Skocz do zawartości

dcd96

Użytkownicy
 • Zawartość

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O dcd96

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  śląsk
 • Zainteresowania
  majsterkowanie
 • Zawód
  na razie to szkoła
 1. Ogarnąłem to (wystarczy, że trochę najadę tą linia "Net" na wyprowadzenie od jakiegoś elementu i już jej potem nie widać), tylko w dalszym ciągu nie wiem co zrobić aby podpisywały mi się te poszczególne połączenia co "ida"do magistrali ( to już widać na tym schemacie co zamieściłem).
 2. Wszystkie połączania co "idą" do magistrali nie są podpisane, a w dalszej części kiedy próbuje robić PCB po zastosowaniu tej opcji "Switch to board" kiedy te wszystkie elementy ustawiają się obok siebie i są połączone żółtymi liniami to te co były połączone za pomocą magistrali to tych połączeń tam nie ma, wyprowadzenia te zostają niepodłączone "wiszą w powietrzu".
 3. Witam dlaczego kiedy robię połączania za pomocą magistrali, to nie podpisuje mi poszczególnych wyprowadzeń, kiedy kliknę "Show" wiedzę, że wszystkie połączenia są okey, ale kiedy jestem już w dalszej części, przy rozstawianiu elementów kiedy powinny być one połączone żółtą linią, to takiego połączenia w ogóle nie ma?Wersja EGALE jaką posiadam to 6.5.0 Light.
 4. Już trochę mi się to wyklarowało, miałem trochę błędne wyobrażenie na ten temat, dzięki Panowie
 5. No, ale jak kupisz ten tańszy programator to jak na początku zaprogramujesz Atmega8 ?
 6. Dobra, czyli kupie programator z ISP, a o co chodzi z tym, że w jakiś poradnikach instruktażowych budowy programatora piszą coś o tym, że aby zacząć programowanie trzeba wpierw wgrać jakiś program już gotowy do ATmega8 przez ten programator lub jeśli się ma jakiś inny programator to można napisać samemu program, tylko jaki to jest ten "inny" programator?
 7. Jeśli chodzi o książki zwiazane z programowaniem to sobie tu poczytaj recenzje https://www.forbot.pl/forum/topics33/przydatna-literatura-vt2846.htm?utm_source=forbot&utm_medium=link_portal_menu&utm_content=link_ksiazki&utm_campaign=menu_1 W książce "AVR i ARM7. Programowanie mikrokontrolerów dla każdego" masz programowanie w kilku językach na przykładzie ATmega8 .
 8. Witam, właśnie już powoli kończę kurs "Pierwsze kroki w cyfrówce" i chce zacząć programowanie w AVR. Zastanawiam się teraz nad zakupem jakiegoś programatora na złącze USB ewentualnie COM, chciałem nawet sam sobie poskładać, no ale patrząc na ich ceny to nie wiem czy to ma sens. Programowania chcę sie uczyć wg książki "AVR&ARM7 Programowanie mikrokontrolerów dla każdego" Jeśli kupie np. taki programator Programator ISP USBasp ATMEL AVR to do niego będę potrzebował jeszcze jakiś osobny programator do zaprogramowania ATmega8, tak? Programowanie Atmega to jest tylko jednorazowo, a resztę komend to później będę wprowadzał z tego pierwszego programatora, no nie? Jak bym kupił ten pierwszy programator i wprowadził gotowy program do ATmega8 to już nie potrzebuje w takiej sytuacji tego drugiego programatora? Czy będę potrzebował jakiś adapter, jeśli zakupie ten pierwszy programator, o którym pisałem powyżej, nie rozumiem o co chodzi do końca z tym adapterem, on chyba nie jest konieczne? Posiadam płytkę prototypową, z tego co widziałem to się przyda
 9. No to musiał bym mieć coś takiego http://allegro.pl/programator-isp-usbasp-atmel-avr-tasma-win7-x64-i3959353218.html ?
 10. Witam, czy programator z tego linku będzie dobry do tego kursu http://diy-elektronika.pl/202-usbasp-programator-avr-na-usb , bo oprócz tego będę jeszcze potrzebował programator do zaprogramowania atmega-8 ?
 11. Miałem cały czas na myśli: *przynajmniej. Teraz już będę wiedział
 12. No nie znając podstaw to owszem trochę bez sensu, ale jak już się ogarnia z leksza elektronike, programowanie,projektowanie i po części też mechanikę to czemu nie. Jak kiedyś to ogarnę bo na razie to się nad elektroniką męczę do 4.00 nad ranem , fajnie było by wykorzystać wszystko w jednym projekcie
 13. Cały urok w tym żeby coś samemu stworzyć no i poza tym się dużo więcej nauczy, bynajmniej ja tak uważam.
 14. Na prawdę, do stówy można coś takiego zbudować, jak szukałem kiedyś takie gotowe ramię tylko do poskładania, same blaszki i śrubki bez serwów to ok. 150 zł a i tak pewnie badziewne... http://www.mobot.pl/index.php?site=products&type=856&details=9085 , jak oni na tym kasę biją właśnie mam 4 mikro serwy i tylko sie marnują
×
×
 • Utwórz nowe...