Skocz do zawartości

Chumanista

Użytkownicy
 • Zawartość

  1103
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  34

Wszystko napisane przez Chumanista

 1. Jakby ktoś chciał zobaczyć jak Robotic Arena wygląda z góry to złożyłem wreszcie nagranie: @Treker jak się teraz osadza YT?
 2. A, znalazłem coś fajnego w piwnicy (Politechniki Wrocławskiej):
 3. @Treker powiem tak, jeżeli ktoś ma cokolwiek to szanse na statuetkę są aktualnie całkiem niezłe.
 4. Treker, co do tworzenia kont to z tego co pamiętam jak były wiertarki do rozdania to lista banów pokazała że potrafisz sobie poradzić z tym problemem bez większych trudności xD
 5. No i jest obiecany konkurs! Dla 3 najlepszych zgłoszeń z hasłem "Forbot" w treści dodatkowo kubki Code and Solder
 6. Tu masz świetny dokument od NXP który wyjaśni absolutnie wszystko co mógłbyś chcieć wiedzieć: https://www.nxp.com/docs/en/application-note/AN4327.pdf Ogólnie krew różnie pochłania światło w zależności od natlenienia. Jak masz dwie diody o różnym widmie to odrobiną matematyki możesz to przeliczyć.
 7. Niestety lokalny internet nie pozwolił na livestream (a siedzieliśmy całą noc próbując go odpalić), ale mam nagrane wszystkie przejazdy LF w 4k, sporo sumo, a chłopaki z ElektroŚwiata (subskrybujcie, dobrzy ludzie) nagrali combat (bo nasze GoPro miało jakieś problemy ze sobą), to prawie to samo, nie? Ogólnie to mam jakieś 200GB materiału do obrobienia, za jakiś miesiąc coś powinno się pojawić W tym tygodniu ogłosimy też konkurs na zdjęcia i filmy z RA, będą nagrody
 8. Myślałeś nad dodaniem drugiej diody o innym paśmie i mierzeniu też natlenienia krwi?
 9. Gdyby teoretycznie miał być livestream z jednej konkurencji to z jakiej byście chcieli?
 10. Ja mam KA3005D i też polecam, może warto trochę dopłacić do lepszego interfejsu? I tak, wentylator nie jest cichy ale też nie jest jakoś strasznie głośny.
 11. Oczywiście, to było zrobione: https://www.raspberrypi.org/magpi/pi-zero-w-smart-usb-flash-drive/
 12. Do tych modułów od RDTech polecam zasilacz serwerowy 48V, są często na Allegro koło 100zł, wtedy mamy do 45V napięcie regulowane.
 13. Albo kup na Aliexpress za 3 dolary odbiornik Bluetooth podłączany do wejścia audio.
 14. Proponuję napisać prosty kod który będzie w pętli wykonywał pomiary i przesyłał je do PC. Zrobisz sobie wykres i zobaczysz jak wyglądają dane z którymi pracujesz, więc będziesz wiedział co musisz filtrować.
 15. Jak zawsze mówię kiedy nikt akurat mi nie płaci, polecam https://pcbshopper.com, w tej chwili wszyscy robią sensowne płytki z tego co wiem.
 16. Czuję się głupszy po przeczytaniu tego tekstu. Że z nauki C++? Nie rozumiem pytania. Tak, biblioteki to do siebie mają że na zupełnie różne platformy są różne. Bo pisze się w nim kod 10x wolniej i learning curve jest znacznie ostrzejszy? Ale składnia języka C++ nie zależy od bibliotek? Arduinio ma gotowe sensowne zasilanie, konwerter UART na USB, poprowadzone ścieżki i pare innych bajerów. Po co od nowa wymyślać koło? Ale można korzystać z magicznych numerków pod Arduino. Tylko po co? To zmniejsza czytelność kodu jakieś 100x. Also: 0x05 to nie to samo co pozostałe dwa. Czy jest trudniej pamiętać nazwy 1000 rejestrów ATMegi (nie mówiąc już o na przykład STM32) niż używać Hardware Abstraction Layer w takiej czy innej postaci? Tak. Po pierwsze: Zastąpienie jednej biblioteki inną nie jest osiągnięciem. Po drugie "prosty zapis" nie tłumaczy jak on działa xD C++fobia mnie denerwuje. Blogspam też.
 17. neetroon, powiedzmy. Najpierw matury, teraz studia, ogólnie stwierdziłem że to jest za duży projekt chwilowo. Może jakieś początki się ruszą w wakacje, nic nie obiecuję. Ale jakiś LF raczej kiedyś jeszcze będzie
 18. Treker, wiesz co mnie zastanawia? Skąd był ten wysyp opisów "konkursowych" robotów koło 2014 i dlaczego tak nagle wysechł? Co się teraz właściwie dzieje na konkursach, jak bardzo to poszło do przodu? Chwilę nie byłem w temacie i jestem ciekaw.
 19. Ile to już miesięcy? Ja bym mnie dawno zwolnił.
 20. Jakby ktoś chciał znać zakończenie tej historii. Polecam.
 21. deshipu, niee, to co widać to akurat "ponieważ eksperyment nie wygląda jakoś ciekawie wysadzimy to ręcznie" w duchu Pogromców Mitów xD Zagadka to skąd się wzięły te pasy o różnej jasności.
×
×
 • Utwórz nowe...