszystko w jednym. Nikomu oczywiście nie zabronimy wystartowania zwykłym LFem jako RF. Dla początkujących, których roboty ledwo trzymają się linii, sam start w zawodach jest przeżyciem, myślę że w tym przypadku się to nie zmieni. Labirynt - fakt, nawet to maleństwo 5x5 skutecznie pozbawia mnie łóżka, a na dużym jednak można zaobserwować znacznie więcej. A pisząc o trudności myślę raczej o algorytmie jazdy, ale takim, żeby wyglądało to... ładnie. Mam wrażenie, że zdec
 9. Ojek, wyjdź O LFach myśleliśmy długo, mieliśmy kilka koncepcji, które po kolei upadały... W końcu padło na to, co nazwaliśmy RFem. Stanowi chyba ciekawą ewolucję (acz nie rewolucję) w tym temacie. LF z przeszkodami brzmi ciekawie... ale jak? Może połączenie LFa z MM?
 10. Udostępnienie labiryntu przed samymi zawodami wydaje mi się bardzo dobrym pomysłem, może nie wpłynie to bezpośrednio na chęci budowy takiego robota, ale przynajmniej pomoże części z nich w przejechaniu labiryntu podczas właściwych zawodów. A głównym problemem z MM jest chyba to, że jest to po prostu trudne... Chociaż postęp widać z zawodów na zawody, myślę, że u nas już faktycznie myszy będą się ścigały, a nie tylko próbowały dojechać.
 11. Co do RLa - nie chcemy stać w miejscu, a z tą konkurencją tak jest. Modyfikacje, które chcemy wprowadzić, nie wykluczają z udziału aktualnie jeżdżących konstrukcji. Mechanicznie nie wymagają absolutnie żadnych zmian, to jedynie kwestia ulepszenia algorytmu. Dzięki temu nie wystarczy 25 linijek kodu, a może 35 Rezygnacja z nieskończonej ilości przejazdów też wpłynie pozytywnie na walkę w tej konkurencji - tylko sobie wyobraźcie, jak wyglądałby micromouse, gdyby można było próbować przejazdów do skutku. Z możliwości, jakie daje *sumo enhanced, trzeba będzie na pewno umieć skorzystać. Enova
 12. baton

  Jaki multimetr polecicie ?

  Chyba wszystkie te kryteria spełnia UT70A, także cenowo: http://www.programatory.com.pl/sklep/index.php?p150,multimetr-ut70a-ut-70a Od dłuższego czasu posiadam UT60E i jestem bardzo z niego zadowolony.
 13. Pojemność i maksymalny dozwolony prąd nie mają ze sobą nic wspólnego, po prostu jedne akumulatory pozwalają na większy pobór prądu, inne na mniejszy - kwestia producenta, planowanych zastosowań, kosztów i jeszcze pewnie wielu innych czynników. A w realnym zastosowaniu pololu HP nie wciągnie raczej więcej jak 1A.
 14. baton

  Kalibracja dwóch serw HXT900

  Według mnie, jedyną możliwością na uzyskanie prostego toru ruchu jest zastosowanie sprzężenia zwrotnego od silników/kół, czyli enkoderów. Bez tego raczej nie zmusisz dwóch silników do kręcenia się z taką samą prędkością. Pozostaje jeszcze możliwość mechanicznego sprzężenia dwóch kół (mechanizm różnicowy?), ale to pewnie będzie jeszcze trudniejsze od enkoderów.
 15. Zacząłbym od wykorzystania sprzętowych możliwości uC, w tym przypadku obsługi enkoderów Czemu ma on mielić cały czas przerwania, skoro można to zrobić zupełnie bez udziału CPU?
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.