Skocz do zawartości

Chumanista

Użytkownicy
 • Zawartość

  1100
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  34

Chumanista wygrał w ostatnim dniu 20 kwietnia 2017

Chumanista ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

133 Mistrz

O Chumanista

 • Ranga
  7/10
 • Urodziny 31.03.1998

Informacje

Ostatnio na profilu byli

385 wyświetleń profilu
 1. @Treker powiem tak, jeżeli ktoś ma cokolwiek to szanse na statuetkę są aktualnie całkiem niezłe.
 2. Treker, co do tworzenia kont to z tego co pamiętam jak były wiertarki do rozdania to lista banów pokazała że potrafisz sobie poradzić z tym problemem bez większych trudności xD
 3. No i jest obiecany konkurs! Dla 3 najlepszych zgłoszeń z hasłem "Forbot" w treści dodatkowo kubki Code and Solder
 4. Chumanista

  Blue Pill jako czujnik HRV

  Tu masz świetny dokument od NXP który wyjaśni absolutnie wszystko co mógłbyś chcieć wiedzieć: https://www.nxp.com/docs/en/application-note/AN4327.pdf Ogólnie krew różnie pochłania światło w zależności od natlenienia. Jak masz dwie diody o różnym widmie to odrobiną matematyki możesz to przeliczyć.
 5. Niestety lokalny internet nie pozwolił na livestream (a siedzieliśmy całą noc próbując go odpalić), ale mam nagrane wszystkie przejazdy LF w 4k, sporo sumo, a chłopaki z ElektroŚwiata (subskrybujcie, dobrzy ludzie) nagrali combat (bo nasze GoPro miało jakieś problemy ze sobą), to prawie to samo, nie? Ogólnie to mam jakieś 200GB materiału do obrobienia, za jakiś miesiąc coś powinno się pojawić W tym tygodniu ogłosimy też konkurs na zdjęcia i filmy z RA, będą nagrody
 6. Chumanista

  Blue Pill jako czujnik HRV

  Myślałeś nad dodaniem drugiej diody o innym paśmie i mierzeniu też natlenienia krwi?
 7. Gdyby teoretycznie miał być livestream z jednej konkurencji to z jakiej byście chcieli?
 8. Chumanista

  Zasilacz warsztatowy ogólnego przeznaczenia

  Ja mam KA3005D i też polecam, może warto trochę dopłacić do lepszego interfejsu? I tak, wentylator nie jest cichy ale też nie jest jakoś strasznie głośny.
 9. Chumanista

  Pi Zero W jako inteligentny pendrive

  Oczywiście, to było zrobione: https://www.raspberrypi.org/magpi/pi-zero-w-smart-usb-flash-drive/
 10. Chumanista

  Zasilacz warsztatowy ogólnego przeznaczenia

  Do tych modułów od RDTech polecam zasilacz serwerowy 48V, są często na Allegro koło 100zł, wtedy mamy do 45V napięcie regulowane.
 11. Chumanista

  Pi Zero W jako inteligentny pendrive

  Albo kup na Aliexpress za 3 dolary odbiornik Bluetooth podłączany do wejścia audio.
 12. Chumanista

  Fotorezystor (rozblyski światła)

  Proponuję napisać prosty kod który będzie w pętli wykonywał pomiary i przesyłał je do PC. Zrobisz sobie wykres i zobaczysz jak wyglądają dane z którymi pracujesz, więc będziesz wiedział co musisz filtrować.
 13. Chumanista

  Jak zamówić darmowe płytki drukowane z Chin.

  Jak zawsze mówię kiedy nikt akurat mi nie płaci, polecam https://pcbshopper.com, w tej chwili wszyscy robią sensowne płytki z tego co wiem.
 14. Chumanista

  Code and Solder - Youtubowy kanał Chumanisty

  Nadal żyję!
 15. Chumanista

  Dlaczego należy unikać Arduino na rzecz czystego AVR?

  Czuję się głupszy po przeczytaniu tego tekstu. Że z nauki C++? Nie rozumiem pytania. Tak, biblioteki to do siebie mają że na zupełnie różne platformy są różne. Bo pisze się w nim kod 10x wolniej i learning curve jest znacznie ostrzejszy? Ale składnia języka C++ nie zależy od bibliotek? Arduinio ma gotowe sensowne zasilanie, konwerter UART na USB, poprowadzone ścieżki i pare innych bajerów. Po co od nowa wymyślać koło? Ale można korzystać z magicznych numerków pod Arduino. Tylko po co? To zmniejsza czytelność kodu jakieś 100x. Also: 0x05 to nie to samo co pozostałe dwa. Czy jest trudniej pamiętać nazwy 1000 rejestrów ATMegi (nie mówiąc już o na przykład STM32) niż używać Hardware Abstraction Layer w takiej czy innej postaci? Tak. Po pierwsze: Zastąpienie jednej biblioteki inną nie jest osiągnięciem. Po drugie "prosty zapis" nie tłumaczy jak on działa xD C++fobia mnie denerwuje. Blogspam też.
×