Skocz do zawartości

Chumanista

Użytkownicy
 • Zawartość

  1190
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  37

Chumanista wygrał w ostatnim dniu 1 listopada

Chumanista ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

227 Mistrz

O Chumanista

 • Ranga
  7/10
 • Urodziny 31.03.1998

Informacje

Ostatnio na profilu byli

867 wyświetleń profilu
 1. @macizet w skrócie bardziej tak niż nie. To znaczy zero współrzędnych jest na endstopie więc ustawiasz najbardziej chyba drogę od niego do końca przestrzeni druku. No chyba że da się jakoś porządnie marginesy teraz ustawiać ale nie próbowałem.
 2. Zobacz czy masz wielkość stołu w slicerze dobrze ustawioną i wydrukuj coś znanej wielkości i zmierz jak tak.
 3. VESC jest projektowany pod deskorolki elektryczne więc no, ma rzeczy przydatne w deskorolkach elektrycznych. Hamowanie jest programowalne i do tego ładuje baterie: https://www.electric-skateboard.builders/t/vesc-faq-regen-braking-configuration-bldc-tool-brake-force/353
 4. A jak włożysz pendrive w to USB z przodu to będziesz mógł robić zrzuty ekranu tym przyciskiem z drukarką a nie wrzucać zdjęcia z pomarańczy zamontowanej na wentylatorze.
 5. @atMegaTona przyszło pełne ale zdjęcie stylizowane na walizkę z Pulp Fiction. Bardzo spoko, przysłali nam za darmo naszą tajną broń.
 6. Trzeba wziąć pod uwagę zmienność wzmocnienia między sztukami i warunkami pracy a nie można po prostu podać prądu gwarantującego nasycenie i mieć spokój. Te 0.7 to i tak jest optymizm. Jeżeli czyjś czas jest cokolwiek wart łącznie równoległe tranzystorów praktycznie nie ma sensu. E, oczywiście?
 7. Ponieważ wzmocnienie rośnie wraz z temperaturą przez co większy prąd płynie przez najgorętszy rezystor, co prowadzi do uwolnienia magicznego dymu. Chyba dzieje się to głównie ze względu na termoelektryczną generację nośników. Rozwiązania, w kolejności mojej preferencji: - nie stosować tranzystorów bipolarnych - nie łączyć tranzystorów bipolarnych równolegle - dodać rezystory balastowe
 8. Tak, no, właśnie o to mi chodziło, że nie można ich "po prostu połączyć równolegle" xD
 9. Mam proste pytanie, co się dzieje z tranzystorem bipolarnym wraz ze wzrostem temperatury i co to oznacza dla połączenia równoległego?
 10. ojojoj, czym są aktywowane tranzystory bipolarne? Jakie powinny być względne napięcia na wyprowadzeniach żeby przewodził a jakie żeby nie przewodził? Czy takie będą w tym układzie?
 11. mam wrażenie że chodziło o obciążenie prądowe i jeśli tak to: nie można zasilać niczym tego rzędu mocy z pinu Arduino, one mają wydajność prądową 20mA.
 12. Zasadniczo BLDC są super ale: - te są sporo większe niż te DC na zdjęciu, ciężko znaleźć bardzo małe - mają istotnie mniej mocy na papierze (chociaż datasheety to tylko sugestie xD) i co najważniejsze - wymagają 100x bardziej złożonego sterowania. Jak jesteś w stanie zrobić dwukanałowy sterownik BLDC który dobrze działa na niskich prędkościach i wysokim obciążeniu na 23x23mm płytce to mamy miejsce w zespole
 13. Jeden zepsuty silnik i trochę poprawek kombinerkami ale liczenie przekładni uniknięte xD
×
×
 • Utwórz nowe...