Skocz do zawartości

tomaha1

Użytkownicy
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O tomaha1

 • Ranga
  2/10
 • Urodziny 27.04.1987

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Toruń
 1. Rekord świata (człowieka) to chyba coś około 10 s więc ten Brytyjczyk też najlepszy nie jest...
 2. W najnowszym numerze EdW jest potwierdzenie (w listach do redakcji), że niedługo (możliwe że przed zimą) zakończą się prace nad książką dotyczącą kursu C. Będzie to nie tylko kopia tego kursu z magazynu, ale też dodatkowe rzeczy.
 3. W każdym numerze EdW jest spis sklepów elektronicznych z wielu większych miast więc warto byłoby wspomnieć tylko sklepy z mniejszych miejscowości tudzież sprawdzone sklepy (z komentarzem odnośnie cen i obsługi itp.).
 4. Musiałbyś się zapisać na tzw. studia mundurowe: http://www.wat.edu.pl/0100_a.php moim zdaniem będzie trudno się dostać, bo bardzo mało miejsc... No i od razu podpisujesz pewnie "kontrakcik", powodzenia... PS. A gdyby się nie udało to jest inna droga, trochę dłuższa. Mianowicie najpierw jakaś uczelnia a następnie szkoła podoficerska lub oficerska.
 5. Ten kierunek już masz na większości politechnik. Nawet na uniwersytetach zaczynają się pojawiać (np. UMK w Toruniu). Jesteś pewien, że po WAT zostajesz żołnierzem zawodowym tak od razu? A jeżeli tak to zwróć uwagę z jakim stopniem ukończysz szkołę. Pozdrawiam.
 6. Treker a gdzie to zamawiasz i czy tylko drukarka laserowa spełnia wymogi termotransferu?
 7. Mi się kończy prenumerata w grudniu i chyba nie przedłużę, poza tym nie odpowiedzieli w żadnej formie na moją propozycję związaną z robotyką (a napisałem bardzo ładny mail).
 8. To jest niezgodne z prawem (na elektrodzie od razu usuwają posty z artykułami lub schematami z różnych czasopism).
 9. To zależy do czego chcesz później wykorzystać urządzenie które wykonasz. Jeśli będzie to długi czas to lepiej wykonaćna płytce drukowanej a jeśli to jakiś prototyp lub coś na krótszy czas to lepiej na prototypowej. 1. Kupujesz laminat. Musisz mieć schemat od strony druku (odbicie lustrzane schematu montażowego) można go wykonać różnymi programami lub po prostu przerysować schemat na papier śniadaniowy lub bibułkę i odwrócić. Najpierw zaznaczamy po stronie miedzi miejsca do wywiercenia (np. punktakiem itp.). Wiercimy otwory cienkim wiertełkiem (najlepiej kobaltowym) (ja mam do tego celu wiertarke modelarską w domu). Wyrównujemy płytkę drobnym papierem ściernym aby pozbyć się zadziorów i zanieczyszczeń. Na tworzenie linii łączeniowych jest wiele metod. Ja rysuję ścieżki odpornym i cienkim pisakiem i wytrawiam kwasem (wszystko do kupienia w sklepach elektronicznych). 2. Potrzebujesz: laminat (wielkość zależy od potrzeb), pisak, wytrawiacz (kwas), wiertarka stołowa lub modelarska, papier ścierny, piłka do metalu (do docinania laminatu). 3. Zależy od zdolności manualnych i wielkości a także stopnia skomplikowania układu. Oczywiście trzeba dbać o staranność i uważać by nie popełnić błędów. Zastanawiam się też nad ultrafioletową lub termiczną metodą nanoszenia rysunku ścieżek, ale na razie jestem na etapie czytania 4. To ju musisz sam zdecydować (patrz wstęp). Pozdrawiam i życzę powodzenia (pracy jest sporo, ale za to jaka satysfakcja kiedy wszystko działa). PS. Im nowszy kwas tym szybciej się wytrawia (wszystko napisane na opakowaniu).
 10. Może odejdę od tematu, ale niedawno napisałem do EdW maila z propozycją stworzenia działu o automatyce i robotyce, ciekawe jakie będą opinie...
 11. Dzięki, ideę zrozumiałem. A jakie są różnice w sterowaniu serwem fabrycznym a tym przerobionym do pełnego obrotu?
 12. Czyli przykładowo im dłuższy będzie sygnał tym dłużej będzie się np. obracać?
 13. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć na chłopski rozum ideę działania, sterowanie i budowę serwomechanizmów (tak ogólnie)? Wiem, że pytanie może się wydać banalne, ale wcześniej nie miałem do czynienia z robotyką a definicje na wikipedii itp. za dużo mi nie mówią.
×
×
 • Utwórz nowe...