Skocz do zawartości

pasta20

Users
 • Zawartość

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O pasta20

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  z domu
 • Hobby
  PLC
 1. Witam wszystkich. Jak odczytać z Excel gogle dane i wyświetlić je na ListPicker aby wybrać to ci się chce przy wypełnieniu formularza zbuerajacego dane.
 2. Witam mam LCD taki jest na sterowniku (KS0066). Znalazłem bibliotekę do niego ;/ LCD4Bit tylko nie wiem gdzie wpisać dane podłączenia lcd ;/ jest tylko test lcd i nic więcej to Dobra wiem jak uruchomić go //RS, RW and Enable can be set to whatever you like int RS = 12; int RW = 11; //legba7: two HD44780; per HD44780 one Enable Input int Enable1 = 2; int Enable2 = 3; int Enable = Enable1; //DB should be an unseparated group of pins - because of lazy coding in pushNibble() int DB[] = {7, 8, 9, 10}; //wire these to DB4~7 on LCD. Tu trzeba było zmienić tylko nie miałem RW więc dałem
 3. Witam wszystkich. Poszukuję plików do obsługi Atmega 32 ;/ na EVB 4.3 są do obsługi Atmega 16 ale nie działają z Atmega32 ;/ Znalazłem na stronie tej plik i bootloader na tej Pierwszy plik próbowałem wrzuciłem i wywala tylko ;/ HardwareSerial.cpp Jeśli ma ktoś kompletne pliki do obsługi Atmega32 pod arduino to był bym wdzięczny za podesłanie Pozdrawiam.
 4. pasta20

  Arduino Mega pliki do Eagle

  Witam. Czy posiadasz może schemat do tych o to płytek. potrzebne mi to poniewarz myślę nad wykonaniem takiej płytki A to przykład servera. stronka
 5. pasta20

  Tranzystor polowy mosfet

  A jak zrobić aby załączał on oświetlenie czyli kilka żarówek np 60W.
 6. Witam wszystkich mam pytanko czy da się sterować mosfetem tak aby miedzy drenem a źdódłem płyną prąd przemienny. Coś jak triak. Pozdrawiam.
 7. pasta20

  [C] Czujniki temperatury

  Nie zna ktoś jakiegoś układu ,który na podczerwień odczytywał by temperaturę w połączeniu z mikrokontrolerem. Pozdrawiam.
 8. Spoko, miejmy nadzieję ,że będzie to kurs dla osób które są zielone i dopiero zaczynają. Ja zaczynam dopiero zabawę a mikrokontrolerami i czytam kilka kursików, w jednym deklaracja portów jest inaczej a w drugim też. Mam nadzieję że będą opisywane różne metody deklaracji jak np: DDRB=0x03 PORTB=0x02 sbi(DDRB,PB1) sbi DDRB,0 sbi DDRB,1 sbi PORTB,0 cbi PORTB,1 Fajnie bylo by aby opisane były by te opisy no i jeszcze te z przesunięciem bitowym DDRB != (1< PORTB &=~(1< PORTB |=(1< Liczę na to ,że kurs będzie zrozumiały prosty przejrzysty i dużo z niego będzio możn
 9. pasta20

  [C] Czujniki temperatury

  Hm wiem że troszkę chaotycznie napisałem ale chciałem zrobić prosty miernik na mikrokontrolerz który by obsługiwał taki oto czujnik temperatury, na wyświetlaczu była by wyświetlana temperatura plus jakieś tam opcje awarii. Nic niemyślę o rzadnej bazie. Pozdrawiam
 10. pasta20

  [C] Czujniki temperatury

  Chciałbym aby czujnikiem pobrać temperaturę i wyświetlić ja na LCD
 11. Witam wszystkich mam pytanko szukam czujnika na podczerwień lub laserwy w miarę tani, taki który mierzy temperaturę w granicach do 180 stopni. Dodam że chciałbym go podpiąć do mikrokontrolera. Pozdrawiam.
 12. Witam chciałbym wykonać prosty układzik do którego byłby podłączony wyświetlacz z 4 liniami 4 lub 6 przycisków do poruszania się po menu oraz 8 wejść i 8 wyjść. Do 8 wejść będą wchodzić impulsy z fotokomórek a do 8 wyjść przekaźniki. Mam kilka pytań a więc czy potrzebne jest coś jeszcze aby nastawione czasy załączeń i wyłączeń były zapisywane do pamięci. Przykład nastawie czas po jakim ma się załączyć przaźnik od pojawienia się impulsu na wejściu lub wyłączyć przekaźnik. Czy wszytkie czasy te będą zapisywane w uP jak zostanie on wyłączony. Pozdrawiam.
 13. Jak podałem w pierszym poście układ powinien zadziałać jak na wejściu 1-12V na na 2-0V w inych możliwych kombinacjach uklad nie zadziała. Znam w miarę dobrze język C. Z uP zaczynam dopiero zabawę, z elektroniki jestm cienki ale zaczyn jestem elektrykiem z zawodu.
 14. To co mam przez rezystorki podać mu napięcie aby zmniejszyć prąd, i spadek na pięcia na nim. Hm co proponujesz ??
 15. Witam mam takie pytanie. Chciałbym zrobić układ na uP atmega8 lub innym do którego podłączone były by dwa wejścia impulsowe wyjście przekaźnikowe i wejście z potencjometru. Niewiem jak zrobić z potencjometrem tak aby zwiększając rezystancję potencjometru układ załączał przekaźnik coraz krócej a zmniejszając rezystancję zwiększał czas trzymania przekaźnika. Tak jak wspomniałem do uP wchodziły by wejścia impulsowe z fotokomórki na wejścia: 1- 12V 2- 0V Jeżeli nastąpi taka konfiguracja układ załącza przekaźnik w zależności jak sobie ustawimy na potecjometrze czas dzialania przekaźnika.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.