Skocz do zawartości

Chumanista

Użytkownicy
 • Zawartość

  1102
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  34

Wszystko napisane przez Chumanista

 1. Założyłem kanał na youtube. Mój pierwszy film: W najbliższej przyszłości planuję dokładną recenzję PCBWay, kilka warsztatowych trików, recenzje narzędzi. Wszystkie sugestie mile widziane Pomóc z napisami można tu: https://www.youtube.com/timedtext_cs_panel?tab=2&c=UCPUi-yj_ViQQ6H97QapasFQ
 2. Chumanista

  Code and Solder - Youtubowy kanał Chumanisty

  A, znalazłem coś fajnego w piwnicy (Politechniki Wrocławskiej):
 3. Chumanista

  Code and Solder - Youtubowy kanał Chumanisty

  bardzo śmieszne tak
 4. @Treker powiem tak, jeżeli ktoś ma cokolwiek to szanse na statuetkę są aktualnie całkiem niezłe.
 5. Treker, co do tworzenia kont to z tego co pamiętam jak były wiertarki do rozdania to lista banów pokazała że potrafisz sobie poradzić z tym problemem bez większych trudności xD
 6. No i jest obiecany konkurs! Dla 3 najlepszych zgłoszeń z hasłem "Forbot" w treści dodatkowo kubki Code and Solder
 7. Chumanista

  Blue Pill jako czujnik HRV

  Tu masz świetny dokument od NXP który wyjaśni absolutnie wszystko co mógłbyś chcieć wiedzieć: https://www.nxp.com/docs/en/application-note/AN4327.pdf Ogólnie krew różnie pochłania światło w zależności od natlenienia. Jak masz dwie diody o różnym widmie to odrobiną matematyki możesz to przeliczyć.
 8. Niestety lokalny internet nie pozwolił na livestream (a siedzieliśmy całą noc próbując go odpalić), ale mam nagrane wszystkie przejazdy LF w 4k, sporo sumo, a chłopaki z ElektroŚwiata (subskrybujcie, dobrzy ludzie) nagrali combat (bo nasze GoPro miało jakieś problemy ze sobą), to prawie to samo, nie? Ogólnie to mam jakieś 200GB materiału do obrobienia, za jakiś miesiąc coś powinno się pojawić W tym tygodniu ogłosimy też konkurs na zdjęcia i filmy z RA, będą nagrody
 9. Chumanista

  Blue Pill jako czujnik HRV

  Myślałeś nad dodaniem drugiej diody o innym paśmie i mierzeniu też natlenienia krwi?
 10. Gdyby teoretycznie miał być livestream z jednej konkurencji to z jakiej byście chcieli?
 11. Chumanista

  Zasilacz warsztatowy ogólnego przeznaczenia

  Ja mam KA3005D i też polecam, może warto trochę dopłacić do lepszego interfejsu? I tak, wentylator nie jest cichy ale też nie jest jakoś strasznie głośny.
 12. Chumanista

  Pi Zero W jako inteligentny pendrive

  Oczywiście, to było zrobione: https://www.raspberrypi.org/magpi/pi-zero-w-smart-usb-flash-drive/
 13. Chumanista

  Zasilacz warsztatowy ogólnego przeznaczenia

  Do tych modułów od RDTech polecam zasilacz serwerowy 48V, są często na Allegro koło 100zł, wtedy mamy do 45V napięcie regulowane.
 14. Chumanista

  Pi Zero W jako inteligentny pendrive

  Albo kup na Aliexpress za 3 dolary odbiornik Bluetooth podłączany do wejścia audio.
 15. Chumanista

  Fotorezystor (rozblyski światła)

  Proponuję napisać prosty kod który będzie w pętli wykonywał pomiary i przesyłał je do PC. Zrobisz sobie wykres i zobaczysz jak wyglądają dane z którymi pracujesz, więc będziesz wiedział co musisz filtrować.
 16. Odkryłem ciekawy sposób na darmowe płytki drukowane dla uczniów i studentów i postanowiłem się nim z wami podzielić. Najpierw podam instrukcje potem opiszę możliwości produkcyjne i otrzymane dzisiaj płytki. NIEAKTUALNE! NOWE INSTRUKCJE TUTAJ! Instrukcje: 1. Wchodzimy w link. Jest to mój reflink po rejestracji z którego dostajecie dodatkowe $5 na płytki (4 warstwy etc.). 2. Rejestrujemy się poprzez wyświetlony formularz. 3. Wysyłamy z konta e-mail na który się zarejestrowaliśmy maila do service@pcbway.com ze zdjęciem legitymacji uczniowskiej/studenckiej i informacją że chcemy skorzystać z http://www.pcbway.com/free_pcb.html. 4. Czekamy na odpowiedź. 5. Składamy zamówienie przez stronę, czekamy aż status zmieni się na "ready to pay" jeszcze nic nie płacimy. 6. Odpisujemy na ostatniego maila (z potwierdzeniem kwalifikacji do programy darmowych płytek) z prośbą o adres do zapłacenia kosztów przesyłki. 7. Płacimy podane koszty przesyłki na ten adres przez PayPal. Koszt przesyłki to $10 za 7 dni albo $25 za 3 dni. Do tego dochodzi czas produkcji - max. 4 dni. 8. Czekamy na płytki. Ograniczenia darmowych płytek: 1. Wielkość płytki 10cmx10cm. 2. Maksymalnie 2 warstwy. 3. Ilość kopii: 5 lub 10. 4. Minimalny rozmiar wiertła 0.3mm. 5. Minimalna szerokość ścieżki 6 mil. 6. Na jednej płytce maksymalnie jeden unikalny projekt. 7. Maksymalnie 30 płytek w zamówieniu (chodzi o panelizacje). 8. Kolor soldermaski: czerwony, niebieski, zielony, żółty. Ceny płytek poza programem studenckim to $13 za 2, $35 za 4 i $154 za 6 warstw. Za dodatkową opłatą można ominąć ograniczenia z powyższej listy. Za umieszczenie na ich stronie zdjęć otrzymanych płytek można dostać $5 do wydania u nich. Moje obserwacje: Zamówiłem u nich płytki 3x5cm, 10 sztuk. Otrzymałem je po 10 dniach pomimo wybrania tańszej przesyłki. Jakość moim zdaniem co najmniej równa Satland Prototype. Soldermaska idealnie ostra i równa, silk screen bardzo czytelny, nawet gdy bardzo mały (opisy pomiędzy padami elementu 1206). Wszystkie warstwy są dobrze nałożone, otwory wycentrowane. Dobrze się lutuje. Został dodany numer identyfikacyjny płytki na silk screenie pod elementem. Galeria: Skan gotowej płytki (białe wewnątrz otworów to tło skanera): Stosik otrzymanych płytek: Zlutowana płytka (będzie wkrótce osobno opisana):
 17. Chumanista

  Jak zamówić darmowe płytki drukowane z Chin.

  Jak zawsze mówię kiedy nikt akurat mi nie płaci, polecam https://pcbshopper.com, w tej chwili wszyscy robią sensowne płytki z tego co wiem.
 18. Chumanista

  Code and Solder - Youtubowy kanał Chumanisty

  Nadal żyję!
 19. Chumanista

  Dlaczego należy unikać Arduino na rzecz czystego AVR?

  Czuję się głupszy po przeczytaniu tego tekstu. Że z nauki C++? Nie rozumiem pytania. Tak, biblioteki to do siebie mają że na zupełnie różne platformy są różne. Bo pisze się w nim kod 10x wolniej i learning curve jest znacznie ostrzejszy? Ale składnia języka C++ nie zależy od bibliotek? Arduinio ma gotowe sensowne zasilanie, konwerter UART na USB, poprowadzone ścieżki i pare innych bajerów. Po co od nowa wymyślać koło? Ale można korzystać z magicznych numerków pod Arduino. Tylko po co? To zmniejsza czytelność kodu jakieś 100x. Also: 0x05 to nie to samo co pozostałe dwa. Czy jest trudniej pamiętać nazwy 1000 rejestrów ATMegi (nie mówiąc już o na przykład STM32) niż używać Hardware Abstraction Layer w takiej czy innej postaci? Tak. Po pierwsze: Zastąpienie jednej biblioteki inną nie jest osiągnięciem. Po drugie "prosty zapis" nie tłumaczy jak on działa xD C++fobia mnie denerwuje. Blogspam też.
 20. Chumanista

  Linefollower konstrukcja, napęd

  neetroon, powiedzmy. Najpierw matury, teraz studia, ogólnie stwierdziłem że to jest za duży projekt chwilowo. Może jakieś początki się ruszą w wakacje, nic nie obiecuję. Ale jakiś LF raczej kiedyś jeszcze będzie
 21. Chumanista

  Linefollower konstrukcja, napęd

  Treker, wiesz co mnie zastanawia? Skąd był ten wysyp opisów "konkursowych" robotów koło 2014 i dlaczego tak nagle wysechł? Co się teraz właściwie dzieje na konkursach, jak bardzo to poszło do przodu? Chwilę nie byłem w temacie i jestem ciekaw.
 22. Chumanista

  Code and Solder - Youtubowy kanał Chumanisty

  Ile to już miesięcy? Ja bym mnie dawno zwolnił.
 23. Cześć! Od poniedziłku zaczynam studiować Electronic and Electrical Engineering na Lancaster University. Czy bylibyście zainteresowani jakimiś sprawozdaniami? W jakiej formie? Przykładowy plan lekcji:
 24. Chumanista

  Studia elektroniczne w UK - sprawozdanie

  Jak tylko będę mógł to napiszę
×