Skocz do zawartości

Chumanista

Użytkownicy
 • Zawartość

  1113
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  35

Wszystko napisane przez Chumanista

 1. Nixie są ładne. Praca na cały etat zajmuje bardzo dużo czasu.
 2. Recenzowałem KSGERa też niedawno i potwierdzam, T12 i podobne to zupełnie inna klasa komfortu. Dałoby się do 100zł zbudować na pewno samemu, za 190zł jest najtańsza gotowa ze wszystkim co trzeba.
 3. O ile nie potrzebujesz skręcania to da się i na jednym nawet bez ślizgania: Tylko trzeba serwo przerobić na ruch ciągły (albo dodać jakieś sprzęgło które na przykład nie przenosi ruchu poniżej określonej prędkości)
 4. Po czekaniu na paczkę z Rosji przestanę narzekać na paczki z Chin xD
 5. Dlaczego wszystko zajmuje 3x dłużej niż powinno? xD
 6. @Treker nie mam żadnych informacji które by temu zaprzeczały. Nieoficjalnie: nie po to budowaliśmy taką ładną klatkę żeby jej użyć raz
 7. Co to? Drugi film w tym samym miesiącu? Niemożliwe!
 8. @Sabre no technicznie tak, ale to jest jakieś .1s różnicy bo to PID i prawie ~80W mocy, te 10s to i tak było spore przeszacowanie xD Zobacz link z opisu, mają też uchwyty z gumą jak ten niebieski który się gdzieś tam przez chwilę pojawił. Z utlenianiem nie mam problemu a groty to ich klony T12 które kosztują jakieś 15zł sztuka. Z tego co widzę to jest dokładnie ta sama technologia grota co TS100, włącznie z podłączeniem. Also: brak USB-C PD na TS100 to zmarnowana szansa.
 9. Jakby ktoś chciał zobaczyć jak Robotic Arena wygląda z góry to złożyłem wreszcie nagranie: @Treker jak się teraz osadza YT?
 10. A, znalazłem coś fajnego w piwnicy (Politechniki Wrocławskiej):
 11. @Treker powiem tak, jeżeli ktoś ma cokolwiek to szanse na statuetkę są aktualnie całkiem niezłe.
 12. Treker, co do tworzenia kont to z tego co pamiętam jak były wiertarki do rozdania to lista banów pokazała że potrafisz sobie poradzić z tym problemem bez większych trudności xD
 13. No i jest obiecany konkurs! Dla 3 najlepszych zgłoszeń z hasłem "Forbot" w treści dodatkowo kubki Code and Solder
 14. Tu masz świetny dokument od NXP który wyjaśni absolutnie wszystko co mógłbyś chcieć wiedzieć: https://www.nxp.com/docs/en/application-note/AN4327.pdf Ogólnie krew różnie pochłania światło w zależności od natlenienia. Jak masz dwie diody o różnym widmie to odrobiną matematyki możesz to przeliczyć.
 15. Niestety lokalny internet nie pozwolił na livestream (a siedzieliśmy całą noc próbując go odpalić), ale mam nagrane wszystkie przejazdy LF w 4k, sporo sumo, a chłopaki z ElektroŚwiata (subskrybujcie, dobrzy ludzie) nagrali combat (bo nasze GoPro miało jakieś problemy ze sobą), to prawie to samo, nie? Ogólnie to mam jakieś 200GB materiału do obrobienia, za jakiś miesiąc coś powinno się pojawić W tym tygodniu ogłosimy też konkurs na zdjęcia i filmy z RA, będą nagrody
 16. Myślałeś nad dodaniem drugiej diody o innym paśmie i mierzeniu też natlenienia krwi?
 17. Gdyby teoretycznie miał być livestream z jednej konkurencji to z jakiej byście chcieli?
 18. Ja mam KA3005D i też polecam, może warto trochę dopłacić do lepszego interfejsu? I tak, wentylator nie jest cichy ale też nie jest jakoś strasznie głośny.
 19. Oczywiście, to było zrobione: https://www.raspberrypi.org/magpi/pi-zero-w-smart-usb-flash-drive/
 20. Do tych modułów od RDTech polecam zasilacz serwerowy 48V, są często na Allegro koło 100zł, wtedy mamy do 45V napięcie regulowane.
 21. Albo kup na Aliexpress za 3 dolary odbiornik Bluetooth podłączany do wejścia audio.
×
×
 • Utwórz nowe...