Skocz do zawartości

czarny8322

Użytkownicy
 • Zawartość

  43
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

11 Dobra

O czarny8322

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Poznań

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. coś takiego? https://www.designboom.com/technology/oled-display-cubes-at-mit-media-lab/
 2. Ogólnie sporo fajnych rzeczy można zaimplementować - np zegar, led equalizer, gry? Chyba najfajniejsze efekty uzyskuje się dzięki żyroskopowi - można np. pod wpływem ruchu kostki "przelewać" kolory między ściankami:). Odnośnie zasilania i reszty - obecnie jest tam li-pol 7.4 + moduł ładowarki, przetwornica na 3.3, esp i żyroskop. Połączenie wszystkiego kablami skutkuje brakiem miejsca w środku - w związku z czym zamówiłem płytki PCB(jeszcze nie testowane - bo projekt leży w szufladzie). Ogólnie jest jeden problem - mianowicie, jeśli wszystkie panele świecą, cała kostka się bardzo grzeje.
 3. Fajny projekt!!:) Spore możliwości zabawy:) Swego czasu zacząłem coś podobnego (RGB ,WIFI,żyroskop) - Niestety nie ukończyłem - a w sumie tylko oprogramować do końca pozostało:
 4. Cześć Ethanak:) Próbuję odpalić Twój syntetyzator na nanopi air (16.04.6 LTS - Xenial Xerus), w marnej podróbce Twojego Ciapka:) ale niestety mam problem z zależnościami, brakuje pakietu sox, a z instalacją sobie nie radze:) Poniżej wklejam próbę, może będziesz w stanie pomóc: Unpacking mbrola-pl1 (0.1-2) ... Setting up mbrola-pl1 (0.1-2) ... root@NanoPi-NEO-Air:/home/pi/test/kedrigern# dpkg -i milena*.deb Selecting previously unselected package milena-data. (Reading database ... 52891 files and directories currently installed.) Preparing to unpack milena-data_0.2.92.1-1_all.deb ... Unpacking milena-data (0.2.92.1-1) ... Selecting previously unselected package milena-libs. Preparing to unpack milena-libs_0.2.92-1_armhf.deb ... Unpacking milena-libs (0.2.92-1) ... Selecting previously unselected package milena-libs-dev. Preparing to unpack milena-libs-dev_0.2.92-1_armhf.deb ... Unpacking milena-libs-dev (0.2.92-1) ... Selecting previously unselected package milena-say. Preparing to unpack milena-say_0.2.92-1_armhf.deb ... Unpacking milena-say (0.2.92-1) ... dpkg: dependency problems prevent configuration of milena-say: milena-say depends on sox; however: Package sox is not installed. dpkg: error processing package milena-say (--install): dependency problems - leaving unconfigured Setting up milena-libs (0.2.92-1) ... Setting up milena-libs-dev (0.2.92-1) ... Setting up milena-data (0.2.92.1-1) ... Errors were encountered while processing: milena-say root@NanoPi-NEO-Air:/home/pi/test/kedrigern# sudo apt-get install sox Reading package lists... Done Building dependency tree Reading state information... Done You might want to run 'apt-get -f install' to correct these: The following packages have unmet dependencies: sox : Depends: libsox-fmt-alsa (= 14.4.1-5+deb8u4ubuntu0.1) but it is not going to be installed or libsox-fmt-ao (= 14.4.1-5+deb8u4ubuntu0.1) but it is not going to be installed or libsox-fmt-oss (= 14.4.1-5+deb8u4ubuntu0.1) but it is not going to be installed or libsox-fmt-pulse (= 14.4.1-5+deb8u4ubuntu0.1) but it is not going to be installed Depends: libsox-fmt-base (= 14.4.1-5+deb8u4ubuntu0.1) but it is not going to be installed Depends: libsox2 (= 14.4.1-5+deb8u4ubuntu0.1) but it is not going to be installed E: Unmet dependencies. Try 'apt-get -f install' with no packages (or specify a solution). root@NanoPi-NEO-Air:/home/pi/test/kedrigern# sudo apt-get inst^Cl sox root@NanoPi-NEO-Air:/home/pi/test/kedrigern# sudo apt-get install libsox-fmt-alsa Reading package lists... Done Building dependency tree Reading state information... Done You might want to run 'apt-get -f install' to correct these: The following packages have unmet dependencies: libsox-fmt-alsa : Depends: libsox2 (>= 14.4.0) but it is not going to be installed milena-say : Depends: sox but it is not going to be installed E: Unmet dependencies. Try 'apt-get -f install' with no packages (or specify a solution). root@NanoPi-NEO-Air:/home/pi/test/kedrigern#
 5. Cześć, Czy istnieje moduł BT(tani), który pozwala mi na streaming Audio oraz danych? Przykładowo jest tani układ BK8000L - ale UART w nim nie działa. Chciałbym zbudować głośnik BT, ale zależy mi też na przesyłaniu do niego także danych z aplikacji androidowej. Pozdrawiam
 6. MEEEGA!!! a ja tutaj kombinowałem z asystentem google dla języka polskiego itp... a tutaj coś tak fajnego
 7. Cześć W ramach zabicia czasu zbudowałem tracker do gry Fortnite, który chciałbym Wam przedstawić. Urządzenie łączy się z siecią WIFI za pomocą modułu ESP - Wemos D1. Za za wyświetlacz robi - dotykowy LCD TFT 2.4" ze sterownikiem ILI9341. Zasilanie to bateria lipol wraz z modułem ładowania. Podsumowując jest to taki składak z gotowych modułów Obudowa została wydrukowana na drukarce 3D a oprogramowanie napisałem w Arduino. Całość ściąga aktualne dane z sieci za pomocą API i wyświetla je na ekranie. Uprzedzając pytania - nick gracza jest przypadkowy:)
 8. Witam, Może ktoś widział, ktoś wie:) Szukam jakiegoś chatbota, którego mógłbym wykorzystać do "interakcji" z robotem. Nie chodzi mi tutaj o wydawanie poleceń, chociaż to też wchodzi w zakres ale o odpowiedzi na pytania i ewentualne uczenie się na podstawie przebytej rozmowy. Szukam API które ma w ofercie język polski. Czy komuś obiło się coś o uszy? Testowałem CLEVERBOT'a ale to się raczej nie nadaje.
 9. OOO Miło zobaczyć Nixie na forbocie Też bawię się w budowę i już popełniłem parę zegarków... można zobaczyć na https://www.nixietime.pl/ Obecnie jestem na etapie robienia bardziej kompaktowej wersji, oraz uniwersalnego sterownika do różnych lamp. Swoje zegary opierałem o tranzystory MMBTA... Ty użyłeś widzę Transoptor'ow oraz jednego układu 74141.... pytanie... jak Ci to działa?:) czy nie ma problemu duszków? Szukam jakiegoś dobrego sterowania do tych lampek które nie będzie wymagało "miliona" elementów.
 10. Buduję przetwornicę podwyższającą napięcie z 12V do 180V i do generowania przebiegu chcę użyć esp12. Identyczną przetwornicę udało mi się złożyć na arduino nano używając timer'a1 - tam pwm, timery są bardzo dobrze opisane, a na ESP12 szukam i nie wiele znalazłem. Próbowałem oczywiście z funkcją analogWriteFreq() ale bez rezultatów. Nie mam też oscyloskopu aby to dokładnie zbadać. A środowisko to Arduino IDE, ale może być C... bez znaczenia dla mnie.
 11. Witam, Od jakiegoś czasu szukam informacji na temat zmiany częstotliwości PWM w ESP12. Posiadam płytkę Wemos D1 mini i chciałbym uzyskać 30 - 60 kHz na wyjściu. Czy ktoś z Was próbował może?
 12. Cześć, Dziękuje za przydatne linki z pierwszej odpowiedzi:) Bardzo pomocne. Ostatecznie zrobiłem to samemu, już nie na ekspanderach tylko dodałem drugie arduino, z którego wykorzystałem zwykłe piny do obsługi "klawiatury", dodatkowym atutem jak się okazało później...była obsługa modułu mp3... który w tym przypadku komunikował się z arduino za pomocą TX/RX i nie dało się tego obsłużyć na Arduino który odpowiedzialny był za lampy, ponieważ kiedy wysyłana była komenda do modułu mp3, loop blokował się na ułamek sekundy, co skutkowało gaszeniem lamp. Odpowiadając na Twoje pytania: Dlaczego tak zmieniłeś projekt, że musisz zaprzęgać ekspandery? -- ponieważ obsługa 4lamp zabiera mi 15pinów z arduino. Co do płytki... rozmiary pomiędzy cyframi są takie ponieważ takie miały być:) to jest zamierzone działanie. Temat jest do zamknięcia:) jeszcze raz dzięki:)
 13. Co do wyświetlacza, będą to lampy NIXIE. Po podłączeniu odpowiednich kabli i wyświetleniu numeru na wyświetlaczu zagra jakieś mp3. Niestety nadal mam problem z obsługą klawiatury ponieważ troszkę skomplikowałem sobie projekt. Do obsługi klawiatury mam do dyspozycji dwa expandery pcf8574. pierwszy - 0x20 - mam 4ry wolne piny drugi 0x21 - mam 8 wolnych pinów łącznie mam 12 wolnych pinów za pomocą których potrzebuje zbudować klawiaturę, która da mi 27 kombinacji podłączeń kabli, czyli 3mnożniki razy 9 cyfr. Zamysł był taki aby wykorzystać fajną bibliotekę do obsługi klawiatury i pcf8574: https://github.com/joeyoung/arduino_keypads/tree/master/Keypad_I2C tutaj przykład użycia dwóch pcf8574: https://github.com/joeyoung/arduino_keypads/tree/master/Keypad_I2C/examples/HelloKeypadTwo_I2C Chciałem stworzyć 3 klawiatury 1x9 używając 3pinów z pierwszego expandera(jako mnożniki) i reszty pinów jako "cyfry". Problem w tym że nie mogę zdefiniować pinu 1 z pierwszego expandera jako "row/mnożnik" i reszty 9ciu pinów z obu expanderów jako "col/cyfry". Powyższa biblioteka nie daje mi możliwości "współpracy" dwóch expanderów do stworzenia jednego matrixu. Problem rozwiązałby się gdybym mógł zdefiniować piny expandera, czyli np pokazując na poniższym przykładzie zamiast pinu 11, użyłbym czegoś takiego jak: expander.digitalRead(4): zamiast pinu 11: byte rowPins[ROWS] = { 11} , chciałbym wskazać np pin 4 na expanderze: byte rowPins[ROWS] = expander.digitalRead(4) Tutaj wklejam przykład na pinach arduino. Chciałbym zrobić identyczne 3klawiatury używając wolnych pinów z expandera. const byte ROWS = 1; const byte COLS = 9; char keys[ROWS][COLS] = { {'1','2','3','4','5','6','7','8','9'}, }; byte rowPins[ROWS] = { 11}; byte colPins[COLS] = { 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 }; Keypad kpd = Keypad( makeKeymap(keys), rowPins, colPins, ROWS, COLS ); const byte ROWS1 = 1; const byte COLS1 = 9; char keys1[ROWS1][COLS1] = { {'a','b','c','d','e','f','g','h','i'}, }; byte rowPins1[ROWS1] = { 12}; byte colPins1[COLS1] = { 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 }; Keypad kpd1 = Keypad( makeKeymap(keys1), rowPins1, colPins1, ROWS1, COLS1 ); const byte ROWS2 = 1; const byte COLS2 = 9; char keys2[ROWS2][COLS2] = { {'j','k','l','m','n','o','u','p','r'}, }; byte rowPins2[ROWS2] = { 13}; byte colPins2[COLS2] = { 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 }; Keypad kpd2 = Keypad( makeKeymap(keys2), rowPins2, colPins2, ROWS2, COLS2 ); Jak ktoś ma jakiś pomysł albo rozwiązanie, będe całował po stopach:D
 14. Dzięki:) załapałem. Materiały przeczytałem, dzięki za to. Co do pytania o zasadność, ma być to prosta zagadka logiczna dla kogoś... typu mam podaną liczbe 8019 i za pomocą odpowiedniego połączenia przewodów z otworami, muszę uzyskać tą liczbe na ekranie...czyli: wkładam kabel(mnożnik): x100 do 76 x10 do 32 x1 do 99 w wyniku sumy mam 8019. A więc, zbuduję schemat jak poniżej i pobawie się softem. Dzięki jeszcze raz. Wiec schemat będzie wyglądał mniej więcej tak jak ponizej:
 15. Cześć, Wydaje mi się że problem jest bardziej złożony niż zwykły matrix, ponieważ muszę rozrużnić, do której masy(mnożnika) dany przycisk został zwarty. Jeśli się mylę, to proszę mnie naprostować Ogólnie chciałbym zrobić coś na wzór kalkulatora, jak na poniższym obrazku. Będą tam otwory z przypisanymi numerami i mnożniki na kablach. Po włożeniu kabli w otwory ma się wyświetlić wynik działania.
×
×
 • Utwórz nowe...